Autor Wątek: taniaksiazka.pl  (Przeczytany 78737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Xmen

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #420 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2024, 16:06:20 »
Honor i krew.
No to jedziemy...
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Eyeless

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #421 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2024, 16:10:34 »
Zamawiałem 2 tygodnie temu, dopisałem w uwagach do zamówienia prośbę o uwzględnienie zniżki rckik z odniesieniem do maila ze skanem potwierdzenia donacji i nikt nie robił problemów z przyznaniem dodatkowych 5%. Aczkolwiek działa to tylko online. Jak próbowałem zgarniać te zniżkę przy odbiorze osobistym to dziewczyny przy kasie nie miały uprawnień, system to blokował.

Offline Chowan

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #422 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2024, 17:40:01 »
Ja na miejscu jak odbieram to dostaje zniżkę dla dawców , ale nie mam tej lojalnościowej.dodatkowo jak czasem trafię w dobre zniżki to panie mówią że jak dadzą zniżkę dla honorowych to będą poniżej ceny zakupu komiksy i nie mogą uwzględnić.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Kwiecień 2024, 17:44:20 wysłana przez Chowan »

Online Alienus66

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #423 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2024, 19:00:29 »
Masakra żeby aż tak żyłować na tych rabatach mnie jak nie stać to kupuję tylko te na które sobie mogę pozwolić nie muszę mieć wszystkiego tym bardziej że te księgarnie też muszą coś zarobić....

Offline Alexandrus888

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #424 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2024, 20:47:46 »
Ale 8azyla było stać. Dopóki zniżek nie zbiesili ;D

I wcale mnie to ie dziwi... Większość akcji promocyjnych nie łączy się z innymi. Może by jeszcze do tego dodać Kartę Dużej Rodziny? Nie dość że będzie rabat to jeszcze 1500, pardon, 2400PLN na komiksy. Pomyśl.

PS.
Ja nie oddaje krwi, chętnie bym to robił, ale przyjmowane leki nie pozwalają :-\
I teraz mi smutno, bo nie mogę wykręcić takiego rabatu + nie można obecnie nabyć prawa do rabatu lojalnościowego, czyli pozbawion jestem kolejnego upustu... I co ja mam biedny zrobić? Jedyny ratunek dla mnie to przeforsować JCK!!!

Online Bazyliszek

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #425 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 00:27:50 »
Zamawiałem 2 tygodnie temu, dopisałem w uwagach do zamówienia prośbę o uwzględnienie zniżki rckik z odniesieniem do maila ze skanem potwierdzenia donacji i nikt nie robił problemów z przyznaniem dodatkowych 5%. Aczkolwiek działa to tylko online.

No u mnie to działało jeszcze miesiąc temu, w połowie marca. Zawsze brałem opcję płatności "Przelew tradycyjny" i pisałem maila do tk.pl I przez te 3.5 roku panie z obsługi klienta przyznawały mi ten rabat, cena zamówienia się obniżała i robiłem przelew. W kwietniu mi starsza konsultant odpisuje, że im się regulamin zmienił. I mnie to się nie podoba, bo przecież mi się należy. :)

Na razie zapłaciłem im te 30 zł więcej ale w przyszłym miesiącu będę coś kombinował. Dobrze że mnie na wiosnę Allegro poratowało kuponem na Straczynskiego tom 3. Zresztą to uderza w każdego starego klienta taniejksiążki. Nie może on korzystać z żadnych dodatkowych ich promocji, bo nie łączą się z lojalką. No dla mnie to jest absurd.

A krew oddaje od ponad 20 lat i zamierzam robić to do emerytury. O tym rabacie to mnie forum uświadomiło, bo wcześniej kupowałem przecież głównie na dobrejksiązce i tantisie. Dopiero po paru zamówieniach tk.pl się zrobiła tańsza od konkurencji. Jak się nic nie zmieni, to poszukam innego dillera.

Offline Wombai

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #426 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 01:03:21 »
Przestańcie trollować. Oddawanie krwi, rabat, sklep, choć te tematy są tutaj powiązane, to chodzi o coś zupełnie innego. Też kupuję w TaniejKsiążce, jako głównej księgarni. Niestety odkąd nie można łączyć kodów rabatowych z rabatem lojalnościowym i rabatem dla krwiodawców, ich oferta stała się znacznie mnie atrakcyjna.

