Autor Wątek: Book Depository  (Przeczytany 15648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mane

Book Depository
« dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 10:12:11 »
Hej
Czy ten sklep nie powinien mieć swojego oddzielnego wątku? Często trafiają się tam niezłe okazje, wysyłka darmowa.
Póki co zamawiałem tam trzy razy. Za pierwszym razem komiks przyszedł bez uszkodzeń. Za drugim razem miałem ubity narożnik i w ramach rekompensaty zwrócili mi 20% kwoty zamówienia. Czekam na trzecie zamówienie i zobaczymy jaką mają skuteczność.

Pakowanie ogólnie do najlepszych nie należy w zasadzie chyba nie dają kompletnie nic do zabezpieczenia komiksów.

Czy ktoś zamawiał u nich Omnibusy? Czy dochodziły bez uszkodzeń?

Obecnie do 26.01.2020 jest promocja dla osób z Polski kod: PL10 - 10% upust

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 10:26:23 »
Wpisz bookdespository w szukaj, było już o tym.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Voitas

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 11:24:43 »
Złożyłem zamówienie na jeden TP. Zobaczymy co przyjdzie :)

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 11:29:02 »
Mi ostatnio Marvel'owe epic'ki przysłali w kopertach bąbelkowych, ale to było przed świętami i pewnie im się skończyły te sztywne koperty, których zazwyczaj wysyłają.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Mane

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 12:04:41 »
Wpisz bookdespository w szukaj, było już o tym.
W dziale zakupy nie ma takiego wątku a szukanie w zbiorczym jest mało czytelne. Jeżeli admin uważa że wątek do usunięcia to ok ale wydaje mi się ze każdy duży sklep powinien mieć swój watek odrębny, można umieszczać promocje, swoje uwagi itp i jest to wtedy bardziej czytelne.

Ps. właśnie dotarła 3 paczka i zero uszkodzeń jak zwykle zero zabezpieczenia ale były na tyle sztywno że nic nie latało, przy drugim zamówieniu głównie problemem było to ze był luz w kartonie.

Stad byłem ciekawy jak z omnibusami u ich bo przy promocji 10% jest kilka wartych zakupu w dobrej cenie.

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 12:15:53 »
Zamawiałem wiele razy, zawsze wszystko w miękkiej okładce. Nigdy nie było zabezpieczone dodatkowo, poza tekturową wkładką. Raz nie doszedł jeden komiks i napisałem do nich reklamacje. Odpowiedzieli na następny dzień, że przepraszają i zwrócili od razu pieniądze. Mam same pozytywne doświadczenia, ale raczej omnibusów bym nie zamawiał (chyba, że jakaś bardzo duża promocja), bo sądzę, że przyjdą poobijane.

Offline Antari

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 12:18:47 »
W dziale zakupy nie ma takiego wątku a szukanie w zbiorczym jest mało czytelne. Jeżeli admin uważa że wątek do usunięcia to ok ale wydaje mi się ze każdy duży sklep powinien mieć swój watek odrębny, można umieszczać promocje, swoje uwagi itp i jest to wtedy bardziej czytelne.

Nie przejmuj się, xanar czepia się wszystkich i wszystkiego. Dobrze, że założyłeś ten wątek bo będzie można wydzielać wiadomości z innych tematów, w których temat bookdepository się przewijał.

Offline marcing

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 12:52:59 »
W 2019 zamawiałem kilka razy komiksy i nie mam większych zastrzeżeń. Nie jest idealnie i zdarzają się niewielkie uszkodzenia komiksów, ale na pewno jest dużo lepiej niż w Amazonie, gdzie od dawna już nie zamawiam komiksów HC. Często zdarza się, że przy większych zamówieniach wysyłają komiksy w kilku paczkach, a nawet każdy komiks w oddzielnej paczce, co w pewnym stopniu rekompensuje brak folii. Nigdy nie zamawiałem jednak od nich omnibusów czy innych oversizów.
Często mają różne promocje na całą ofertę lub jej część oraz obniżki na wybrane tytuły, jednak zawsze warto sprawdzić z konkurencją. Zdarza się, że komiks z 20% rabatem i darmową wysyłką z bookdepository nadal wychodzi drożej niż ten sam komiks bez rabatu np. w enbook.pl.

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 14:04:44 »
Nie przejmuj się, xanar czepia się wszystkich i wszystkiego. Dobrze, że założyłeś ten wątek bo będzie można wydzielać wiadomości z innych tematów, w których temat bookdepository się przewijał.

