Autor Wątek: Book Depository  (Przeczytany 15645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 12:12:09 »
W tym artykule jest napisane wielkimi literami " Po drugie, stawka podatku za każdym razem będzie naliczana zgodnie z zasadami kraju konsumenta"

Na książki w Polsce masz 5%

No, bardzo dobra reforma, jak zwykle ucierpią najbiedniejsi, jeszcze więcej socjalizmu w naszym pięknym kraju i będą jeść ryż i co tam jeszcze, jak mówił nasz wspaniały premier.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bogumil

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 13:17:12 »
No tak, ale zdanie, które cytujesz dotyczy firm, które prowadzą transgraniczną sprzedaż przez Internet, a ja jestem tylko skromnym konsumentem i może dlatego mi przywalili stawkę 23%.

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 13:28:44 »
No ale jak ci mieli przywalić 23% na książkę jak w Polsce jest 5%, i jak każdy kto kupuje np. Egmonty czy Muchy płaci te 5%.

Nie dali ci na PP jakiegoś kwita ? co tam masz napisane.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cypher

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 13:43:59 »
Napisał, że dopłacił niecałe 10 zł.
To może o to chodzi:
Cytuj
Od 1 lipca ... VAT ... Poczta Polska, która w imieniu odbiorcy przesyłek będzie się zajmować procesem związanym z odprawą celno-podatkową towarów, będzie za swoją usługę pobierać opłatę w wysokości 8,50 zł. Opłata będzie dotyczyła każdej przesyłki i będzie stała.

No chyba, że na poczcie nie ogarniają i doliczają do wszystkiego. Albo może tak powinno być :)

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 13:48:56 »
To teraz mnij więcej się zgadza.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bogumil

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 14:08:40 »
To może o to, chodzi, właśnie tyle zapłaciłem, a panie na poczcie też zastanawiały się, za co ta opłata, vat, cło itp. i też do końca nie wiedziały. Na przesyłce w tabelkach nic nie jest napisane, więc może to rzeczywiście taka opłata własna PP.

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 14:30:37 »
Te kobiety na pocztach nic nie ogarniają, u mnie to samo, na szczęście ostatnio rzadko korzystam z tej "firmy".
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline moai

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 09:52:34 »
Ja odebrałem wlasnie Hellboy Universe i najpierw BD zwrociło mi niecałe 10 zł, które nastepnie zapłąciłem na poczcie :) - 10,50 zł dokładnie. Wysyłka z Australii.

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 10:04:18 »
Jak z nimi mailowałem to napisali mi, że do do 150 Eur nic więcej się nie płaci, dopiero jak zamówienie jest większe niż te 150 to dochodzi vat + odprawa celna. Jeżeli celny coś doliczy do zamówień poniżej 150 to żeby im dać znać to oddadzą.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #84 dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 00:18:30 »
Teraz dodają, nr listu przewozowego i można śledzić paczkę - szał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Roszadok

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #85 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 10:18:50 »
Przychodzę po rade. Zrobiłem zamówienie mam numer zamówienia, mail że "Dispatched" poszedł, ale numeru do śledzenia gdziekolwiek, ani widu ani słychu. Wysłane z UK jeśli to coś może pomóc ?

Offline freshmaker

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #86 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 10:20:57 »
nie zawsze przesyłają tracking. idzie niestety poczta polską.

Online perek82

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #87 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 12:41:33 »
Czekaj na awizo.
Jak zamawiałeś kilka pozycji może przyjść kilka paczek. Nie zawsze łączą wszystkie pozycje w jedną przesyłkę
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline HugoL3

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #88 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 12:43:17 »
Zamawiałem spory, drogi album około 3 lat temu. Szybko wysłali. Niestety, nigdy nie dotarło. Po dwóch miesiącach otrzymałem zwrot pieniędzy. Szkoda, bo tylko oni mieli ten album. Nabyłem go dopiero osobiście... W Szwecji.

Offline freshmaker

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #89 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 12:46:49 »
ja zostawiałem w bd po kilka setek miesięcznie. zahamowałem jak zaczeli się bawić w regionalizacje cen. temat domknął brexit - ceny skoczyły, vat na poczcie.