Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312744 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 20:46:32 »
No jak mu słabo idzie - zamówienie z 4 marca nr 30219, zamówienie z 11 marca nr 30374 - 155 zam. w tydzień. Zresztą pisał, że rewelacja, nagle wszyscy przestali kupować z dnia na dzień, z tymi przelicznikami specjalnie terminy przesuwa, żeby ludzie więcej kupili bo taniej i trzeba się spieszyć (z rabatami też przecież termin zmieniał żeby się więcej nachapać). Przecież żadnej logiki w tym nie ma, tydzień temu Dolar kosztował 3,8241, dzisiaj 3,7831. Jest jeszcze jedna możliwość człowiek przewiduje przyszłość i pod koniec miesiąca będzie po 4.2 przykładko.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Murazor

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 21:23:46 »
Jak dolar drożeje to podnosi z dnia na dzień, jak tanieje to musi się upewnić, czy to nie oszustwo, więc czeka kilkanaście dni z reakcją, żeby być uczciwym dla klientów :P

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 22:51:04 »
Śmiać się chce jak on jedzie po "konkurencji". Przecież Atom w temacie trade'ów nie jest dla niego konkurencją. Syndrom oblężonej twierdzy?

Offline Voitas

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 23:00:59 »
Koleś ma chyba jakieś kompleksy, a po filmie z dnia kobiet stwierdzam, że ogólnie jest jakiś taki trochę oderwany...

sum41

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 08:19:14 »
Narzekacie a i tak tam kupujecie - co tam sobie gada to jego sprawa i co robi ze swoim sklepem - nie pasuje mi to nic tam nie kupuje  8)

Offline Tymon Nadany

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 08:38:42 »
Ja raczej będę kupował u niego dopóki nie wywinie numeru jak Dvdmax, kupiłem ostatnio 2 dość stare b klasowe  filmy po około 5 zł a potem dostałem od nich maile i listy że wystawili za tanio więc nie wyślą

Offline freshmaker

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 08:53:29 »
ja ogólnie pozytywnie oceniam ten sklep - cenami muszą żonglować, żeby zarobić. taki diamond nie daje pewnie dużych upustów małym hurtownikom. łatwo więc porównać np cenę sprzedażową na amazon.com i cenę sprzedażową mvm - muszą jechać na niskiej marży. jest spora konkurencja - atom, bd. założyli przynajmniej chwilowo że będą konkurowali ceną.

żeby do końca nie bronić mvm dodam tylko że ze 2 lata byłem obrażony na ten sklep, nawet nazywalem ich zlodziejami na forach, wiec gorsze momenty w obsludze klienta tez mają.

sum41

  • Gość
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #52 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 09:47:37 »
Ja raczej będę kupował u niego dopóki nie wywinie numeru jak Dvdmax, kupiłem ostatnio 2 dość stare b klasowe  filmy po około 5 zł a potem dostałem od nich maile i listy że wystawili za tanio więc nie wyślą

Ten sklep jest w mojej miejscowości - opinie o nim za ciekawe nie są :D

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #53 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 10:12:01 »
ja ogólnie pozytywnie oceniam ten sklep - cenami muszą żonglować, żeby zarobić. taki diamond nie daje pewnie dużych upustów małym hurtownikom. łatwo więc porównać np cenę sprzedażową na amazon.com i cenę sprzedażową mvm - muszą jechać na niskiej marży. jest spora konkurencja - atom, bd. założyli przynajmniej chwilowo że będą konkurowali ceną.

Nie wydaje mi się żeby jechał na niskiej marży. Są momenty, że komiks potrafił najpierw kosztować 412 zł a potem 250. Myślisz, że przy 250 na tym tracił? Poza tym na pewno korzysta z różnych wyprzedaży Diamonda i pewne pozycje dostaje za śmieszne pieniądze, co tłumaczy forsowanie stanu "Dostatecznego z wadami". Były newsy, że Diamond wyprzedaje pewne omniaki za grosze. Myślisz, że nie skorzystał? Teraz sprzedaje za full price w stanie kloacznym. Atom nie ma szans konkurować w temacie zbiorczych, więc decyzja o "walce z konkurencją" nie wynika z konieczności, bo MVM czuje oddech Atoma i BD na sobie, tylko ze zwykłej chciwości właściciela. A ostatnimi czasy zaczęło już to trochę drażnić, bo kampania na FB jest bardzo nachalna.

Możliwe, że przy obecnej rewolucji zjechał trochę z marżami i chce zobaczyć, czy pójście w ilość przyniesie lepszy rezultat. Jakby nie patrzeć więcej roboty ale koniec końców może być lepiej. Gość po prostu testuje różne modele biznesowe, a my jesteśmy królikami doświadczalnymi.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Marzec 2019, 10:14:25 wysłana przez Antari »

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 10:38:04 »
Gdyby poszukać na zagranicznych forach, to pewnie sporo informacji można by zweryfikować. U nas niewiele wiadomo, co w USA się dzieję. Może jest wielkie czyszczenie magazynów, bo tyle tego zalega, że już lepiej opchnąć to za grosze niż pozwolić zniszczyć i MVM kupuje na tony. Pamiętam, że była olbrzymia wyprzedaż omnibusów Marvela przez sklep MVM - lista miała 20 kilka tytułów, ale kilka tytułów był ciekawych.

Offline freshmaker

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 11:15:04 »
wyprzedaze diamonda sa tez wyprzedazami w mvm - tez kupilem sobie ff byrnea, hawkeyea itd. nie zauwazylem komiksow branych z wyprzedazy i sprzedawanych full price w mvm.

Offline isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 11:23:30 »
Mogę się mylić, ale dwa omnibusy z wyprzedaży to: OZ OMNIBUS HC, X-MEN AVENGERS ONSLAUGHT OMNIBUS. Można je było wtedy kupić poniżej 200 zł.

Tu trochę danych dla porównania, czasem więcej niż 50%

https://www.cheap-comics.com/info/
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Marzec 2019, 11:30:41 wysłana przez isteklistek »

Offline freshmaker

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #57 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 11:34:03 »
ceny w mvm przy wyprzedazy omnibusow 02/2017 byly 200 - 250 pln, czyli 50% mniej wiecej przy owczesnym kursie dolara. nie demonizujmy tutaj chciwosci sprzedającego, policzcie sobe ile komiksow musi sprzedac zeby zarobić średnią krajową. ten sklep to nie jest żyła złota. poza tym sklep jest z poznania - ten rejon słynie ze skąpstwa:)

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #58 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 11:47:47 »
Ta, jasne nie zarabia, i te dwie córki to pewnie jego kobieta utrzymuje, przez trzynaście lat na rynku i nie zarabia. Lepiej napisz co ci Multiversum ukradło  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline roble

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #59 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 12:01:01 »
Tak sobie czytam te wasze wypociny i dziwię się że hejtujecie człowieka który pozwala wam zaoszczedzac grube kupki złotowek.
Jakby zwinal interes to by się wam oczka otworzyły.