Autor Wątek: Multiversum.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 312656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hood

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #360 dnia: Cz, 18 Kwiecień 2019, 21:34:22 »
Ustalanie przeliczników:

Offline Szekak

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #361 dnia: Cz, 18 Kwiecień 2019, 22:58:41 »
Ja to się dziwię, że ludzie tam kupują... ja wiem, że czasem dobre ceny itp. ale na boga, miejcie godność...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Red Fury

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #362 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 06:42:17 »
Ja to się dziwię, że ludzie tam kupują... ja wiem, że czasem dobre ceny itp. ale na boga, miejcie godność...

A co ma piernik do wiatraka? Jak chcę kupić dużo tradów to oczywiście zależy mi by było jak najtaniej, bo wtedy mogę skumulować sobie większą ilość komiksów. Ja osobiście nie patrzę na sklep czy właściciela tylko szukam tam gdzie jest najtaniej i tam kupuję komiksy. Na szczęście na okładce nigdzie nie jest zaznaczone, że dany komiks pochodzi z Multiversum zatem wstydu nie ma. Szkoda, że Atom nie ma jakieś fajnej cenowej promocji na trady nawet dla stałych klientów bo bez wahania porzuciłbym Multiversum na rzecz Atoma zwłaszcza, że do Atoma mam 500m piechotką :) No nic tylko chomikować kasę, czekać na rozwój wydarzeń, lepsze przeliczniki i wykazać się cierpliwością. Innego wyjścia nie widzę.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Kwiecień 2019, 06:49:14 wysłana przez Red Fury »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Teli

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #363 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 08:24:50 »
Chyba złapałem depresję. Ale co się dziwić jestem tylko "malutkim człowieczkiem" z wesołego towarzystwa, prowadzę firmę 15 lat i tak staram się z czystej akademickiej ciekawości ogarnąć te chaotyczne ustalenie przeliczników. Jakie zmienne koszty tu wchodzą w grę? Skrabowy, ZUS, wynajem, płace, ubezpieczenia, rachunki za media, raty za kredyty inwestycyjne to koszty stałe które da się przewidzieć z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Nie zmieniają się z dnia na dzień. Owszem w tego rodzaju biznesie czynnikiem ryzyka jest kurs dolara i ewentualna cena towaru u dostawcy ale sądzę że przy tej ilości MVM ma solidny rabat na nowości a na outlet to już w ogóle. Dodatkowym czynnikiem nieprzewidywalnym w przypadku handlu jest oczywiście podaż i popyt ale wykorzystanie tego to już kwestia dobrego marketingu i odpowiedniego motywowania kupującego - no a tego niestety MVM nieco brakuje.
Ja bym bardzo chciał posłuchać tego godzinnego wykładu. Może dowiedział bym się czegoś nowego co zrewolucjonizowało by mój sposób patrzenia na biznes.

Najbardziej kocham te jego teksty. "Musicie nas wspierać, kupujcie jeśli chcecie byśmy dalej działali." kurde co to za teksty? Rozumiem jakby powiedział "W celu utrzymania niskiego przelicznika potrzebna nam wysoka sprzedaż" taki tekst jest jeszcze ok. Ale co ja się tam znam na wyższej matematyce widać tam znają się lepiej. Na początku filmiku mamy tekst że na półkach widzimy tylko promil tego co na magazynie, nie chwila jest tu jakieś 15%, a tak po 30 sekundach okazuje się że to tak właściwie jest tu 1/3 bo pozostałe 2/3 w magazynie. No magia inflacji. Jeśli tak wygląda magia liczb w MVM to nie dziwota że nikt nie jest w stanie tego ogarnąć.

Na razie przelicznik wywindował i nie mam ochoty tam kupować. Jak nadejdzie kolejny kryzys tożsamości i spadnie poniżej 2,40 to się zastanowię. Póki co są sklepy gdzie można kupić w podobnej a nawet niższej cenie. Wystarczy poszukać.