Dlaczego uważam, że ich nowa polityka jest niesprawiedliwa? Od listopada 2020 zrobiłem z jednego konta 95 zamówień na łączną kwotę 23 533 złotych. Mało?
Skoro "program lojalnościowy" ma być formą docenienia stałych klientów, którzy są wierni jednemu sprzedawcy, to dlaczego po zmianie regulaminu, ten rabat jest gówno wart? Aktualnie Tania Książka regularnie rozdaje rabat np. 20zł przy zakupach za 200zł, co stanowi do 10% rabatu (wiadomo, nigdy nie zrobi się zamówienia za równe 200zł). Jednak średnio jest to i tak więcej, niż moje wypracowane 7% rabatu lojalnościowego.
Po co zatem być stałym klientem, skoro nie ma za to żadnego "dziękuję"?

Trochę inaczej rozumiem rabat dla krwiodawców. Tania Książka bardzo promowała tę formę "społecznego wsparcia i oddania". Wydaje mi się, że nikt nie oddaje krwi dla 5% rabatu w Taniej Książce. Ale zabranie tego przywileju jest niejako zaprzeczeniem wartościom, które ta księgarnia wspierała i traktowała jako wartości firmy Glosel, której TK jest częścią (obok np. Bee).

Zatem Ci z Was, którzy nie znają szerzej tematu sugeruję się rozeznać, albo nie trollować. A przede wszystkim spojrzeć na problem z szerszej perspektywy. Natomiast osobiście pogodziłem się z tym, bo TaniaKsiążka/Glosel to korpo, które pod PRowym płaszczykiem liczy zysk, a ten ewidentnie musiał się nie zgadzać, skoro wyłączyli możliwość łączenia tych rabatów.
Po prostu dzisiaj moje 7% lojalnościowego, ma znacznie mniejszą wartość niż kiedyś. Tyle.
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Kwiecień 2024, 01:05:14 wysłana przez Wombai »

Offline Koalar

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #427 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 18:44:43 »
No kiepsko to wygląda z tym rabatem lojalnościowym, dzisiaj też mi przyszedł na mejla jakiś indywidualny kod rabatowy -10%. Ogólnie może warto sobie włączyć newsletter, jak ktoś tam często kupuje, ostatnio podsyłają różne kody co jakiś czas.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Wombai

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #428 dnia: Dzisiaj o 11:39:03 »
Dobra jeszcze uzupełnię temat o kilka faktów. Poniżej moje dzisiejsze zamówienie. Zrzut z maila i tabela z wartościami. Macie cenę okładkową, cenę zakupu komiksów i wartość po doliczeniu 7% rabatu.
Średnio daje to 41,86% na tych komiksach. Średnią zaniża manga Dandadan, bo ona ma okładkowo tylko 20%.
Natomiast od tego mam jeszcze Goodie, które już mi pokazuje wartość za tę transakcję 9,09zł.
Zatem w ostatecznym rozrachunku całość kosztuje mnie 358,40zł, co daje średni rabat na poziomie 43,29%!
Po co kupować używki?



Tabela

Offline Piterrini

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #429 dnia: Dzisiaj o 13:23:13 »
Od listopada 2020 zrobiłem z jednego konta 95 zamówień(...) Po co zatem być stałym klientem, skoro nie ma za to żadnego "dziękuję"?
Zrozumiałbym zdziwienie gdybyś przed tym 2020 nie korzystał z żadnych usług/zakupów itp., bo...
Nie wiem czy jest jakakolwiek branża, w której stały klient detaliczny byłby traktowany w ogólnym rozrachunku lepiej niż klient nowy... Zaczynając od oczywistych przykładów, jak chociażby bankowość czy usługi telekomunikacyjne, a kończąc na motoryzacji i nieruchomościach, przy czym w tych ostatnich stały klient przynajmniej może czuć się wyjątkowo/"pewniej" (za co płaci większą prowizją dla dealera/pośrednika).
Chwilę myślałem czy ubezpieczenia może nie są wyjątkiem, ale jednak nie - lepsze ceny przy cyklicznej zmianie...
Powód trywialny - utrzymanie "stałego" klienta wymaga ułamka "wysiłku" potrzebnego do pozyskania klienta nowego. Darmowe [wpisz co pamiętasz - kupony, rabaty, przesyłki itd.] od Allegro, OLX czy Inpost (tylko związane z komiksami wypisuję), ale np. "tylko dla tych co wcześniej nie korzystali"...
Inna sprawa przy podmiotach "hurtowych", przetargi w których to sprzedający zabiega o klienta ceną, dla np. Budimexu kilka groszy różnicy w cenie jednostkowej materiałów to czynnik decydujący i jako "stały klient" tak duże podmioty mogą wynegocjować korzystną cenę. No ale to jest inny świat, więc "przestaję trollować" :)

