Autor Wątek: Book Depository  (Przeczytany 15781 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jotkwadrat

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #60 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 09:32:08 »
U mnie list z Krakowa do Krakowa szedł 8 dni, więc nie narzekajcie  ;)

Online freshmaker

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 17:24:26 »
święto lasu - dostałem tracking number z bd do śledzenia na stronie poczty polskiej. pewnie za chwilę podniosą ceny na polskę.

Offline stachel

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 17:33:56 »
Podwyżki cen na Polskę widzę od początku roku, niektóre nawet drastyczne (70-100% bez uwzględnienia rabatów, które czasami się trafiają). Na szczęście dalej da się zamawiać przez VPNa na polski adres i ceny są podobne do tych z zeszłego roku.

Online freshmaker

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 18:53:46 »
a do drugiego zamówienia taka ciekawostka:
Cytuj
We've refunded 10,40 zł back to you as the local tax we charged on your order no longer applies to the item below. We've refunded this amount back to the card you used to pay for this order. Your refund will appear on your card in 2 - 3 working days.

Online freshmaker

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 08:13:13 »
ostrzegam przed przesyłkami dispatched from australia - zwykła koperta babekowa, komiks idzie 6 tygodni, poobijane rogi i okładka. poszła reklamacja.

Offline perek82

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 08:56:24 »
Może już było ale czy do przesyłek z bookdepository doliczają jakieś cło czy VAT? Zawsze dostawałem przesyłki z UK i póki byli w UE to nie było tematu.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 08:57:42 »
Doliczają przy zakupie vat i opłaty celne.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline moai

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 21:39:17 »
Ostatnie dwie przesyłki od nich przyszły z Austrii, więc możliwe, że mają tam teraz magazyn i z niego wysyłają towar na UE aby ominąć problemy celno-podatkowe.

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 21:48:32 »
Na pewno mają w Holandii.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline moai

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #69 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 06:10:33 »
Na pewno mają w Holandii.
Rzeczywiście kiedyś z tego kierunku też do mnie przychodziły paczki. A teraz, ku mojemu zdziwieniu, nr nadawczy z Austrii i możliwość (ograniczona w sumie, ale zawsze) śledzenia.

ps. wczoraj odebrałem najnowszego omnibusa BPRD i miał rozerwaną wyklejkę. Dzisiaj dostałem info, że zwrócą mi 100%. Jestem trochę w szoku, bo myślałem że dostanę np. 50%. :)

Online freshmaker

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #70 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 08:17:01 »
do mnie nowy mignola zjechał z australii... oczywiście trwało to dłużej niż 10-14 wd które deklarują. ogólnie cenowo / czasowo bd zaczęło się jak dla mnie plasować na ostatniej pozycji przynajmniej od tego roku.

Offline moai

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #71 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 10:30:51 »
do mnie nowy mignola zjechał z australii... oczywiście trwało to dłużej niż 10-14 wd które deklarują. ogólnie cenowo / czasowo bd zaczęło się jak dla mnie plasować na ostatniej pozycji przynajmniej od tego roku.
Mi tydzien pozniej niz BPRD wyslali Ascendera, ktory przyszedl tydzien wczesniej niz BPRD. Tego ostatniego to juz myslalem ze poczta zgubila. A tu niespodzianka, miesiąć z Austrii szedł.

Offline Bogumil

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 00:18:09 »
Kupiłem książkę w Australii. Cena miała być 53 zł. Paczka szła miesiąc. Kiedy odbierałem ją w piątek na poczcie, pani kazała dopłacić niemal 10 zł z tytułu VAT, który ponoć zaczął obowiązywać od pierwszego lipca na przesyłki spoza UE. Dopłaciłem, bo tę książkę wysyłają tylko z Australii, ale obawiam się, że coraz częściej na BD mogą takie niespodzianki czyhać.

Offline xanar

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 00:30:38 »
Coś się oszukali 5% vat od 53 to 2,65, w BD płacisz vat przy płatności z tego co pamiętam.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bogumil

Odp: Book Depository
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 11:44:42 »
Obawiam się jednak, że nie oszukali, a od 1 lipca stawka VAT na towary sprowadzane spoza EU o wartości od 0,01 PLN to 23%  :(

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/transakcje-zagraniczne/5258022,Rozliczanie-VAT-w-handlu-internetowym-duze-zmiany-od-1-lipca-2021-r.html

Może W BD tego nie uwzględnili. Nie wiem, nie rozumiem polskiego systemu podatkowego.