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #364 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 09:09:59 »
Tylko, że i tak wciąż nie ma alternatywy. A z ciekawości, ktoś badał dokładnie jakie przeliczniki ma Atom? Patrzyłem np. na zaszyty z nowości, przeliczniki od 3,60 - 4,00.

Ja kupuję u Rafała już od lat, nie podoba mi się co ostatnio wyprawia marketingowo. Obsługa klienta te leżała niestety od zawsze. Ale przez te lata nigdy nie było tak tanio jak za czasów rewolucji. Przeliczniki były o wiele wyższe. O 2,4 nawet nie było co marzyć ;D chyba, że na jakie trupy przeceniane. Wszystko wraca do normy i tyle. Fajna jednorazowa akcja, szkoda, że mam już wszystko ze staroci co chciałem, pewnie zaoszczędziłbym sporo jakbym coś kupił w trakcje trwania rewolucji. Ale już nie było co.

Offline Murazor

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #365 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 12:12:32 »
Antari wczesniej takich przelicznikow nie bylo, bo w ofercie nie miescila sie oferta ekspozycyjna. Teraz pewnie stwierdzil, ze najgorsze uzywki i mase powtarzajacych sie rzeczy (jak np Oz omnibus kiedys) trzeba w koncu sprzedac. I taki byl cel rewolucji wg mnie.

Offline Antari

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #366 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 12:28:34 »
Możliwe, ale jednak większość ludzi tutaj pisała, że otrzymali pozycje w stanie bdb lub idealnym. Oczywiście zdarzały się też pozycje zniszczone ale przeważająca ilość opinii z tego co tu czytałem dotyczyła stanów bdb/idealny (samego mnie to dziwi). Ja się nie wypowiem na ten temat bo biorę od miesięcy tylko pre-ordery więc zawsze wszystko przychodzi nowe w foliach. Choć pamiętam, że np. przy okazji tpb jak brałem w przeszłości jakieś starocie to przychodziły bez folii. Czy ktoś używał czy nie, nie wiadomo w sumie.

Offline Teli

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #367 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 12:55:03 »
To co zamówiłem przy okazji rewolucji (a co, jest okazja to też skorzystałem) przyszło w stanie prawie idealnym. Prawie bo tylko dwa egzemplarze posiadały minimalne defekty okładek, ale nic dyskwalifikującego, reszta folia albo przynajmniej solidnie zabezpieczone. Także sam nie wiem jak interpretować wyprzedaż ekspozycji - może akurat miałem szczęście albo brałem to czego tam nie było. Tego się nie zweryfikuje.

No chyba że w magazynie przetrzymują jakiegoś wybitnego introligatora z wiadrem kleju i "szpachlą":
"Panie nówka sztuka ten komiks, nie dotykana. Normalnie Wuj Sam płakał jak sprzedawał" :P 

Offline Murazor

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #368 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 14:13:47 »
Nie twierdze, ze ekspozycja musiala byc zniszczona. Chodzi o sam fakt, ze byly to rozfoliowane egzemplarze, ktore prawdopodobnie mial w takiej ilosci, ze na dniach otwartych juz nie ubywalo.

Offline Hood

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #369 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 18:02:06 »
UWAGA!

Z okazji PYRKONU w dniach od 19.04.2019 (19.04.2019 w godzinach od 17:00 do 19:00 odbędzie się w naszej siedzibie w Poznaniu (ul. Orląt 12) przedpyrkonowa zakupowa rozgrzewka na którą serdecznie zapraszamy) do 29.04.2019 dla wszystkich dostępnych w naszym magazynie produktów będą obowiązywały specjalne przeliczniki!

specjalny przelicznik A: 1 USD = 2,5 PLN

specjalny przelicznik B: 1 USD = 3,0 PLN

Standardowe przeliczniki które będą stosowane po 29.04.2019:

przelicznik A: 1 USD = 2,8 PLN

przelicznik B: 1 USD = 3,3 PLN

Offline roble

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #370 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 18:19:48 »
W tej polityce cenowej chodzi o wytresowanie klienta jak pieska. Teraz zapoda 2.5  i mamy się rzucić jak wyglodnialy piesek na schabowe.. :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Kwiecień 2019, 18:28:44 wysłana przez Mateusz »