(...)TaniaKsiążka/Glosel to korpo, które pod PRowym płaszczykiem liczy zysk(...)
A kto nie liczy... Tak jak w innych tematach - sprzedawca/wydawca/producent itd. to nie mój kolega (tzn. może być i kolegą, ale produkt kupuję możliwie najtaniej, a "napiwek" to kwestia dobrowolna), a że marketing typu "nasz konsultant jest Twoim przyjacielem" i to "budowanie relacji" powoduje niezdrowe oczekiwania wobec przedsiębiorcy...
Zdarzyło mi się skorzystać z rabatów dla "stałych klientów" przy różnych zakupach, więc nie mówię że każda jedna akcja tego typu to tzw. ściema, tyle że był to mały odsetek wszystkich przypadków, bo w większości nawet bez innych rabatów itp. oferty konkurencji były lepsze w danym momencie. Na pewno trochę w tym wygody (w kupowaniu u "stałego" sprzedawcy, tak jak czasem piszą osoby odnośnie zakupów z Gildii - niby drożej, ale "pewniej"), no ale z drugiej strony nie jest tak, że nie mam czasu na porównanie ofert od różnych sklepów/sprzedawców - gdyby tego czasu brakowało to najpewniej postawiłbym na garstkę "sprawdzonych"...
Zmierzam do tego, że do "rabatów lojalnościowych" na taniejksiążce nie miałem dostępu, wiem że miejscami można było sporo oszczędzić (były takie okresy kiedy taniaksiążka miała niemalże najniższe ceny) i te rabaty przez długi czas działały, nie mam pewności jak jest teraz, ale z tego co @Wombai pisze wynika, że jest gorzej, ale nie jest źle.
Zachęcam przy tym do zestawiania cen z różnych księgarni i kupowania na tej podstawie, mechanizmy automatyzacji cen w zależności od popytu itp. sprawiają, że ceny stale fluktuują i z tygodnia na tydzień inna księgarnia jest pod tym względem "lepsza".
Na szybko rzuciłem okiem na pojedyncze pozycje z ww. zamówienia i ceny w taniejksiążce są w okolicach najniższych (różnica 1-2zł względem najniższej na pozycjach jakie sprawdziłem), więc z rabatem lojalnościowym może to i być najlepsza oferta, co jest właściwie pochwałą dla księgarni, bo stały klient faktycznie traktowany jest lepiej niż klient nowy (inna sprawa że u konkurencji też mogą być jakieś rabaty itp. i gdzie indziej może być taniej).

Po co kupować używki?
Moim zdaniem przy cenach rzędu 50% okładkowej kupowanie z drugiej ręki od lat nie ma sensu (brak rękojmi, gwarancji, zwrotu, plus ryzyko większe, a różnica w cenie znikoma, ale to nie miejsce na ten temat, w tematach dedykowanych rozwijałem to podejście dawniej) :)

Offline Eyeless

Odp: taniaksiazka.pl
« Odpowiedź #430 dnia: Dzisiaj o 18:29:18 »
Widzę Zamek Zwierzęcy i Saint Elme w dobrej cenie . Chyba sobie sprawdzę kwestie rabatu RCKiK.

(...)
A jednak chyba nie ma co sprawdzać , widzę że dorzucili punkt w regulaminie.
"Zniżka w wysokości 5% nie łączy się z rabatem lojalnościowym i innymi kodami rabatowymi"

Pozostaje tylko rzec , że kiedyś to były czasy ...
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 18:37:42 wysłana przez Eyeless »