Autor Wątek: Gildia.pl  (Przeczytany 125022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wojtast

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #480 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 16:40:01 »
Nigdy nie zamawiałem w Róbmy Dobrze, ale Gildia, w której zamawiam od kilkunastu lat, nie ma startu do Atomu i Azylu Komiksu (dawne Multiversum).

Tylko na ile oferta Azylu (i po części też Atomu) pokrywa się z ofertą Gildii (polscy wydawcy)?
Dla mnie to są sklepy specjalistyczne, o których myślę pod kątem oferty anglojęzycznej.
Natomiast jeśli chcielibyśmy porównać sklepy z tym samym towarem szukając polskich wydań, to najczęściej zostaje wybór Gildia albo jakieś Empiko-Tantisy i reszta badziewiaków.

Offline rekin

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #481 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 18:13:02 »
To nie ma nic do rzeczy. Sprzedaż polskich komiksów przez Gildię nie stoi na przeszkodzie lepszego pakowania. Po prostu bawi mnie, kiedy ktoś wymienia ten sklep jako wzór dla innych czy synonimu pancernego pakowania. Miałem kilka przygód z tym sklepem, ale na sam proces reklamacji nie mogę narzekać. Natomiast Atom i Azyl nigdy mnie nie zawiedli w tej kwestii. I tyle. Ktoś może mieć inne doświadczenia.

Stan przesyłki to zawsze loteria. Kiedy Bonito wysyłało mi komiksy za kilkaset złotych w kartonie bez żadnych zabezpieczeń, to przychodziły w idealnym stanie. Aż przyszła paczka ze Światem Edeny, która w środku miała kilka podziurowanych stron...

Offline Deg

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #482 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 18:21:12 »
Dziś odebrałem paczkę z Gildii, komiksy w różnych formatach, pakowanie na medal. Może to loteria, ale póki co, wygrywam ;)
This is my truth, tell me yours.

Online Castiglione

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #483 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 19:44:09 »
Po prostu bawi mnie, kiedy ktoś wymienia ten sklep jako wzór dla innych czy synonimu pancernego pakowania.
To ja serio nie wiem, jakiego pakowania wy oczekujecie. Od października 2019 regularnie co miesiąc (a niejednokrotnie więcej niż raz w miesiącu) robię zamówienie w Gildii i nigdy nie miałem powodów, żeby narzekać, a nawet jeżeli to były to na tyle nieistotne wady, że już o nich nie pamiętam - jestem w stanie sobie przypomnieć jeden przypadek, kiedy "Szeryf Babilonu" dotarł do mnie z lekko ubitym grzbietem i to raczej kwestia, że ktoś to przeoczył przy pakowaniu, a nie wina transportu. Jeden przypadek na 3 lata. Tymczasem wszelkie Livra, Tantisy, Tanie Książki, gdzie zakupy robię bardzo sporadycznie, już kilka razy dały o sobie znać, że stan komiksów w dostawie będzie różny.

Mnie bardziej bawi oczekiwanie nie wiadomo jak "pancernego" pakowania, jak gdyby w tych paczkach transportowano jakieś zabytki.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #484 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 19:56:34 »
Wystarczy żeby była strefa zgniotu, to znaczy karton większy od zamówionych tytułów z wolnym miejscem wypełnionym wypełniaczami. W Gildii za taką strefę zgniotu robi coraz cieńsza warstwa folii bąbelkowej, która może być niewystarczająca jeśli w transporcie paczka jest mocno poniewierana. Natomiast ja też baaardzo rzadka mam jakieś uszkodzenia w paczkach z Gildii, w większości przypadków to pakowanie jest całkowicie wystarczające.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Maj 2022, 21:33:44 wysłana przez ukaszm84 »

Offline rekin

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #485 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 20:36:57 »
Mnie bardziej bawi oczekiwanie nie wiadomo jak "pancernego" pakowania, jak gdyby w tych paczkach transportowano jakieś zabytki.
Nie wymieniłeś ww. przeze mnie sklepów, więc nie dziwi mnie, że nie wiesz, o czym mowa. A Atomie i Azylu są grube kartony, a w środku dodatkowe wypełniacze, np. skrawki gazet.
Nie chodzi o to, że Gildia źle pakuje, tylko że robiła to lepiej. Jeden z kolegów wyżej porównał ją do Atomu, z czym nie mogę się zgodzić.

Offline nori

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #486 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 21:29:00 »
Nie wiem ile to jest wystarczająca ilość folii bąbelkowej, ale w ostatniej paczce z gildii miałem jej coś koło 5 metrów bieżących....
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline wojtast

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #487 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 23:45:03 »
Mam konto na Gildii od 2 lat i w tym czasie około 35 paczek od nich.
Do żadnej nie mógłbym się przyczepić o cokolwiek jeśli chodzi o sposób pakowania i w żadnej nie było ani trochę luzu żeby komiksy mogły się przemieszczać w kartonie.
Czy można było pakować jeszcze pancerniej? Oczywiście
Mogliby nawet pakować jak matrioszkę kilka razy karton w karton żeby starać się o niemal 100% pancerności.
Pytanie tylko po co, jeśli obecne pakowanie powinno wystarczyć w 98% przypadków. Pozostałe niefortunne 2% przypadków załatwi już reklamacja.
Zastanawiały mnie te skrajne opinie. Powiedziałbym że być może to kwestia lokalna i jakiegoś trefnego kuriera w okolicy, ale wspomniana została jakość zabezpieczenia. Więc być może po prostu faktycznie pech i osoba pakująca akurat miała gorsze dni i spakowała z jakiegoś powodu mniej starannie.

