Autor Wątek: Livro.pl  (Przeczytany 20739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Livro.pl
« dnia: Pt, 28 Luty 2020, 15:21:38 »
Opinie na temat sklepu livro.pl (osobny wątek, bo pojawiają się co jakiś czas w różnych tematach).

Jest to sklep internetowy powiązany z Empikiem. Na moje oko ma dobre ceny, a po dodatkowych rabatach (np. -10%) nawet bardzo dobre. Dostępność średnia (przykładowo nie ma wydań kolekcjonerskich Ongrysa typu Sędzia Dredd, które są np. w Bonito). Problemem jest bardzo słabe pakowanie (cienki karton bez stref zgniotu), przez co jest duże prawdopodobieństwo, że zamówione produkty ucierpią w transporcie (tak miałem). Uwagi do zamówienia (aby dobrze zabezpieczyć zakupione produkty) niebrane pod uwagę (tak miałem). Po napisaniu odpowiedniej (negatywnej) opinii o sklepie na Ceneo.pl zaproponowano mi kod rabatowy -10%.
Dla mnie sklep dla osób mających szczęście, nieprzejmujących się zbytnio stanem dostarczanych komiksów albo mających czas, ochotę czy nerwy na reklamacje. Czyli generalnie nie dla mnie (chyba że trafi się jakaś ekstra promocja, żeby kupić jakieś miękkookładkowe rzeczy typu Batman z Odrodzenia - może przetrwają podróż).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline PJP

Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 16:28:14 »
Raz czy dwa skorzystałem i darowałem sobie na rzecz tantis, bonito, gildii czy multiszopa i drugiewydanie.

Offline Pawel.M

Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 17:01:38 »
Problemem jest nie tylko pakowanie. Livro to ta sama firma co Empik - zamawiając starsze pozycje zdaje się, że możesz dostać poekspozycyjną z Empiku.

Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 17:37:56 »
zamawiałem od nich w 2016 roku kiedy zaczynałem przygodę z komiksem i hitem był koszt dostawy który wynosił 4,99 za kuriera (!). do tego rabaty na Egmonty -30% i wtedy mi to wystarczyło. z pakowaniem problemu nie miałem bo brałem głównie książki i trejdy w miękkich okładkach od Marvela - tam nie miało co się uszkodzić. w życiu jednak bym nie zaryzykował brać czegokolwiek co się może poobijać.

martinezpl

  • Gość
Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 17:42:41 »
Ja tylko nie rozumiem czemu nikt tam nic nie zmieni w tej kwestii. Przecież te ich pakowanie to już prawie stereotyp. Inne sklepy jak np. Gildia mają stereotyp w drugą stronę, tę pozytywną. Musi to być jakaś odgórna filozofia firmy, bo każda na pewno zatrudnia pracowników

Offline xanar

Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 17:49:21 »
Swojego czasu zrobiłem ankietę, z której wynika, że 70% nie reklamuje, więc po co mają coś zmieniać.
https://forum.komikspec.pl/zakupy/'hejt-na-livro'-ankieta-dotyczaca-zakupow-w-livro/
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 17:58:14 »
Swojego czasu zrobiłem ankietę, z której wynika, że 70% nie reklamuje, więc po co mają coś zmieniać.
https://forum.komikspec.pl/zakupy/'hejt-na-livro'-ankieta-dotyczaca-zakupow-w-livro/

57,2% nie miało czego reklamować bo przyszło w stanie idealnym.

12,1% dostało uszkodzenia niewielkie (pytanie co to znaczy? sprawa indywidualna, dla niektórych fabryczne przesunięcie obwoluty to już zniewaga).

30.8% dostało uszkodzone i reklamowało.

I to mówimy o tej wybrednej grupie komiksiarzy, zapewne w odniesieniu do ogółu paczek, w większości nie ma co reklamować.

Tymczasem panuje przekonanie, że Livro = 100% uszkodzone książki. Przekonanie jak skrajnie odmienne od wyników ankiety.

Offline xanar

Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 18:06:40 »
Jak zwykle naginasz pod siebie, rzeczywistość jest tak, że słabo pakują, pooglądaj sobie zdjęcia jakie ja wstawiałem albo inni.
Ponad 80% twierdzi, że słabo pakują  :)

fabryczne przesunięcie obwoluty to nie jest uszkodzenie, mowa uszkodzeniach w transporcie  ::)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 18:18:38 »
Jak zwykle naginasz pod siebie, rzeczywistość jest tak, że słabo pakują, pooglądaj sobie zdjęcia jakie ja wstawiałem albo inni.
Ponad 80% twierdzi, że słabo pakują  :)

fabryczne przesunięcie obwoluty to nie jest uszkodzenie, mowa uszkodzeniach w transporcie  ::)

To zapytaj te 35 osób na forum co miały na myśli, głosując za "uszkodzenia niewielkie". Na pewno wszystkim chodziło o to samo. Na 100%.

"Naginam pod siebie". :D

Podałem po prostu % wartości każdej z opcji. Prawda w oczy kole, bo tą ankietą chciałeś coś zobrazować ale się nie udało.

To nie ja wrzucam różne opcje do jednego wora i pomijam niewygodne fakty m.in takie, że większości doszło bez uszkodzeń. Jak ktoś tu nagina pod siebie to właśnie ty i to drugi post pod rząd. :P




Offline xanar

Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 18:39:45 »
Zobrazowałem to co większość osób widzi tylko ty masz z tym problem. Masz jakieś udziały w tym Empiku, ciotka tam pracuje.

Rzeczywistość jest taka, że kupując tam masz szanse 60/40, bez uszkodzeń do uszkodzone i 80% twierdzi, że pakują beznadziejnie.

Przecież ty chcesz ciągle udowodnić, że bardzo dobrze pakują, no nie pakują pogódź się z tym.

Przecież nawet jak ci przyjdzie w rozpadającej się paczce, poobijane z każdej strony to się nie przyznasz, bo ci głupio będzie  :) , przecież Empik/Livro to najlepszy sklep na świecie.  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 28 Luty 2020, 19:58:04 »
Masz jakieś udziały w tym Empiku, ciotka tam pracuje.

Zapomniałeś dodać, że rodzice Antariego na pewno pracowali w UB.

Offline misiokles

Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #11 dnia: So, 29 Luty 2020, 11:42:46 »
. Musi to być jakaś odgórna filozofia firmy, bo każda na pewno zatrudnia pracowników
Weź pod uwagę też filozofię komiksiarzy, którzy są bardziej wybrednymi klientami niż książkowcy. Książkowcy dużo zamawiają albo w miękkich okładkach albo nie są aż tak wyczuleni na obite rogi. A że komiksiarze stanowią mały ułamek klientów sklepu (inaczej niż w Gildii) to odpowiedź masz gotową czemu wolą bawić się w reklamacji niż lepsze pakowanie.

Offline eridraven

Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 15:35:17 »
Czy komuś was wysłano już pakiet Egmontu z marca 2020?
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Tysonek

  • Gość
Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 15:53:29 »
Czy komuś was wysłano już pakiet Egmontu z marca 2020?

Dostałem wczoraj.

Offline jotkwadrat

Odp: Livro.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 15:55:49 »
Z moim coś zwlekają.
Zawsze wysyłali 2 dni przed datą premiery. Tym razem dzień premiery już jest a wysyłki niet.