Autor Wątek: Vinted  (Przeczytany 1421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perek82

Vinted
« dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 13:23:49 »
Czy ktoś sprzedaje / kupuje na Vinted? Czy to się jakoś wyraźnie różni od Olx?
Ktoś mnie zaczepił na Olx i chciał, żebym wystawił na Vinted właśnie. Tam to się jakoś bardziej opłaca? Widzę, że oprócz ubrań są i inne działy.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Murazor

Odp: Vinted
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 13:39:00 »
Wg ich opisu Platforma nie pobiera prowizji od sprzedaży.

Sprzedaje się podobnie, chociaż wg mnie mają mniej wygodny sposób wystawiania ogłoszenia.

I nie ma opcji wyboru (albo ja nie potrafię znaleźć) czym ma być coś wysłane, wybierasz rozmiar paczki i kupujący wybiera później z listy dostępnych. Co może być problemem, ja akurat mam Żabke, w której przyjmują paczki dla różnych kurierów, paczkomat, czy orlen niedaleko, ale znajomy ze wsi miał nadać kuriera DHL i miał ~10 km do najbliższegu punktu nadania. Na olx sprzedający wybiera, czym może wysłać.

Offline HugoL3

Odp: Vinted
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 13:58:48 »
Ogólnie lubię, spoko że otworzyli się na inne kraje, a koszt wysyłki pozostaje akceptowalny.

Ale jest jedna akcja, którą muszę się podzielić. Trochę na moją niekorzyść, ale przyznałem się do błędu.
Sprzedałem jednej Pani używaną kurtkę. Kupiła, przelała vinted kasę, ja wysłałem towar.
I ogólnie nie klikałem aplikacji przez kilka dni, chyba nawet doszło do jakiegoś autowylogowania. Po jakimś czasie wchodzę do aplikacji. Dwa dni po odbiorze Pani przesłała szczegółowe zdjęcia kurtki, która posiadała żółte ubrudzenia, które nie chciały zejść w jej praniu ręcznym. No faktycznie klops, totalnie mi to umknęło, gdzieś od wewnętrznej strony, moja wina. Pani grzecznie pisała wiadomości, że prosi o zwrot, że odeśle. Ale Vinted kasę mi wysłało i tak. Było mi głupio, nikogo nie chciałem postawić w takiej sytuacji, od razu po zorientowaniu się jak wygląda sytuacja odpisałem w wiadomości, że byłem niedostępny i oczywiście oddam pieniądze. Ale nie każdy siedzi online na vinted 24/7 - wchodzę w maila, zadnych powiadomień. Wchodzę w szczegóły etykiety - żadnego maila, żadnego numeru telefonu, nawet w przypadku paczkomatu, gdzie przecież używamy numeru, aby odebrać paczkę, nic. Wieczorem Pani odpisała, że nic się nie stało, podała dane do przelewu, puściłem blika.

Sam mechanizm na minus, bo mimo, że sprzedający zgłaszał uwagi to i tak kasa doszła do mnie, trochę dziwne. Inny razem też, ale tym razem ja byłem pokrzywdzony - kupiłem zabawkę w plastikowym opakowaniu (nazwijmy to elementem wyposażenia zabawki) i dotarło do mnie uszkodzone - Pani odpisała, że jak figurka jest cała to pudełko jej nie obchodzi...

Offline perek82

Odp: Vinted
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 14:37:06 »
Dzięki
W wolnej chwili się przyjrzę, ale jeśli rzeczywiście trzeba wysłać tak, jak kupujący powie, to mnie to zniechęca. Paczkomat mam pod blokiem. Nie chcę biegać po mieście i uczyć się nowych sposobów wysyłania. A drukować etykiet to już w ogóle.
Chyba, że więcej takich zapytań się pojawi, to wtedy może trzeba będzie się nauczyć.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline HugoL3

Odp: Vinted
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 15:03:30 »
Dzięki
W wolnej chwili się przyjrzę, ale jeśli rzeczywiście trzeba wysłać tak, jak kupujący powie, to mnie to zniechęca. Paczkomat mam pod blokiem. Nie chcę biegać po mieście i uczyć się nowych sposobów wysyłania. A drukować etykiet to już w ogóle.
Chyba, że więcej takich zapytań się pojawi, to wtedy może trzeba będzie się nauczyć.

Ale to tak jak na OLX, jesli sprzedajacy wybral paczkomat, orlen paczke albo poczte polska to Ty tez będziesz mógł w taki sposób od niego kupić.

Offline Murazor

Odp: Vinted
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 15:05:44 »
Dobra, rzeczywiście można to ustawić w Ustawieniach, a nie przy dodawaniu ogłoszenia. Dzięki za zmotywowanie do poszukania :P

edit: chociaż takiego UPS nie mogę wyłaczyć, a nie mam punktu koło domu :-\

« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Listopad 2023, 15:08:13 wysłana przez Murazor »

Offline perek82

Odp: Vinted
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 15:08:25 »
Ale to tak jak na OLX, jesli sprzedajacy wybral paczkomat, orlen paczke albo poczte polska to Ty tez będziesz mógł w taki sposób od niego kupić.
Zgadza się, tylko jak ja sprzedaję na Olx, to daję do wyboru tylko paczkomat, żeby nie łazić i nie szukać innych automatów czy żabek.
Ale widzę, że jednak tematu nie ma, bo można to ustawić pod siebie:)
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Talvi

Odp: Vinted
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 10:45:50 »
Na Vinted niestety nie da się wyłączyć niektórych opcji wysyłki. Plusem jest wysyłka zagraniczna w przyzwoitej cenie - zeszło mi trochę rzeczy (głównie płyt i kaset), na które nie było chętnych w Polsce.