Autor Wątek: Kolekcja " Widok na nieznane" - wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PabloWu

Kolekcja " Widok na nieznane" - wydawnictwo Kurc
« dnia: Wt, 14 Luty 2023, 18:43:03 »
Kilka zdań napisałem to może warto założyć wątek dotyczący nowej kolekcji i coś o niej pogawędzić przy herbacie  :)

Ion Mud.

Komiks z cyklu" spontaniczny zakup" ,  kompletnie nic o nim nie wiedziałem ale w związku z tym że został wydany w nowej inicjatywie wydawnictwa Kurc "Widok na nieznane" no to chciałem na to "nieznane" spojrzeć,  plus bardzo lubię komiksy w których autor ma pełną władzę nad swoim dziełem i  odpowiada zarówno za kreskę jak i scenariusz . Główny bohater, starszy łysy pan który od wielu lat przemierza , walcząc na każdym kroku o życie, przytłaczający swoim ogromem statek  z dziwnymi pomieszczeniami ,robotami , windami , całość jest osadzona w scenerii bardziej przypominającej futurystyczne miasto z przedziwną fauną i florą , tak trochę ala "Mroczne Miasta"  . To wszystko razem sprawia że faktycznie nie wiemy do czego ta historia zmierza i jaki będzie jej koniec , autor powoli odsłania tajemnice i cel misji  naszego badacza statku .  Graficznie jest to sprawnie zrealizowany komiks, widać że chłopina się napracował , udało mu się zbudować przytłaczający samotnością i technologią klimat opowieści , fajne są te kadry pokazujące "wielkość" człowieka .
Nie dziwię się porównaniom do " Blame" , ale o ile od mangi  się odbiłem, tak tutaj  fabuła i kreska jest bardziej przystępna i czytelna a ciekawość co będzie dalej sprawiła, że kolejne strony przekręcały się same aż do satysfakcyjnego finału historii.
W sumie nie wiem czy to spojler ale
 
Spoiler: PokażUkryj
przez cały komiks bohaterowi włosy ani zarost nie urosły ani na milimetr, pod koniec zagadka zostaje rozwiązana  :) .


Komiks wydany jest bez zastrzeżeń  , solidna Kurcowa robota zastanawiam się tylko czy faktycznie musiał być taki gruby papier i na ile on wpływa na cenę końcową produktu bo okładkowe 150 zł za czarno-białe 280 stron to spora kwota, mi udało się kupić za stówkę i to były dobrze wydane pieniądze.





Może ktoś już przeczytał drugi komiks z tej serii " Nektar kamienia"?

Offline Krilan

Odp: Kolekcja " Widok na nieznane" - wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 17 Luty 2023, 14:37:29 »
Oba komiksy z serii przeczytane
Ion Mud dla mnie lepsze.
Przy naktarze kamienia trochę za mało stron jak dla mnie.

Ogólnie super seria ;) czekam na kolejne tomy. Niestety w Nektarze nie ma zapowiedzi kolejnego tytułu.