Autor Wątek: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?  (Przeczytany 12893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nicolascage

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 11:57:00 »
Zazdroszczę zbiorów - ja wyposzczony po bezkomiksowych latach czytam w każdej wolnej chwili i błyskawicznie pochłaniam wszystko, co kupuję :)

Offline nori

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 13:33:41 »
Czasami łapie się na tym że zastanawiam się czy mam ten komiks czy nie,

Mnie się już zdarzyło, że coś kupiłem, i jak chciałem dołożyć na półkę, to okazało się, że już to mam. :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline adamarluk

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 13:54:47 »
Nie kataloguję zbiorów, bo szkoda mi na to czasu. Sumuję kolejne zakupy i na dzień dzisiejszy wynik to 2655 sztuk. Nie zamierzam zaprzestawać z zakupami choć wiem, że to już mania.

Offline Castiglione

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 20:58:53 »
Pytanie ogólnie trochę dziwne, bo dopóki się czymś interesuję, to nie zakładam, że nagle przestanę, zwłaszcza że cały czas ukazuje się u nas tyle rzeczy, ze praktycznie miesiąc w miesiąc znajdzie się coś nowego, co mnie zainteresuje i będę chciał to przeczytać. Bo też generalnie komiksy kupuję, żeby je czytać. Lubię, jak kolekcja się rozrasta, ładnie wygląda, wydania są fajne, itd., ale jednocześnie chcę, żeby te tomy, które mam na półkach były to komiksy, które czytałem i które lubię - docelowo wszystkie. Dlatego też rzeczy, które mi nie podpasują albo uznam, że są może nie słabe, ale na tyle średnie, że ich nie potrzebuję, bez problemu się pozbywam, odzyskuję część kosztów i później mniej boli inwestowanie w kolejne tytuły. Na ten moment mam w zbiorze jakieś 50 nieprzeczytanych komiksów i w porównaniu do kolekcji niektórych użytkowników, to jest 1-2 zamówienia, ale mnie ta liczba drażni i źle się z tym czuję, jak zaczynam kupować na umór i te komiksy tylko leżą. Dlatego też zazwyczaj po jakichś większym zakupach włącza mi się blokada i najpierw zabieram się za nadrabianie tego, co mam - chyba, że pojawia się jakaś mega dobra okazja, coś rzadkiego, na co poluję albo zaczyna kończyć się nakład czegoś, co mam w planach przeczytać, wtedy biorę na zapas, żeby później nie przepłacać. W maju np. zamówiłem tylko "Raport Brodecka" i Punisher Max" tom 10 i na dzisiaj mam zamiar kupić tylko jedną rzecz z allegro. W planach mam za to dużo więcej, ale ponownie - jeśli są to rzeczy, które raczej nie znikną, to nie widzę sensu brać wszystkiego naraz. Ale przestawać kupować w ogóle nie mam zamiaru chyba nigdy - no chyba, że po prostu to hobby samo mi się kiedyś znudzi.

Chociaż przyznam, że zakupy kuszą - dzisiaj np. prawie wyszedłem z empiku z trzema nowymi komiksami i książką, ale jednak wszystko zostało w sklepie, nie pali się.

Offline nayroth

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 21:45:12 »
Kiedy zabraknie na to chęci/czasu/miejsca/pieniędzy po prostu. Albo kiedy już kupie wszystko/wiekszość z tego co chce mieć. Mam niecałe 900 komiksów, więc moze magiczna granica 1 tys. za pare lat bedzie dobrą okazją żeby powiedzić sobie dość.

Na razie zmagam się z tym żeby przestać kupować coraz więcej za coraz więcej. Jak uda sie zatrzymać i odwrócić trend to już bedzie coś. Dobrze też jest jakiś promil albo nawet procent swojej kolekcji raz na jakiś czas likwidować; sprzedawać, oddawać, niszczyć, jak kto woli. Dobre ćwiczenie przygotowujące psychicznie do momentu rozstania z hobby  ;)
 
 

Offline Gazza

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 08:49:16 »
Nie zamierzam. Chyba, że coś mnie do tego zmusi. Oczywiście staram się ograniczać i ostro selekcjonować tytuły, ale zawsze jest i mam nadzieję - będzie - coś wartego lektury i dodania do kolekcji. :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 08:51:59 »
Ale dlaczego mam zamierzać przestać robić coś, co jest moją pasją i sprawia mi przyjemność? Tzn. nie samo kupowanie, tylko czytanie. Czytam na bieżąco, nie kupuję na zapas, zawsze mam tylko parę sztuk nieprzeczytanych na półkach, jak będzie mi to sprawiać przyjemność to będę kupował, jeśli przestanie sprawiać przyjemność to przestanę kupować, wydaje mi się to dość oczywiste.

