Autor Wątek: Czytam.pl  (Przeczytany 11392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adolf

Czytam.pl
« dnia: Cz, 22 Październik 2020, 20:09:03 »
W sklepie Czytam.pl robię zakupy od 2015 roku. Początkowo przegrywał on cenowo z konkurencją, ale później mocno się rozwinęli na rynku i dzisiaj są czołówką księgarni internetowych w Polsce. Osobiście dla mnie zawsze największym atutem było, że mogę odebrać zamówienie osobiście w Poznaniu. Sklep mieści się w mojej dzielnicy i podjechanie do niego nie stanowi żadnego problemu. A mój dobry kolega z forum mieszka teraz przysłowiowe dwa bloki dalej :) Obecny adres to: Diament Żegrza, Os. Stare Żegrze 14. Otwarte do 19, czym minimalnie przegrywa z konkurencyjnym Bonito w centrum miasta (do 20).



Kolejki do Czytam.pl - tylko takie zdjęcie znalazłem na necie :P

Sklep posiada nowoczesny system rabatowy. Im więcej się kupuje, tym więcej dostaje się upustu. Jednak jak dowiedziałem się na forum, wystarczy wejść na wybraną pozycję przez Ceneo (lub dopisać do adresu "-ceneo.html" i jest ona wtedy rekordowo tania, nawet 42%.

Kupić możemy tu oczywiście ogromną większość popularnych komiksów, bo to nas najbardziej interesuje. Sam nie miałem nigdy żadnych problemów. Raz nawet dostałem info o drobnym uszkodzeniu na książce i zapytaniu, czy chcę odebrać mimo to, czy wymienić. Innym razem zmieniałem produkty w zamówieniu i też bez problemu obsługa wszystko ogarnęła. Nie zawsze miłe panny przy kasie mogę przeżyć.

Online Leyek

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 20:33:10 »
+7% cashbacku z Goodie :)

Nie pamiętam kto pierwszy polecał ten program tu na forum, ale jestem tej osobie mocno wdzięczny. Dobre parę stów oszczędzone (nie tylko na zakupach książkowo-komiksowych, 2-3% w elektromarketach też daje fajny rabat przy zakupie np. AGD).

A poza tym czytam.pl to chyba mój ulubiony sklep, choć ostatnio pakują minimalnie gorzej.

Offline PJP

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 21:25:16 »
Ostatnio widzę sporo reklam i ładne rabaty: https://liber.pl/ Czy ktoś robił tam zakupy? Szyld i układ strony wyglądają jakoś znajomo ;)

Offline NuoLab

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 21:47:52 »
Czytam.pl było fajne ale rabaty się skiepściły, zwłaszcza w przypadku egmontu. Poszli drogą arosa/bonito niestety.

ramirez82

  • Gość
Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 09:45:39 »
A jak tam z terminem realizacji zamówień na Czytam.pl? Mają jakieś obsuwy, jak Nieprzeczyte?

Offline Arne

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 10:20:10 »
Realizacja idzie troszke wolniej niz w tantisie czy gildii ( do 2 -3 dni dluzej), ale spektakularnych obsuw nigdy nie bylo, a zlozylem tam juz kilkanascie zamowien.

Online Leyek

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 11:13:42 »
A jak tam z terminem realizacji zamówień na Czytam.pl? Mają jakieś obsuwy, jak Nieprzeczyte?

Przed Covidem najczęściej było to dzień zamówienia + 1, czyli zamówione w poniedziałek wieczorem było wysyłane w środę. Teraz jest najczęściej +2-3, w zależności od popularności wydawnictw z których się zamawia. Egmont idzie szybko. Dużo książek mają też ze stanem 24h czyli wysyłane na drugi dzień, z komiksów chyba Marginesy tak mają i może jeszcze ktoś mniejszy.

Offline xanar

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 12:00:42 »
Ja tam czekam na rozpatrzenie reklamacji tydzień.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 12:18:57 »
Ja tam czekam na rozpatrzenie reklamacji tydzień.

No to akurat niepokojące. Wszędzie gdzie reklamowałem, zawsze szło sprawnie.

Offline xanar

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 12:23:44 »
jak wysłałem im zdjęcia to się pytali czy mam protokół szkody. Po wymianie paru maili stanęło na tym, że mają zamówić egzemplarze na wymianę no i sobie czekam, aż dojadą.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Ty_draniu

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 13:22:05 »
A jak jest z programem lojalnościowym? Łączy się z ceneo?
Z tego co pamiętam swego czasu wykombinowali, że po wejściu przez ceneo oferta była oznaczona jako promocyjna, a że program lojalnościowy nie łączy się z promocjami to żegnaj zniżko...
Akurat jak uzbierałem sobie jakiś rabat. Skutecznie mnie to wtedy do nich zniechęciło.

Offline xanar

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 13:27:27 »
nie łączy się
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Adolf

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #12 dnia: So, 24 Październik 2020, 00:44:37 »
A jak jest z programem lojalnościowym? Łączy się z ceneo?
Z tego co pamiętam swego czasu wykombinowali, że po wejściu przez ceneo oferta była oznaczona jako promocyjna, a że program lojalnościowy nie łączy się z promocjami to żegnaj zniżko...
Akurat jak uzbierałem sobie jakiś rabat. Skutecznie mnie to wtedy do nich zniechęciło.

Też się irytowałem, że się nie łączy, ale to w sumie logiczne, bo gdyby dać ok 40% z ceneo i jeszcze 8% z lojalki, to firma by musiała dopłacać do interesu. Dlatego jeśli ceneo nie działa, to obniżam lojalką i dlatego zawsze taniej.

Offline NuoLab

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #13 dnia: So, 24 Październik 2020, 18:33:57 »
W dodatku trzeba uważać bo zniżka z ceneo może być mniejsza od lojalki a raz wbita zapisuje się w cookies i trzeba bawić się w kasowanie żeby odzyskać niższą cenę.

Offline death_bird

Odp: Czytam.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 13:57:08 »
Odkopuję temat: czy ktoś od października do dzisiaj miał jakieś doświadczenia z reklamacją w czytam.pl?
Bo tak teraz konstruuję koszyk celem marcowych zakupów, księgarnia wygląda atrakcyjnie cenowo, ale co w przypadku jakichkolwiek komplikacji?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".