To Antari mnie nie lubi  ;D bo mu świat burzę: sklejony omnibus Batman okazał się niesklejony, czy też tą ankietą  Livro ;)

nie wiem co tu nieczytelne jest:
https://forum.komikspec.pl/zakupy/sklepy-internetowe-stacjonarne-wrazenia-z-zakupow/msg45581/#msg45581

Obstawiam, że przy tego typu pakowaniu to tak 50% szans, że dotrze bez uszkodzeń, ale nie ma problemów z reklamacjami, zawsze lepiej niż na Amazonie zamawiać.
Takie większe omnibusy 1200 / 1500 str. potrafią wysłać w kartonie z folią bąbelkową, także ryzyko maleje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online perek82

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 16:17:08 »
Zamawiałem wiele razy, zawsze wszystko w miękkiej okładce. Nigdy nie było zabezpieczone dodatkowo, poza tekturową wkładką. Raz nie doszedł jeden komiks i napisałem do nich reklamacje. Odpowiedzieli na następny dzień, że przepraszają i zwrócili od razu pieniądze. Mam same pozytywne doświadczenia, ale raczej omnibusów bym nie zamawiał (chyba, że jakaś bardzo duża promocja), bo sądzę, że przyjdą poobijane.

Dokładnie tak samo u mnie - ok. 20 zamówionych grubasów, ale zawsze w miękkiej okładce. Żadnego uszkodzenia, mimo wrzucenia komiksów w tekturową kopertę. Koperta solidna, ale żadnych bąbelków nie było.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Alfman

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 17:01:19 »
Zamawiałam nie raz, miękkie i twarde, w tym Hellboya library edition. Żadnych uszkodzen nie miałem ( poza jednym tpb). Ale zasadniczo strach jest  :)

Offline moai

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 17:30:19 »
Non stop cos zamawiam z BD, czasem grubasy, czasem chudziaki, czasem wielgusy, nierzadko maluchy :) Czasem przyjda obite, wtedy pisze reklamacje i kiedys dostawalem drugi egzemplarz (bez odsylania tego pierwszego), ostatnio dostaje znizke. Ale od jakiegos czasu mam wyrabane czy komiks jest troche obity, wiec mniejsza cena zakupu mi pasuje.

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 17:34:42 »
Procedura teraz jest chyba taka, że jak ci zniżka nie pasuje i chcesz żeby ci wymienili, to wtedy ci drugi przesyłają, a jak kolejny ci przyjdzie uszkodzony to kasę oddają.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Lou

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #13 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 12:50:01 »
Zagraniczne wydania kupuję w 95% w BD. Pakowanie w przypadku pojedynczych komiksów/książek to tylko tektura. Do mnie dochodziły bez uszkodzeń, uszkodzenia powstawały gdy doręczyciel wciskał te koperty do małej skrzynki :/ Problemem BD jest to, że często zmieniają się firmy doręczające po polskiej stronie i tak naprawdę nigdy nie wiem kiedy zamówienie do mnie dotrze. Nie reklamowałam jeszcze u nich uszkodzonego egzemplarza. W przypadku zgubionych w ciągu 24h wysyłają kolejny egzemplarz. Duże zamówienia (kwotowo i/lub ilościowo) dostawałam kurierem. GLS o ile dobrze pamiętam. To samo w przypadku wydań The Complete. Trzy takie od nich zamawiałam i za każdym razem przychodziło kurierem. Kilka razy w roku dają też kupon na 10% zniżki. Jestem zadowolona z zakupów w tej księgarni, często interesujące mnie pozycje mają taniej niż Amazon.
A no i raz zgłosiłam im zaginięcie zamówienia, wysłali mi nowe egzemplarze, po czym po prawie dwóch miesiącach przyszły te pierwsze. Jestem uczciwym człowiekiem i im o tym napisałam. Powiedzieli, że mam sobie zostawić te dodatkowe :)
« Ostatnia zmiana: So, 18 Styczeń 2020, 13:00:10 wysłana przez Lou »
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Koro

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 12:05:49 »
Czy ktoś wie, któym VPNem (z jakiego kraju), najlepiej się teraz łączyć z bookdepository, aby uzyskać najwyższe rabaty? Kiedyś był to US, ale obecnie wyższe rabaty są, przy połączeniu bez VPN...