Autor Wątek: Gdzie sprzedawać komiksy?  (Przeczytany 5360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gashu

Gdzie sprzedawać komiksy?
« dnia: Pt, 30 Październik 2020, 15:00:10 »
Wiadomo, w tym dziale na forum.

Problem w tym, że nikt nie chce kupić :P.

Znacie jakieś wypróbowane miejsca w internecie, gdzie można sprzedać swoje przeczytane już komiksy?
Allegro i OLX kojarzą mi się z takimi wielkimi śmietnikami i wolałbym ich w obecnym kształcie unikać.

Jakieś inne fora? Grupy dyskusyjne na FB? Inne?

Offline Lafar

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 15:03:31 »
Giełda Komiksów i Kup Pan Komiks na fejsie. Allegro Lokalnie i w ostateczności OLX.

Offline sad_drone

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 15:29:46 »
@gashu z moich doświadczeń aktualnie najlepiej komiksy schodzą na giełda komiksów i kup pan komiks na fb, tak jak lafar pisze. Allegro nie polecam przez chore prowizje, olx jest okej ale licz sie z tym że zdarzają się kupujący z innej planety.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 15:33:55 »
zdecydowanie grupy na fejsie, sam korzystałem kilkukrotnie. aczkolwiek jak kupujesz coś droższego/rzadszego to polecam poprosić o dodatkowe zdjęcia żeby zweryfikować że ktoś na pewno posiada dany komiks. parę razy już widziałem że ludzie robili wałki na sprzedaży komiksów w najprostszy sposób - ktoś wysyłał kasę, a sprzedający urywał kontakt. mi się na szczęście nie przydarzyło. no i oczywiście dochodzi też odbiór osobisty, też polecam, można zbić pione i wymienić się plotkami.

Offline Dracos

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 16:06:48 »
Może aby sprzedać to grupy na fejsie są ok. Ale osobiście jak mam kupić i poszukać czegoś co mnie interesuje to tylko w sumie OLX sprawdzam i Allegro tam nie ma takiej mordęgi w wyszukiwaniu tytułów.

Offline Lafar

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 16:23:47 »
olx jest okej ale licz sie z tym że zdarzają się kupujący z innej planety.

Zgadzam się z tym co mówi kolega ale chciałem tylko dodać, że na FB też się zdarzają oszołomy. Nie ma się co od razu nastawiać negatywnie bo ludzie są normalniejsi niż na OLX ale jednak trzeba uważać i patrzeć czy czasami sprzedający/kupujący nie kręci (próbuje się bardzo mocno targować, najpierw mówi, że już bierze ale nagle zmienia zdanie i chce rezerwować).

Online xanar

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 16:31:56 »
Jak ktoś ma cierpliwość dyskutować z tymi wszystkimi ludźmi to olx/pejsbuki, jak nie to allegro czy tam lokalne allegro płaci się prowizję, ale się ma święty spokój.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline gashu

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #7 dnia: So, 31 Październik 2020, 08:33:09 »
Dziękuję za podpowiedzi. Będę testował wymieniane miejsca.

Offline PJP

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #8 dnia: So, 31 Październik 2020, 13:50:34 »
Na grupach fejsbukowych faktycznie można nabyć bardzo ciekawe rzeczy w dobrych cenach. Sporo osób też tam sprzedaję. Jestem na trzech:
https://www.facebook.com/groups/gieldakomiksu/
https://www.facebook.com/groups/kuppankomiks/
https://www.facebook.com/groups/434883703235603/ wydaje się mała ale u mnie uzupełnia dwie wyżej
Są jeszcze wyspecjalizowane kolekcjonerskie czy tematyczne:
https://www.facebook.com/groups/kolekcjonerzykomiksow/
https://www.facebook.com/groups/752605665571054/

Offline nori

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 09:45:40 »
facebook jest niezły do sprzedaży, ale trzeba pamiętać o jego głupich zasadach i zasadach grup. Często większe ogłoszenia mi usuwali, gdyż podawałem tytuły, a tam wiadomo, broń, zwierzęta i inne dziwaczne wyrazy, i fb traktował to jako towary nielegalne.

OLX całkiem w porządku.

Tu i tu zdarzają się niestety oszołomy, już kupują, wszystko dogadane, i nagle cisza. Lub proszę zarezerwować, zapłacę 100 złotych za trzy miesiące... Nie mówiąc o dziwnych wiadomościach, że dlaczego sprzedaje tak drogo (a ceny daje raczej bardzo dobre, sprawdzam po ile dany tytuł "chodzi" i ceny są dość okazyjne), po czym nagle to samo kupuje inna osoba, bez targowania i pełnia zadowolenia.

Często mam sytuację, że jakieś ogłoszenie wisi dość długi czas, po czym nagle o to samo pytają 2-3 osoby.

Mam też klientów, którzy kupują po parę razy i nagle dopytują do znudzenia, kiedy coś nowego wystawię. I nie pomaga tłumaczenie, że nie jestem handlarzem, a jedynie pozbywam się dubli lub tytułów które mi z jakiś powodów nie podeszły i nie mam nic nowego tak na wyczarowanie.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline rekinn

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 18:16:07 »
Najwięcej towaru sprzedałem na olx, akże polecam.

Offline roble

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 19:52:48 »
Komiksy się kolekcjonuje, nie sprzedaje..  :)

Offline amsterdream

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 22:03:58 »
A jak coś kupisz i Ci się nie spodoba? Po co trzymać na półce?

Offline perek82

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 22:44:26 »
Dziś na olx zeszło mi 8 komiksów. Niektóre nawet niewystawione tylko się jakoś tak zgadalo.
Święto normalnie😀
Trudno o jakąś regułę niektóre rzeczy wiszą od pół roku a coś co wydawało się niesprzedawalne poszło w tydzień.
Czasem na allegro lokalnie też coś pójdzie.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline JanJ

Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 09:42:59 »
Czy ktoś ma doświadczenia w sprzedaży na eBay? Konkretnie, czy po sprzedaniu przedmiotu serwis przesyła środki w PLN, czy w EUR? W panelu sprzedaży środki podane są w EUR.