Autor Wątek: Gildia.pl  (Przeczytany 125120 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #240 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 10:56:28 »
U mnie dzisiejsza paczka z Gildii sprawiła, że lekko się zatrwożyłem. Komiksy upchnięte na siłę w  zbyt małe pudełko - owinięte jednak bardzo porządnie folią. Efekt? Jeden zagięty nieco róg, więc nie będę reklamował, ale po raz pierwszy mam lekki niesmak.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline nori

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #241 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 15:28:45 »
Ja przed momentem dostałem maila, że właśnie mi spakowali paczkę i nadali kurierem. Najlepsze w tym jest to, że tę paczkę dzisiaj z samego rana kurier już dostarczył. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Kwiecień 2021, 16:11:13 wysłana przez nori »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Nesumi

  • Gość
Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #242 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 16:12:15 »
Mnie Gildia nie rozpieszcza ostatnimi czasy. Najpierw dostałem Animalmana z lekko obitym rogiem. Zamówiłem jeden komiks, więc pakowanie- prosta sprawa. Ale już jak brałem paczkę z kiosku, to czułem, że coś się w środku niebezpiecznie porusza... Potem jakieś opóźnienia z powodu  W7 blank, który dotarł uszkodzony, potem go nie było wcale (teraz widzę, że znów jest), no na koniec perełka.
Dwa większe komiksy: Zakazany Port i W Ciemnym Lesie Winshlussa oraz kilka zeszytówek. Wszystko, nie wiedzieć czemu, zamiast w tej podwójnej kartonowej kopercie, wsadzone w karton. Z jednej wypełnienie, ale z drugiej już nie. No i sama reklamacja: Proszę się pofatygować na pocztę, bo w przeciwnym wypadku możymy wysłac kuriera, ale musiałby pan być cały czas w domu, bo nie wiadomo, o której przyjdzie po paczkę. Dobra, to idę na tę pocztę, czekam, bo tam to jeszcze Wieki Średnie, a oświetlenie nadal lampami gazowymi, Tu reklamacja, tu się ktoś wciska bez kolejki. Jakaś babina mnie przepuściła, bo chciała do konkretnego okienka się dostać.
I tak: czy mogę paczkę pocztową nadać do skrzynki pocztowej? Nie wiem, sprawdzę. Pani w okienku z plakietką: Uczę się. Synek mi już w wózku zaczyna jajko znosić, ale jeszcze nad nim panuję, bo ma obiecane, że potem idziemy do akwarystycznego rybki obejrzeć. Pani mówi: Można! Git! Wysyłamy.
Po kilku minutach (obok niewiasta użera się z peronelem i kierowniczką placówki, że zniszczoną paczkę jej wcisnęli), ucząca sie pani pyta, ale do którego odziału w Pruszkowie ma być ta paczka.
No do tego, którego dotyczy wpisany przeze mnie kod.
No ale tam są cztery urzędy, więc do którego ma wysłać?
Ma pani numer skrzynki pocztowej, ma pani kod, więc chyba na podstawie tego, może pani określić do którego?
Nie. Ok, dzwonię do Gildii. Tradycyjnie miła dziewczyna pyta jak może mi pomóc, więc streszczam problem. Komunikacja umiera. Jakoś nie możemy się porozumieć. Daję komórkę inkasentce (wiem, skrajnie nieodpowiedzialne i stwarzające zagrożenie epidemiologiczne w obecnej sytuacji. Mam to gdzieś). I tu również jakieś bariery komunikacyjne. W miedzyczasie dałem Jaśkowi (synek uwięziony w wózku) łopatę, którą zaczyna niebezpiecznie wymachiwać!
Wydaje mi się, że paniom nie udało się nic ustalić, ale ostatecznie dostaję potwierdzenia wysłania paczki. Zwycięstwo.
Eh, Gildio, quo vadis?

   

Offline Crono

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #243 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 17:12:13 »
Abstrahując od całej reszty, to dziwną sytuację miałeś Nesumi z tą skrzynką pocztową. Ja tam się nie zastanawiam. Wypisuję blankiet, idę na pocztę (nie zawsze do tej samej placówki) i wsio. Zawsze dochodzi. Nawet przez myśl mi nie przeszło że nie można paczki wysłać do skrzynki pocztowej, jeżeli Gildia taki adres podaje do reklamacji.