Dla porównania, np w Taniej Książce w ciągu ostatniego roku złożyłem około 10 dosyć sporych zamówień. Każde absolutnie beznadziejnie spakowane. Wiele składanych reklamacji lub uwag do sklepu odnośnie sposobu pakowania. Jeśli powiedzieć że Gildia pakuje fatalnie to nie wiem co powiedzieć o takim pakowaniu, gdzie komiksy są dosłownie luzem wrzucone do kartonu ewentualnie z jakimś tam świstkiem papierowo-kartonowym, albo jeszcze lepiej nawet nie w samonośnym kartonie tylko po prostu 15kg komiksów owinięte sprasowanym kartonowym paskiem i wysłane jak stoją.
Podobnie lepiej lub gorzej bywało u pozostałej konkurencji: Tantis, Livro, Ameo, Drugie Wydanie, Empik, Gandalf itp itd. Wszystko tragedia i szczyt partactwa z okazjonalnymi wyjątkami 'takiej-sobości' i szczęścia że dotarło w całości.

Chodzi o to, że to jest realna konkurencja dla Gildii w porównaniu do oferty. No bo co ma za znaczenie jak swoje produkty pakuje firma X czy Y jeśli nie mają w ofercie tego co szukam.
To czy Gildia powinna pakować lepiej czy nie można polemizować. Natomiast w obliczu swojej bezpośredniej konkurencji na rynku i standardów tam panujących Gildia jest...bezkonkurencyjna...

Jeśli chodzi o Róbmy Dobrze to mam za sobą 1 zamówienie. Pakowanie w zupełnie innym stylu niż Gildia, ale myślę że równie dobre. Chociaż zdziwiłem się zamawiając 8 sporych pozycji które przyszły w Paczkomacie w gabarycie A - bardzo niski, ale podłużny karton (podobnej grubości ścianek do Gildiowych kartonów). W środku sporo wypełniacza ale sam karton zewnętrzny rozerwał/rozleciał mi się przy operowaniu jego zawartością. Osobiście wolę pakowanie Gildii, ale ogólnie stawiam jakość pakowania obu sklepów na równi (na ile miarodajna może być ocena po 1 wysyłce) i cieszę się z inicjatywy tego sklepu.

Wydaje mi się że być może faktycznie 2 lata temu Gildia dawała jeszcze więcej folii bąbelkowej niż obecnie, niemniej nadal jest to spora ilość, która spokojnie powinna wystarczyć w większości przypadków. Nie przeszkadza mi ich potencjalne szukanie oszczędności (materiały pakowne/wysyłkowe, zwłaszcza te 'plastikowe', podrożały na przestrzeni 2 lat o chyba jakieś 200-300%) jeśli ja realnie nie odczuwam tego skutków.
Tymczasem niech ktoś wskaże sklep z tak wielką mass-marketową polską ofertą i lepszym pakowaniem niż Gildia.
Jako bonus dodajmy jeszcze do tego niebagatelny aspekt cenowy, gdzie Gildia przy różnych promkach często wypada dosłownie minimalnie drożej od najtańszych partaczy.

Online Castiglione

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #488 dnia: So, 21 Maj 2022, 18:03:40 »
Nie wymieniłeś ww. przeze mnie sklepów, więc nie dziwi mnie, że nie wiesz, o czym mowa. A Atomie i Azylu są grube kartony, a w środku dodatkowe wypełniacze, np. skrawki gazet.
No i po cholerę mi te kartony i gazety, skoro bez tego od 3 lat dostaję komiksy od Gildii bez uszkodzeń?

Offline xanar

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #489 dnia: So, 21 Maj 2022, 18:23:27 »
Może dlatego że w Atomie i Azylu dostajesz jedną książkę za 300 czy 400 (w kartonie masz parę takich) a w Gildii masz jedno zamówienie za tyle.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #490 dnia: So, 21 Maj 2022, 19:30:30 »
Reklamacja wzorowa. Szybko załatwiona. Komiksy w osobnych kartonach i w folii bąbelkowej w większym kartonie, z jeszcze jedną warstwą folii. Szkoda, że tak od razu się nie dało.

Online Castiglione

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #491 dnia: So, 21 Maj 2022, 21:02:03 »
Może dlatego że w Atomie i Azylu dostajesz jedną książkę za 300 czy 400 (w kartonie masz parę takich) a w Gildii masz jedno zamówienie za tyle.
No ok, ale tu raczej gadamy o zabezpieczaniu normalnych przesyłek, a nie książek za pół tysiąca.

Zresztą Gildia te najdroższe chyba też mocniej zabezpiecza (typu "Batman Noir"), ale to nie jestem pewien, wydaje mi się, że gdzieś tak czytałem.

Offline Death

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #492 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 07:30:27 »
Tak było, pamiętam. Jak przyszedł do mnie ten zestaw kilku Noir, to zabezpieczyli bardziej niż kiedykolwiek.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline xanar

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #493 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 10:54:34 »
Czyli wszystko się zgadza, droższa książka to lepiej zabezpieczają.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline stab

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #494 dnia: Nd, 22 Maj 2022, 13:27:18 »
Reklamacja wzorowa. Szybko załatwiona. Komiksy w osobnych kartonach i w folii bąbelkowej w większym kartonie, z jeszcze jedną warstwą folii. Szkoda, że tak od razu się nie dało.
Do mnie każda paka tak przychodzi, 5-6 komiksów zawiniętych w duża ilość folii bąbelkowej, to zapakowane w taki składany karton i 4 takie pakiety zapakowane w karton wypełniony papierem.