Autor Wątek: Book Depository  (Przeczytany 9659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 12:12:09 »
W tym artykule jest napisane wielkimi literami " Po drugie, stawka podatku za każdym razem będzie naliczana zgodnie z zasadami kraju konsumenta"

Na książki w Polsce masz 5%

No, bardzo dobra reforma, jak zwykle ucierpią najbiedniejsi, jeszcze więcej socjalizmu w naszym pięknym kraju i będą jeść ryż i co tam jeszcze, jak mówił nasz wspaniały premier.

Offline Bogumil

« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 13:17:12 »
No tak, ale zdanie, które cytujesz dotyczy firm, które prowadzą transgraniczną sprzedaż przez Internet, a ja jestem tylko skromnym konsumentem i może dlatego mi przywalili stawkę 23%.

Online xanar

« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 13:28:44 »
No ale jak ci mieli przywalić 23% na książkę jak w Polsce jest 5%, i jak każdy kto kupuje np. Egmonty czy Muchy płaci te 5%.

Nie dali ci na PP jakiegoś kwita ? co tam masz napisane.

Offline Cypher

« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 13:43:59 »
Napisał, że dopłacił niecałe 10 zł.
To może o to chodzi:
Od 1 lipca ... VAT ... Poczta Polska, która w imieniu odbiorcy przesyłek będzie się zajmować procesem związanym z odprawą celno-podatkową towarów, będzie za swoją usługę pobierać opłatę w wysokości 8,50 zł. Opłata będzie dotyczyła każdej przesyłki i będzie stała.

No chyba, że na poczcie nie ogarniają i doliczają do wszystkiego. Albo może tak powinno być :)

Online xanar

« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 13:48:56 »
To teraz mnij więcej się zgadza.

Offline Bogumil

« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 14:08:40 »
To może o to, chodzi, właśnie tyle zapłaciłem, a panie na poczcie też zastanawiały się, za co ta opłata, vat, cło itp. i też do końca nie wiedziały. Na przesyłce w tabelkach nic nie jest napisane, więc może to rzeczywiście taka opłata własna PP.

Online xanar

« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 14:30:37 »
Te kobiety na pocztach nic nie ogarniają, u mnie to samo, na szczęście ostatnio rzadko korzystam z tej "firmy".

Offline moai

« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 09:52:34 »
Ja odebrałem wlasnie Hellboy Universe i najpierw BD zwrociło mi niecałe 10 zł, które nastepnie zapłąciłem na poczcie :) - 10,50 zł dokładnie. Wysyłka z Australii.

Online xanar

« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 10:04:18 »
Jak z nimi mailowałem to napisali mi, że do do 150 Eur nic więcej się nie płaci, dopiero jak zamówienie jest większe niż te 150 to dochodzi vat + odprawa celna. Jeżeli celny coś doliczy do zamówień poniżej 150 to żeby im dać znać to oddadzą.