Offline Gazza

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #371 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 14:06:30 »
Cytuję z legendarnego już wpisu na blogu MVM:

NASZA - I WASZA - REWOLUCJA 2019-04-03 20:36:59

"CO DALEJ Z REWOLUCJĄ?
Prosta sprawa - jedziemy dalej w taki sposób jak w marcu.
Czyli na wszystkie komiksy macie u nas absurdalnie niskie ceny przy zapewnianym stanie dostatecznym."



DOSTAWA 2019-17 2019-04-24 17:40:11

"(...) Pamiętajcie - do 29.04.2019 obowiązują specjalne bardzo niskie przeliczniki.

Po 29.04.2019 o takich rewelacyjnych przelicznikach przez dłuższy czas będziecie mogli co najwyżej pomarzyć."



Nawet nie chce się komentować.... To ostatnie zdanie to plucie wprost w klientów. Do tego mało eleganckie.


"Pycha kroczy przed upadkiem"
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Kwiecień 2019, 14:09:05 wysłana przez Gazza »

Online isteklistek

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #372 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 14:09:55 »
Wszyscy raczej spodziewali się jak to się skończy. Kilku nowicjuszy dopiero kupujących mogło zacierać ręce, jak to tanio nazbierają omnibusów. Do czerwca przelicznik będzie minimum 3.0.

A jednak pomyliłem się o miesiąc.
Standardowe przeliczniki które będą stosowane po 29.04.2019:

przelicznik A: 1 USD = 3,1 PLN

przelicznik B: 1 USD = 3,3 PLN

Ci którzy nakupili w jakiś przedpłatach niech lepiej skopują sobie regulamin, bo zaraz cichaczem wprowadzi się nowy, który będzie mówił, że trzeba będzie pokrywać różnicę między zamówieniem w preorderze, a faktycznym ukazaniem się pozycji w sklepie  ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Kwiecień 2019, 14:15:40 wysłana przez isteklistek »

Online xanar

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #373 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 14:53:51 »
Wnioskuję, że słabo sprzedaż idzie, więc trzeba zmobilizować klientów podnosząc przeliczniki po 29.04.2019  ;D
Istnieje obawa, że zaraz przeliczniki A z B się zrównają  :)
W takim tempie do czerwca to będzie 4,0  :)


UWAGA!

Z okazji PYRKONU w dniach od 19.04.2019 do 29.04.2019 dla wszystkich dostępnych w naszym magazynie produktów będą obowiązywały specjalne przeliczniki bardzo mocno oderwane od rzeczywistości - rzeczywisty kurs USD/PLN powoli zmierza już w kierunku 1 USD = 3,9 PLN.

To ostatnia w długim - minimum kilkumiesięcznym - okresie czasu okazja do tak tanich zakupów oryginalnych komiksów z USA.

Po 29.04.2019 o tak świetnych przelicznikach dla całej naszej oferty przez długi czas będziecie mogli niestety tylko pomarzyć.

Zdecydowanie radzimy skorzystać - zegar nieubłaganie tyka...

specjalny przelicznik A: 1 USD = 2,5 PLN

specjalny przelicznik B: 1 USD = 3,0 PLN


Standardowe przeliczniki które będą stosowane po 29.04.2019 są w trakcie wyliczania.

No ale przecież przeliczniki nie zależą o kursu ? Tak na filmie chyba mówił  :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Kwiecień 2019, 12:26:08 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline KubciO

Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #374 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 22:26:54 »
Próbował może ktoś dzisiak złożyć zamówienie? Bo ja nie mogę. No chyba, że teraz jest jedynie z odbiorem na Pyrkonie można sobie zamówienie złożyć. :P