Autor Wątek: Skupszop  (Przeczytany 2857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Skupszop
« dnia: So, 12 Listopad 2022, 21:02:53 »
Czy ktoś z forumowiczów korzystał już z serwisu https://skupszop.pl/ ?

Serwis umożliwia nie tylko sprzedaż "tradycyjną", ale również używanych nowości  i możliwość handlu w druga stronę. Kilka interesujących książek dostępnych jest tam dużo taniej, ale przed założeniem kolejnego konta online chciałbym zasięgnąć języka.

"  Kupujący nie prowadzi zakupu Książek o następującej charakterystyce:
a) braki w ilości stron
b) poplamione, zabrudzone lub zmoczone,
c) pokreślone, popisane, podkreślane
d) noszą bardzo wyraźne ślady używania,
e) książki bez kodu ISBN lub zaczynające się numerem 83 "

"W przypadku braku zgodności treści Deklaracji ze stanem faktycznym dostarczonych Kupującemu Książek, ten zastrzega sobie prawo obniżenia kwoty zakupu Książek będących przedmiotem Umowy. Obniżenie kwoty nie może być wyższe niż 35% wartości wyceny początkowej dla pojedynczej Książki, widocznej w systemie teleinformatycznym Kupującego. "

Na niektóre tytuły ceny są absurdalne - Asterix i Goci ok.400zł, Baśnie 1 ok.500zł- ale używana Rękawica 52zł, Kaznodzieja1 37zł - tylko czy to prawda?

Odp: Skupszop
« Odpowiedź #1 dnia: So, 12 Listopad 2022, 21:13:23 »
jedna osoba z mojej rodziny zamawia tam regularnie i wszystko bangla

Online bfg

Odp: Skupszop
« Odpowiedź #2 dnia: So, 12 Listopad 2022, 22:38:13 »
Raz tam kupowałem 5 pozycji z oznaczeniem "Stan: jak nowa" i ich jakość była bardzo w porządku, 4 były w zasadzie jak nowa, 1 trochę już wyglądała na używaną, ale i tak było ok. Myślę, że tu podejmujesz takie ryzyko jakbyś kupował pozycję raz czytaną od kogoś z olx albo na allegro lokalnie.
Skupszop ma także konto na allegro, stamtąd tez kupowałem.

Offline dreamer36

Odp: Skupszop
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 11:07:28 »
Ja raz kupiłem na allegro chyba 3 tomy Harley Quinn z N52. Generalnie stan był ok (widać, że używane, ale dla mnie spokojnie do zaakceptowania). Jedyny problem, że naklejają na okładkę jakiś swój kod kreskowy, który za cholerę nie chciał zejść i zostawił plamy kleju na okładce. I to jeszcze, żeby było weselej - naklejki były jakoś tak na środku tylnej okładki przyklejone - w sensie jak się komuś przyłożyło. Także jak ktoś zwraca na coś takiego uwagę, to wolę poinformować :)

Najlepiej kupić na allegro, minimalnie drożej, ale wysyłka ze Smartem, no i jak jakość nie satysfakcjonująca, to bezproblemowy zwrot za darmo.

Offline kosmoski

Odp: Skupszop
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 07 Grudzień 2023, 16:13:08 »
Próbował już ktoś coś sprzedać? Czy rozliczenie idzie w miarę bezproblemowo?

Offline U.F.O

Odp: Skupszop
« Odpowiedź #5 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 19:02:37 »
Trochę posiedziałem na tej stonce, oni automatycznie dają Ci ~20% ceny okładkowej, nie wiem czy się opłaca tam odsprzedawać komiksy za takie pieniądze.

Offline kosmoski

Odp: Skupszop
« Odpowiedź #6 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 19:40:36 »
Są takie komiksy, których nikt nie chce... Wolę te 20% niż zawaloną półkę :)

Offline Tom17

Odp: Skupszop
« Odpowiedź #7 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 20:56:58 »
ta strona jest świetna jak masz podniszczony komiks albo wadę fabryczną i ją przeoczyłeś bo oni i tak ci przyjmą i nawet tego nie zauważą

Offline Kadet

Odp: Skupszop
« Odpowiedź #8 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 23:00:07 »
Oczywiście jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że nie wspominając o tym, sprzedajesz im komiks z wadą fabryczną, który zapewne kupi jakaś inna osoba, nieświadoma tego uszkodzenia, i będzie miała kłopot.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline freshmaker

Odp: Skupszop
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 10 Grudzień 2023, 09:28:24 »
tom czy z zawodu jesteś może deweloperem?

Offline Tom17

Odp: Skupszop
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 10 Grudzień 2023, 10:46:50 »
Oczywiście jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że nie wspominając o tym, sprzedajesz im komiks z wadą fabryczną, który zapewne kupi jakaś inna osoba, nieświadoma tego uszkodzenia, i będzie miała kłopot.
Ale to jest już inna sprawa ponieważ teoretycznie oni powinni sprawdzać stan bo od tego zależna jest cena jaką ci zapłacą a po drugie i tak widnieje to później jako używany, po trzecie sklep i tak ustawia wszystko jako stan prawie nowy nawet jak są widoczne straszne ubicia.

Offline Tom17

Odp: Skupszop
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 10 Grudzień 2023, 10:47:06 »
tom czy z zawodu jesteś może deweloperem?
Nie