Autor Wątek: Folie ochronne na komiksy  (Przeczytany 35993 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Szekak

Folie ochronne na komiksy
« dnia: Cz, 30 Maj 2019, 18:32:57 »
Jakie folie i tekturki najlepiej kupić do komiksów wydawanych przez TM-Semic?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 22:01:14 »
Jakie wymiary mają Semici? 17x26 czy więcej? Nie mam żadnego, aby sprawdzić samemu.

Offline stachel

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 23:09:22 »
Jakie folie i tekturki najlepiej kupić do komiksów wydawanych przez TM-Semic?

Prawie na pewno Comicare Silver, ew jak chcesz droższe to Mylites 2 Current (to raczej do bardziej unikatowych komiksów). Ale przed zakupem wystarczy zmierzyć i porównać z tym, co podaje Atom na stronie :)

Online Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 23:50:09 »
Ok, dzięki. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 12:49:48 »
Jakie folie i tekturki najlepiej kupić do komiksów wydawanych przez TM-Semic?
Zależy o jakiego typu zabezpieczenie Tobie chodzi. Jak tylko "chwilowe" to standardowe (np z Atomu będą ok), jak po wsze czasy - bierz mylites i fullbacki - nie dość, że o wiele lepsze jakościowo (okładki (kolory) prezentują się bajecznie!) to jeszcze masz dożywotnie zabezpieczenie. Droższe, ale bezkonkurencyjne w swojej klasie. Ja sukcesywnie wszystko ładuję w takie kombo.

Jakie wymiary mają Semici? 17x26 czy więcej? Nie mam żadnego, aby sprawdzić samemu.
Standardowe - current. Przynajmniej z tego co widziałem pakując w currentowe folie, bo nie mierzyłem. :)

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 12:55:24 »
No to bogactwo jak wszystko w MyLar pakujesz, szacunek! MyLar używam tylko do wariantów. Ile zużywasz  miesięcznie zestawów koszulka+Full Back? Nie rujnuje to Twojego budżetu? Mimo wszystko tego typu ochrona jest droga.

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 14:27:01 »
Bogactwo? Gdzie tam - coś za coś niestety. 90% moich zeszytowych zbiorów to warianty więc jadę jak pisałem sukcesywnie z tematem. Nie kupuję do każdej miesięcznej dostawy, tylko gdy uda mi się odłożyć sumkę. Na ten moment mam około 100-150 kompletów. Ostatnio są problemy z dostępnością w Atomie. Ochrona faktycznie nietania, ale warta moim zdaniem swojej ceny. W pierwszej kolejności zamykam w nie najukochańsze pozycje.
Chciałbym wszystko bo w tych standardowych sklepowych kolory są sprane, grafika nieostra, a zwykłe tekturki są miękkie i całość jest mocno średnio efektowna - o krótkim terminie ochrony UV i chemicznej tekturek nie wspominam bo to oczywiste.
Jedyną wadą folii mylar jest jej "kruchość" - bywa, że po włożeniu zeszytu mam odruch "stuknięcia" delikatnie dolną krawędzią o płaszczyznę biurka - zdarzyło się kilka razy, że klejenie puściło w dolnych narożnikach gdy zeszyt z tekturką zbytnio się obniżył i rozsadził narożniki na dole. Kwestia ostrożności. Ale gdy się to trzyma w rękach - pięknie i jakościowo całość się prezentuje.
Z tego co widzę Jim z kanału Jim Comics (https://www.youtube.com/channel/UC1CYWu3zpjA_QuLyNFYFWrg) wszystko prawie tak przechowuje - to jest szacun! Ale wiadomo - hameryka!! ;)

Offline sirPablo

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 17:58:24 »
A jakich taśm klejących używacie do zaklejania - jakieś specjalne są do zaklejania mylaru.

Offline PJP

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 20:54:29 »
Nie wiem czy mogę w tym wątku ale ktoś korzystał z pudeł? -> https://www.atomcomics.pl/pl/p/COMICARE-MAGAZINE-STORAGE-BOX-pudlo-na-komiksy/38637

Offline stachel

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 21:41:44 »
Mam jedno, tylko dłuższą wersję: https://www.atomcomics.pl/pl/p/COMICARE-LONG-COMIC-BOX-pudlo-na-komiksy/14195

Solidne pudło, które spokojnie jest w stanie wytrzymać obciążenie. Nie boję się tego przenosić, choć swoje waży wypełnione po brzegi. Cena tylko dość wysoka, ale na jedno się skusiłem i nie żałuję.

Offline PJP

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 22:06:44 »
Wielkie dzięki! Zamierzam kupić 2-3 sztuki i byłem ciekawy jak się sprawują.

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 23:25:48 »
A jakich taśm klejących używacie do zaklejania - jakieś specjalne są do zaklejania mylaru.
Scotch Magic Tape, genialna! Daruj sobie inne. Podpatrzyłem u Jima i wcale mu się nie dziwię. 😎

Offline sirPablo

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #12 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 09:00:04 »
Nie wiem czy mogę w tym wątku ale ktoś korzystał z pudeł? -> https://www.atomcomics.pl/pl/p/COMICARE-MAGAZINE-STORAGE-BOX-pudlo-na-komiksy/38637

Używam takich pudeł (większych i mniejszych - mniejsze bardziej poręczne) choć z zewnątrz nie wyglądają efektownie są solidne i faktycznie wytrzymują duże ciężary, wykonane z grubego kartonu, warte zakupu polecam

Offline Crono

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #13 dnia: So, 01 Czerwiec 2019, 09:14:14 »
Również ich używam i polecam. Są też dostępne z różnymi grafikami z Marvela, więc pewnie lepiej się prezentują. Niestety są droższe i z tego powodu jeszcze się na nie nie skusiłem.

Offline Mortimer

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 12:13:18 »
Scotch Magic Tape, genialna! Daruj sobie inne. Podpatrzyłem u Jima i wcale mu się nie dziwię. 😎

A gdzie je kupujesz? Masz jakieś sprawdzone miejsce z dobrą cena/dostawą?