Online xanar

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 09:09:54 »
Ja przestane jak 1$ będzie kosztował 10 zł, wtedy zacznę sprzedawać i kupie sobie krowę, świniaka i kurczaki.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline NuoLab

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 09:40:30 »
Dla tych co nie pamiętają czy coś kupili czy nie a nie chce im się katalogować polecam sprawdzanie poprzez przeszukiwanie skrzynki mailowej. No chyba, że kupujecie stacjonarnie ale tu niewielu takich widzę.

Offline eyesore

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 10:08:29 »
Dla tych co nie pamiętają czy coś kupili czy nie a nie chce im się katalogować polecam sprawdzanie poprzez przeszukiwanie skrzynki mailowej. No chyba, że kupujecie stacjonarnie ale tu niewielu takich widzę.

Miało by to sens wtedy gdybym miał możliwość odszukania maili z 2010 roku na przykład. Większość pozycji o których nie pamiętam czy je posiadam,  jest właśnie z przed 10 lat.
Myślę że temat ma jak najbardziej sens choc można by się pokusić jeszcze o drugi, podobny, na zasadzie "kiedy moje hobby zmienił się w obsesje posiadania"  ;)

Offline fragga

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 10:35:30 »
Zbieram z jedną przerwą 26 lat, aktualny stan to 4200 pozycji. Bez prowadzonej na bieżąco bazy nie ogarnąłbym takiej ilości (ok 500 000 stron komiksu). Staram się bardzo ograniczać, nie rozpoczynać nowych serii, rezygnuje z superbohaterszczyzny (tylko klasyka dc), komiksów średnich itp, głównie ze względu na brak miejsca. Jestem w trakcie przeglądania kolekcji i jej redukcji. Moje zainteresowanie zmienia się w stronę rynku COA - plansze, szkice, rysunki itp. Komiksów nie przestane kupować, pewnie z czasem będą to pojedyncze tytuły + digital.

Offline nicolascage

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 12:07:26 »
Dlatego staram się już nie kupować niczego z numerem 1 na okładce (oczywiście naginam tą zasadę ile wlezie  ;) np. dla Abe'a który za chwilę będzie miał premierę), taki pierwszy krok do tego żeby skończyć z kupowaniem, przynajmniej na jakiś czas.

A gdzie sprawdzasz, co będzie niedługo wychodzić, chodzi mi szczególnie o reprinty? Jakieś branżowe serwisy or what? Chętnie bym się zapoznał z jakimiś kalendarzami premier, a nie wiem, gdzie szukać.

Offline eyesore

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 12:28:24 »
A gdzie sprawdzasz, co będzie niedługo wychodzić, chodzi mi szczególnie o reprinty? Jakieś branżowe serwisy or what? Chętnie bym się zapoznał z jakimiś kalendarzami premier, a nie wiem, gdzie szukać.

Jeżeli chodzi Ci o wydania USA to też nie wiem, miałem na myśli rzeczy w PL  ;) staram sięjuż nie wchodzi w nowe serie z numerem jeden na okładce, między innymi odstrzelam już nowe superhero, np Batman, Spider-Man z MF czy Venom wylatują z planów zakupowych.

Offline nicolascage

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 12:43:53 »
Chodziłoby mi właśnie o rzeczy w oryginale. Chętnie ponadrabiałbym jakieś okołohellboyowe rzeczy Mignoli. Coś tam już namierzyłem, ale może będą drukować jakieś stare Sapieny czy BPRD w hardcoverach?

Offline starcek

Odp: Kiedy zamierzacie przestać kupować komiksy?
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 13:07:30 »
A gdzie sprawdzasz, co będzie niedługo wychodzić, chodzi mi szczególnie o reprinty?[...]
Zapisz się na tej stronce na newsletter i masz trochę do przodu.

https://www.comicbookwire.com/all-upcoming-marvel-omnibus-editions-now-until-december-2021/

I jeszcze tu masz więcej.

https://www.comicbookwire.com/upcoming-comic-collection-lists/

« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Maj 2021, 13:09:38 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.