Autor Wątek: Miesięczny budżet na komiksy  (Przeczytany 3922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Miesięczny budżet na komiksy
« dnia: So, 10 Październik 2020, 17:12:49 »
Wydawać ponad 1000 miesięcznie na komiksy (pomijam jakieś super hiper wydania, bo to osobna sprawa) to chyba mija się z celem. Ani tego wszystkiego się nie przeczyta, ani też wszystko to warte przeczytania. O miejscu na półkach nie wspominając.

Offline Death

Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #1 dnia: So, 10 Październik 2020, 17:35:54 »
Nie piszę, że to mądre, ale takie są fakty. Myślę, że wiele osób wydaje nawet więcej. Chciałem ogarnąć ten temat, żeby wydawać mniej, ale jakoś tak w ostatnim roku polubiłem się z Manarą m.in. dzięki Caravaggio, więc ostatecznie kupiłem tych Borgiów za 530 (tym bardziej, że czytałem tylko pierwszy), Timof odpisał w komentarzu, że jak zamówię u nich w sklepie, to dorzucą mi Blakiego, więc znowu 155, Gildia chyba 370 zł, Azymut, Dylan itd. No to już 1000 pękło. A teraz jeszcze wyszły Corto, DMZ, Hellblazer, Mignola, Don Rosa, Lucky Luke... Zaraz nowy miesiąc, który rozpocznie się się Timofami za kilkaset złotych, Egmont dorzuci swoje, pewnie Libertago wyda Thorgala 2 bez kolorów. I tak to się kręci :D. A i tak na razie olałem najnowsze Alieny, Przedwiecznych i Batmany. Mnóstwo osób kupuje komiksy za potężne pieniądze.

Offline parsom

Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #2 dnia: So, 10 Październik 2020, 17:49:41 »
Najgorzej to wejść w jakąś tasiemcową serię. Dochodzę do wniosku, że w przypadku sporej ich części niczego bym nie stracił, gdybym nie przeczytał. Postanowiłem wyluzować się w tym zakresie, dopilnować żeby mi się nie wyprzedały ostatnie części tych kilku które mam do dokończenia, może sprzedać kilka innych i nie wchodzić w następne tylko dlatego, że są. I to jest w gruncie rzeczy przewaga książek - serii zbyt wielu nie ma.

Offline Death

Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #3 dnia: So, 10 Październik 2020, 17:55:42 »
Idealne są takie serie, które ostatnio czytałem: Harrow, Descender i Odrodzenie. Kilkadziesiąt zeszytów i dziękuję. Jeszcze żeby Mucha i NSC wydawały je jak Egmont. Najbardziej lubię jak są ze trzy grube tomy. Potwór, Doom Patrol, Promethea, Łasuch, Gnat... Najgorzej wejść w jakąś tasiemcową mangę. Taki Sakai też mógłby już ogarnąć się z wątkami w Usagim.

Offline MarcusSz

Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #4 dnia: So, 10 Październik 2020, 19:11:26 »
I to jest w gruncie rzeczy przewaga książek - serii zbyt wielu nie ma.
Wszystko zależy co czytasz  ;)
Ja na ten przykład ostatnio prawie tylko S-F więc np. Weber i jego cykl HH to na tę chwile z ponad 30 tomów, albo cykl schronienie - niby tylko 9 tomów ale minimum 800 stron każdy. Czy najnowsza publikacja od Dageusa - Frontier Saga autorstwa Browna, ma tego być chyba 30 części.

Offline R~Q

Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #5 dnia: So, 10 Październik 2020, 22:23:21 »
Wydawać ponad 1000 miesięcznie na komiksy (pomijam jakieś super hiper wydania, bo to osobna sprawa) to chyba mija się z celem. Ani tego wszystkiego się nie przeczyta, ani też wszystko to warte przeczytania. O miejscu na półkach nie wspominając.
Normalnie pracujący człowiek jest w stanie przeczytać w ciągu miesiąca komiksy za maksymalnie 400 zł, ale na tym forum są osoby, które wydają miesięcznie 1500 zł.

ramirez82

  • Gość
Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #6 dnia: So, 10 Październik 2020, 22:37:18 »
Normalnie pracujący człowiek jest w stanie przeczytać w ciągu miesiąca komiksy za maksymalnie 400 zł

Skąd te dane?

Offline xanar

Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #7 dnia: So, 10 Październik 2020, 22:38:29 »
Co to znaczy normalnie pracujący człowiek ?
Trzy omnibusy to wychodzi z 1k.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Yossarian

  • Gość
Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #8 dnia: So, 10 Październik 2020, 22:39:33 »
Można kupić komiks za 500 zł (Thorgal z Libertago) i przeczytać go w godzinę ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #9 dnia: So, 10 Październik 2020, 22:49:06 »
Ale normalnie pracującego człowieka nie stać na zakup Thorgala za 500, wiem po sobie ;)

Offline xanar

Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #10 dnia: So, 10 Październik 2020, 22:55:54 »
Nienormalnie pracujący człowiek nie kupi Thorgala za 500, bo może wyjść z założenia, że to nie jest tyle warte.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline adamarluk

Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #11 dnia: So, 10 Październik 2020, 23:25:25 »
A normalnie pracujący nienormalny człowiek kupi Thorgala za 500.  ::)

Offline Darth_Simon

Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 11 Październik 2020, 00:04:29 »
Zależy na czym mu najbardziej zależy
Czy na jakości wydania ?
Czy po prostu na historii ?

Jest wiele czynników.
Czy ma inne hobby ?
Czy ma gdzie godnie postawić na półce piękne wydania ?
Ile zarabia ?

Itd.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Castiglione

Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 11 Październik 2020, 00:09:34 »
Normalnie pracujący człowiek jest w stanie przeczytać w ciągu miesiąca komiksy za maksymalnie 400 zł
Bzdura totalna.

Offline Death

Odp: Miesięczny budżet na komiksy
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 11 Październik 2020, 10:16:00 »
Ja tam nie wiem. Znam osoby, które rozprawiają się z dziesięcioma grubasami w tydzień. Przychodzi pierwszy pakiet: Hitman pyk, Punisher pyk, Hellblazer pyk, Usagi pyk, Mignola pyk, DMZ pyk, a 2 dni później Corto pyk, Don Rosa pyk, Omega Men pyk, Upadek pyk, Trasa promocyjna pyk, a w międzyczasie takie maleństwa jak Bradl, Lucky Luke, Conan, Smerfy.