Autor Wątek: Gildia.pl  (Przeczytany 121475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #300 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 19:15:27 »
Tak z ciekowości co to za bank, że jest kurs 4,49, jak aktualnie jest po 4,60 ?

"najnormalniejszy " kurs wymiany  maja w banku z melonikiem.

Offline stab

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #301 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 12:16:17 »
Pakowanie i kontakt z bok pierwsza klasa, ale kuriera to mogliby zmienić na coś normalnego. Paczka do Wiednia, wysłana w piątek do dzisiaj dotarła do Bielska-Białej  >:(

Offline Rafa

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #302 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 12:37:56 »
Świetnie, że kierunek zgadza się...😉

Online xanar

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #303 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 12:41:45 »
Święto było po drodze.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline laf

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #304 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 13:33:20 »
Paczka do Wiednia, wysłana w piątek do dzisiaj dotarła do Bielska-Białej  >:(
Przeprowadź się do Bielska-Białej i nie będziesz miał już więcej takich problemów  ;)

Offline Megatron

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #305 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 14:19:43 »
Ten ich system niekoniecznie pokazuje że paczka jest w Bielsku, tylko że tam już była. Dla przykładu do mnie paczki idą 3 lub 4 dni jeśli wpadnie weekend. Dwa dni pokazuje się że wysłana z Warszawy, potem wskakuje sortownia pod Berlinem i już za parę godzin pod Monachium, a rano dostawa. Także przez 2/3 czasu podróży paczka nie jest skanowana i wydaje się że stoi.

Offline stab

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #306 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 16:43:23 »
Z tego co zauważyłem, to tam gdzie paczka wyląduje w piątek, tam zostaje na cały weekend. Nie wiem czy to GLS nie pracuję w weekendy, czy jest to jakaś "budżetowa" forma przesyłki i pierwszeństwo mają droższe opcje. Zamawiam różne inne rzeczy z Polski i np DHL albo UPS to jest 2 max 3 dni od nadania paczki. Ostatnio robiłem zakupy w sklepie SFD i paczka nadana w piątek rano była u mnie w sobotę po południu.

Offline stab

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #307 dnia: So, 06 Listopad 2021, 00:21:29 »
No więc tak. Paczka miała przyjść dzisiaj, w śledzeniu paczki tak było napisane. Jestem cały dzień w domu, raptem status zmienia się z "będzie dostarczona dzisiaj" na "nie zastano odbiorcy" i paczka ląduje w sortowni kilkadziesiąt kilometrów od Wiednia.  Już pomijam czas, ale paczka która zawiera 5 komiksów każdy po mniej więcej 200 z będzie przerzucana przez kolejne dni. I jak tu się nie wkurwić?

Online xanar

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #308 dnia: So, 06 Listopad 2021, 00:56:16 »
Przeprowadź się do Polski będziesz się mnie stresować.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Teli

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #309 dnia: So, 06 Listopad 2021, 06:06:56 »
"nie zastano odbiorcy"

O co te nerwy? Przecież to nie wina Gildii.
Jak widać nie tylko Ty emigrowałeś do Austrii, a że tamtejszy oddział firmy kurierskiej zatrudnia byłych pracowników Poczty Polskiej powinieneś traktować z jako prezent od losu. Dzięki temu że dostałeś awizo zamiast paczki możesz znów poczuć się jak w Polsce :) 

Bezcenne.

Offline donT

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #310 dnia: So, 06 Listopad 2021, 19:25:15 »
Nie wiem czy to GLS nie pracuję w weekendy

W Irlandii, w weekendy GLS oficjalnie nie dostarcza. Pisze "oficjalnie" bo zdarzylo mi sie raz czy dwa, ze paczka przez caly piatek miala status Out for delivery, ale docierala w sobote rano. Choc tutaj to raczej kwestia tego, ze kurier zaj...ny paczkami, zostawial to na nastepny dzien bo sie najzwyczajniej nie wyrabial.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline starcek

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #311 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 19:26:20 »
Czy w Gildii odbiór osobisty tylko z gotówką (taki komunikat pojawił się przy zamawianiu), czy jednak można zapłacić kartą na miejscu?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline MarcusSz

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #312 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 06:45:29 »
Czy w Gildii odbiór osobisty tylko z gotówką (taki komunikat pojawił się przy zamawianiu), czy jednak można zapłacić kartą na miejscu?
Bez problemu można.

Offline starcek

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #313 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 22:57:19 »
I tak faktycznie było.  ;D

Późną nocą we wtorek zamówiłem, już w środę było do odbioru, więc dziś przedzierałem się przez dwa pudła kartonowe i folię, gdy już mogłem odpakować.

Po raz kolejny utwierdzam się w tym, że szkoda życia na testowanie sklepów, gdzie wyszarpię  kilka % więcej, podczas gdy Gildia wciąż jest niezawodna.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline death_bird

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #314 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 23:45:56 »
Ech... pozazdrościć.
Do mnie zamówienie idzie mozolnie od 24.11 i do tej pory (25.11) dojść nie może.  ;D
Mam taką bardzo cichą nadzieję, że może w piątek coś tam, jakoś tam, bo szczerze pisząc to z chęcią w weekend ucieszyłbym patrzałki ilustracjami z "Saria".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".