Nesumi

  • Gość
Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #244 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 17:24:30 »
W korespondencji Gildia zaleciła list polecony, ale przy takiej pace, stwierdziłem że lepiej to chyba paczką nadać. Stojąc w kolejce wypełniłem blankiet. Babkę spytałem na wszelki wypadek, ale ogólnie po namyśle i sprawdzeniu orzekła, że nie ma problemu. Dopiero dylemat z placówką ją pokonał.

Offline perek82

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #245 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 18:45:23 »
Dobrze wiedzieć że jakby mnie takie nieprzyjemności spotkały to zwrot mam za rogiem😀
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Gazza

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #246 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 20:20:51 »
Raz tylko, czy dwa, wymieniałem w Gildii - kurier przejechał, odebrał, inny przywiózł zamiennik. I tyle. Ale ja nie mam problemu więc zamawiam do pracy.
W przypadku Nesumiego Gildia zawiniła moim zdaniem kiepsko zabezpieczając towar. Cała reszta to nie wady w funkcjonowaniu sklepu. Moim zdaniem.  :-\

Nesumi

  • Gość
Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #247 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 22:12:22 »
Gorzej, że z tym pakowaniem to już recydywa...

Offline OokamiG

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #248 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 23:00:38 »
Ja też ostatnio w gildii reklamowałem. Sama procedura przeszła bez przeszkód.

Offline Crono

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #249 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 23:04:16 »
No tak, tylko że to niepokojące, bo z tego co czytam to tych reklamacji z Gildii coraz więcej.

Offline xanar

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #250 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 23:11:39 »
Jak ostatnio patrzyłem to ten cały asortyment do pakowani podrożał ze 30%, także nie ma co się dziwić, że chcą przyoszczędzić.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #251 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 11:55:07 »
Regularnie zamawiam z Gildii, pakowanie zawsze solidne, komunikacja wzorowa, nie mam żadnych zastrzeżeń. Najsolidniej pakujący sklep spośród tych, z jakimi mam do czynienia. Raz coś tam u nich reklamowałem, wymiana bez problemu i na koszt sklepu.

Nie rozumiem zupełnie związku między nieprzyjemnościami na poczcie a Gildią, tym bardziej, że proponują kuriera. Kurierzy tak działają, że odbierają paczki w przedziałach godzinowych wygodnych dla nich, a nie dla klienta. Takie jest życie, obecnie koniunktura jest po stronie kurierów, więc to oni mają w tej relacji silniejszą pozycję. Nesumi, z twojego elaboratu wygląda raczej, że to ty jesteś nieogarnięty i wizyta na poczcie cię przerosła. Poza tym na pocztę się nie chodzi z małym dzieckiem, trzeba było zostawić pod opieką kogoś bliskiego i iść samemu.

Offline Castiglione

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #252 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 12:22:17 »
Daję komórkę inkasentce (wiem, skrajnie nieodpowiedzialne i stwarzające zagrożenie epidemiologiczne w obecnej sytuacji.
;D ;D ;D

Ogólnie to zgadzam się z tym, co powyżej napisał Apasz.

Nesumi

  • Gość
Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #253 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 14:36:41 »
Zgadza się, wizyta na poczcie mnie przerosła. W zasadzie każda wizyta na poczcie mnie przerasta. A Gildia jest zajebista. A te komiksy przyszły w świetnym stanie, ale się czepiłem. A Ty Apasz ile masz dzieci, że takie rady doświadczonego ojca dajesz?

Offline GoNzO

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #254 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 14:46:28 »
Nie rozumiem zupełnie związku między nieprzyjemnościami na poczcie a Gildią, tym bardziej, że proponują kuriera. Kurierzy tak działają, że odbierają paczki w przedziałach godzinowych wygodnych dla nich, a nie dla klienta. Takie jest życie, obecnie koniunktura jest po stronie kurierów, więc to oni mają w tej relacji silniejszą pozycję.

Ja preferuję pocztę bo mam paczkę pod drzwi, a kurier się wycwanił i czeka pod bramą ;).