Autor Wątek: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze  (Przeczytany 4271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 15:05:59 »
Czas na taki wątek, bo dyskusje w wątku giełdowym są tak częste...
Teraz ta o unikatach.. :)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Rork

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 15:16:57 »
Właśnie miałem zaproponować bo koledzy mieli chyba przesoloną zupę na obiad i muszą odreagować...

Co do wiadomych komentarzy... Dla mnie unikat to komiks który nie jest dostępny w normalnej sprzedaży. Nie rozumiem co w tym dziwnego, że tak oznaczam aukcje. Nikogo nie zmuszam do zakupu. To moja ofeta w sensie są to ceny, za które jestem gotowy sprzedać te komiksy. Długo z sobą walczyłem czy wystawić Torpedo i ostatecznie doszedłem do wniosku, że żeby się z nim rozstać muszę za niego dostać dobrą cenę. To chyba normalne w gospodarce wolnorynkowej. Jak się nie sprzeda to nie będę płakał.

A jeżeli ktoś znalazł taniej to super, cieszę się jego szczęściem ponieważ to super komiks i warto go posiadać w kolekcji. A oferta którą podałeś pojawiła się w niedługim czasie po mojej więc to też nie jest jakieś obiektywne porównanie raczej można to odebrać w odwrotnym kierunku. Skoro jest jedyny egzemplarz na Allegro za 699 to za połowę na pewno się sprzeda. Może to nawet Twoja aukcja i dzięki mnie uda Ci się sprzedać :-).

Offline Zwirek

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 15:34:57 »
Długo z sobą walczyłem czy wystawić Torpedo i ostatecznie doszedłem do wniosku, że żeby się z nim rozstać muszę za niego dostać dobrą cenę. To chyba normalne w gospodarce wolnorynkowej. Jak się nie sprzeda to nie będę płakał.
No sorry, ale ja tego nie kupuję, dosłownie i w przenośni ;)

Kiedy sprzedaję komiks to dlatego, że chce się go pozbyć, wiec obniżam cenę, bo zależy mi na pozbyciu się pozycji. Wyobrażam sobie inną sytuację, że chcę na komiksie zarobić, wtedy chciałbym go sprzedać jak najdrożej, pewnie wystawiłbym zaporową cenę i czekał.

To co Ty opisujesz, to - chcesz sprzedać, ale jak się nie sprzeda to też ok. Czyli w sumie chcesz się go pozbyć, ale tylko za wysoką kwotę, za niską już nie. Jak dla mnie, to raczej jest ten drugi opisany przeze mnie przypadek ;)

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 15:36:22 »
  Torpedo to nie jest żaden unikat, sporo ludzi ma to w biblioteczkach, był co najmniej jeden dodruk. Unikatami to są Spider-Man 4/90 albo pierwsza książeczka Tytusa w idealnym stanie, bo tego nie będzie miał prawie nikt.

Offline Rork

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 15:50:11 »
No sorry, ale ja tego nie kupuję, dosłownie i w przenośni ;)

Kiedy sprzedaję komiks to dlatego, że chce się go pozbyć, wiec obniżam cenę, bo zależy mi na pozbyciu się pozycji. Wyobrażam sobie inną sytuację, że chcę na komiksie zarobić, wtedy chciałbym go sprzedać jak najdrożej, pewnie wystawiłbym zaporową cenę i czekał.

To co Ty opisujesz, to - chcesz sprzedać, ale jak się nie sprzeda to też ok. Czyli w sumie chcesz się go pozbyć, ale tylko za wysoką kwotę, za niską już nie. Jak dla mnie, to raczej jest ten drugi opisany przeze mnie przypadek ;)

Polacy to ciekawy naród. Nie tylko najlepiej znają sie na prawie, medycynie i polityce ale też doskonale potrafią odgadnąć co drugi człowiek ma w głowie a nawet i w sercu...

Ściągam tą aukcję. Wolę mieć święty spokój niż rację :-).
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Marzec 2023, 15:52:18 wysłana przez Rork »

Offline Spiff

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 16:03:26 »
  Torpedo to nie jest żaden unikat, sporo ludzi ma to w biblioteczkach, był co najmniej jeden dodruk. Unikatami to są Spider-Man 4/90 albo pierwsza książeczka Tytusa w idealnym stanie, bo tego nie będzie miał prawie nikt.
To jest unikat !


https://www.gildia.pl/komiksy/329142-skad-sie-bierze-woda-sodowa-introligatorski
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Marzec 2023, 16:05:53 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Zwirek

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 16:09:57 »
Polacy to ciekawy naród. Nie tylko najlepiej znają sie na prawie, medycynie i polityce ale też doskonale potrafią odgadnąć co drugi człowiek ma w głowie a nawet i w sercu...

Ściągam tą aukcję. Wolę mieć święty spokój niż rację :-).
Zaiste ciekawy, ponieważ nigdzie nie napisałem, że sprzedaż dla zysku uważam za niewłaściwe. Uważam nawet, że jest to pożyteczne, ponieważ w ten sposób jest dostępność danej pozycji, nawet na długo po jej wyprzedaniu. Sam kupiłem kilka komiksów po zawyżonej cenie, bo mi na nich zależało, a nie miałbym takiej możliwości, gdyby ktoś nie sprzedawał ich dla zysku, a tylko aby się pozbyć, po prostu już dawno by ich nie było.

Offline Castiglione

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 18:03:48 »
A co dla Ciebie jest unikatem?
Zdecydowanie masowe komiksy Egmontu, którym chwilowo skończył się nakład i zaraz trafią do dodruku.

Offline freshmaker

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 20:10:49 »
zamiast unikat wpisuj OOP i nie trzeba zakładać topiku

Offline HugoL3

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 09:55:22 »
Zdecydowanie masowe komiksy Egmontu, którym chwilowo skończył się nakład i zaraz trafią do dodruku.

A te, których nakład się wyczerpał i nie zapowiada się wznowienie?
To samo niektóre pozycje z WKKM, których nie da się już kupić z normalnej dystrybucji.

Offline starcek

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 10:34:47 »
Ale co to za unikaty, skoro miały nakłady w tysiącach?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Warpath

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 12:12:07 »
Najlepiej pisać "nakład wyczerpany".


Offline starcek

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 13:49:54 »
Większym unikatem Ogrysa jest wersja Wody sodowej w wersji miękko okładkowej, przeznaczona dla bibliotek.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kandor

Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię - Komentarze
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 17:04:38 »
Wystawiłem na Allegro egzemplarz MOONSHADOW od Muchy w niezłym stanie (wady są podane - czysto "estetyczne"), licytacja od 99 zł, na razie bez linku (wystarczy wyszukać najtańszą ofertę, nick: KANDOR).