Autor Wątek: Atomcomics.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 75061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #285 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 23:42:19 »
Pochwal się lepiej w kolekcjach/nabytkach, który to zeszyt skompletował Ci zbiór. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline death_bird

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #286 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 17:33:04 »
Dostawa kolejnej porcji narkotyków zawitała (grudzień):

https://www.atomcomics.pl/kategoria/preorder-10-2021/1/default/1/f_producer_1/1
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline amsterdream

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #287 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 15:02:00 »
Ostatnio zamówiłem trochę folii ochronnych w Atomie i zastanawiam się czy jakiś podróbek mi nie sprzedali.

Okładka jest zupełnie inna:


Folie są krótsze niż dawniej przez co cały komiks się nie mieści:


Nie są tak przezroczyste jak wcześniej, komiks po włożeniu do folii wygląda jak za lekką mgłą:


Folie są jakby tłuste, jak się przejedzie po nich palcem (w rękawiczce lateksowej żeby nie było, że to c palców) to powstaje smuga:


Widać ewidentnie, że zaczęła tu zachodzić jakaś reakcja chemiczna a przecież folie z Comic Care są podobno free acid.


Te folie jakościowo bardziej przypominają mi to badziewie z czerwonymi paskami co jest sprzedawane na allegro. I tak się zastanawiam co oni mi za gówno sprzedali?

Offline Gazza

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #288 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 15:09:00 »
Podróba raczej nie, ale te folie faktycznie są podłe. Ich przejrzystość jest beznadziejna. Nadają się wyłącznie jako zabezpieczenie na okoliczność dostawy, ale jeśli komuś zależy by przy okazji prezentowały się dobrze to polecam zapytać o dostępność zwykłych folii z BCW albo Mylites (na bogato i z gwarancją bezpieczeństwa) z Gerbera(w obu opcjach folia jest kryształowo przejrzysta).
Ostatnio, z powodu braku dostępności mylarów zakupiłem w Atomie 4 opakowania (400 szt.) zwykłych BCW i jest kolosalna różnica. Nie wiem jak na trwałość się to przełoży ale zeszyty wyglądają w nich świetnie. Polecam wątek o foliach.

Offline amsterdream

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #289 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 15:16:59 »
Kupowałem te folie rok temu i to była zupełnie inna jakość. Jak już wspominałem tym obecnym bliżej do tego taniego dziadostwa z allegro niż temu co było wcześniej. Nie rozumiem skąd taki spadek jakości. Dla mnie to wygląda jakby te folie nie były już free acid. Nie wiem czy teraz jest sens trzymać w tym komiksy bo jak zachodzi tu jakaś reakcja chemiczna to mogą bardziej szkodzić niż chronić.

Mylitesów chyba nie ma w formacie Magazine.

Offline xanar

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #290 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 15:55:05 »
A co ci w Atomie powiedzieli ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline komiksowe_warianty

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #291 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 17:31:20 »
Przecież ComiCare od zawsze są lekko matowe. Odkąd je kupuję, to właśnie tak wyglądają, czyli od jakiś 6 lat. Ja z ComiCare zrezygnowałem właśnie przez tę matowość i skierowałem swoje kroki do BCW, jak Gazza. MyLites występują w rozmiarze Magazine, ale ich cena jest zabójcza, bo około 60$ za 50 sztuk.
Swoją drogą, to dziwnie wygląda ta okładka folii. Niby Internet pokazuje takie folie, ale nie mogę znaleźć, że to jest to samo ComiCare co te po lewej stronie na zdjęciu. Dziwna sprawa :/
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Październik 2021, 17:35:47 wysłana przez komiksowe_warianty »

sum41

  • Gość
Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #292 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 19:47:59 »
Te matowe to zawsze takie byly juz z 15 lat temu je mialem i ich matowosc polega na tym ze mozna je gdzies  w widocznym miejscu polozyc i nie przepuszczaja tak mocno swiatla co chroni kolory.

Offline amsterdream

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #293 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 23:32:38 »
Przecież ComiCare od zawsze są lekko matowe. Odkąd je kupuję, to właśnie tak wyglądają, czyli od jakiś 6 lat. Ja z ComiCare zrezygnowałem właśnie przez tę matowość i skierowałem swoje kroki do BCW, jak Gazza.
Kupuje te folie już od wielu lat i ta "matowość" występowała już wcześniej, raz bardziej a raz mniej, w zależności od partii. Problem w tym, że te są jakieś lekko tłuste i nierównomiernie przezroczyste. Ewidentnie coś jest z nimi nie tak. Nawet mój brat który kompletnie nie ogarnia komiksowo-foliowych tematów już na pierwszy rzut oka stwierdził, że te nowe są dużo gorsze.

Swoją drogą, to dziwnie wygląda ta okładka folii. Niby Internet pokazuje takie folie, ale nie mogę znaleźć, że to jest to samo ComiCare co te po lewej stronie na zdjęciu. Dziwna sprawa :/

I dlatego ją na forum poruszyłem bo wiem, że sporo osób zaopatruje się w te folie w Atomie. Ja bym się skłaniał ku temu, że są to jednak jakieś podróbki, tylko jakim cudem pojawiły się w Atomie? Czyżby jakiś dostawca zrobił ich w jajo? Czy świadomie je sprzedają? :-\

Offline Gazza

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #294 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 09:20:00 »
JA bym się tyle nie zastanawiał tylko reklamował albo przynajmniej napisał do sklepu. Znając AC bez problemu ogarną tą sprawę.

Offline OokamiG

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #295 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 16:12:40 »

Offline Gazza

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #296 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 17:35:15 »
Niekompletny ten preorder - brakuje Marvela póki co.

Offline death_bird

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #297 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 20:54:59 »
Jest i Marvel.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #298 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 21:00:12 »
Tak, poprawili wczoraj jak się skontaktowałem z sklepem.

Offline death_bird

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #299 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 21:09:26 »
Nawet nie zauważyłem, że to posty z wczoraj. Ostatnio nie wyrabiam na zakrętach.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".