Autor Wątek: Amazon.pl  (Przeczytany 30182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #165 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 16:18:43 »
Ostatnia raz jak kupowałem to tak spakowali:

Amazon.pl (wysłane z PL) to jeszcze lepiej pakuje niż te np. z UK.


Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline starcek

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #166 dnia: Cz, 27 Październik 2022, 19:55:26 »
U nich to można zamawiać tylko te tytuły, które mają dodatkowe pudełko od wydawcy.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline chch

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #167 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 18:10:09 »
Wiadomo czy Amazon planuje jakieś promocje na Black Friday?
Druga sprawa - jakieś porady dla pierwszego zamówienia na amazon.pl? Większe zamówienia niż jeden komiks pakują lepiej? Jak sprawdzić skąd wysyłają?

Online xanar

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #168 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 18:31:02 »
Nie kupować na Amazon - taka rada.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Tymon Nadany

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #169 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 19:09:55 »
Komiksów tam nie kupuje ale z innymi rzeczami problemu nie mam.

Offline Archie

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #170 dnia: So, 12 Listopad 2022, 19:37:51 »
Druga sprawa - jakieś porady dla pierwszego zamówienia na amazon.pl?
Najlepiej kupować tam wydania Absolute czy nowe kolekcjonerskie wydanie Sin City w HC - posiadają one karton ochronny od producenta, więc będą w dobrym stanie.

Większe zamówienia niż jeden komiks pakują lepiej?
Nie
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline freshmaker

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #171 dnia: Śr, 15 Marzec 2023, 11:57:48 »
czy z amazon.com nadawali wam ostatnio przesyłki przez dpd? jak tam wygląda kwestia cła/vat-u?

Offline 79ers

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #172 dnia: Nd, 28 Maj 2023, 16:42:40 »
Gdybym chciał z "polskiego" amazona na paczkomat to jak to leci?

Bender

  • Gość
Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #173 dnia: Nd, 28 Maj 2023, 16:47:07 »
Gdybym chciał z "polskiego" amazona na paczkomat to jak to leci?

Róznie. Niektóre rzeczy sprowadzane nie kwalifikują sie do paczkomatu (co się okazuje dopiero w finalizacji zamówinia).  Ale jak dostawa będzie od InPostu to zazwyczaj na etapie dostawy można przekierowac na paczkomat.

Online Tymon Nadany

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #174 dnia: So, 16 Marzec 2024, 14:20:52 »
Amazon i DHL zafundowali mi dziwną akcję dostałem niby przesyłkę do punktu odbioru ale fizycznie jej tam nie było oczywiście za nic nie mogłem się porozumieć z żadną
z tych firm paczka jakoby wczoraj wróciła z powrotem z miejsca w której jej fizycznie nie było, dostałem informację że dostanę kasę z powrotem dobrze że to była tania i mniej znacząca rzecz ale usług DHL będę unikał.

Offline martinus100

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #175 dnia: So, 16 Marzec 2024, 15:27:36 »
Ja zamówiłem z Amazona angielskie kompletne akta Dredda i teraz wysłali mi je trzeci raz. Wysłali dwa razy z Anglii i po dotarciu do Polski przesyłki gubiła Poczta Polska. Teraz ma iść Inpostem. Mam nadzieję że dojdzie.

Offline rapr

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #176 dnia: So, 16 Marzec 2024, 16:13:05 »
Ja zamówiłem ostatnio Asteriosa Polypa i dostałem takie info

Dostawa:
czwartek, 7 marca -
piątek, 13 września

Oczywiście nie przyszło mi do głowy, że ta druga data może nie być "marca"... także czytajcie opisy!

Offline Bogumil

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #177 dnia: So, 23 Marzec 2024, 05:28:18 »
Gdybym chciał z "polskiego" amazona na paczkomat to jak to leci?

W moim przypadku słabo było z paczkomatem. Zamówiłem na przykład Kompletne akta Dredda (już dostępne w sprzedaży) i szło kilka miesięcy. Po kilku miesiącach w BOKu powiedzieli, że mają jakiś problem z zamówieniami do paczkomatu i proszą o przepisanie adresu wysyłki na zwykły adres domowy. Gdy tak zrobiłem (zniżkę dotyczącą oryginalnego zamówienia BOK zachował) to Dredd przyszedł w ciągu dwóch dni.

Offline perek82

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #178 dnia: Dzisiaj o 11:19:43 »
Wszedłem z nudów na Amazona, parę tytułów wyszukałem pod kątem ceny. Skusiłem się na Rusty Brown po angielsku - 40/50 zł taniej niż polskie wydanie.
Pakowanie takie, że jakbyś dostał w pysk. Dziurawy karton, o wiele za duży. Komiks lata we wszystkie strony. Jakimś cudem bez otarć czy obić (przynajmniej widocznych gołym okiem). Obwoluta pewnie robiła za zderzak. Zaraz święta, cuda itd., więc i mi coś z tego skapnęło. Mi by było wstyd wysłać cokolwiek w taki sposób.
Ale żeby nie było całkiem różowo, to jakość wykonania komiksu, a właściwie to klejenia / szycia to tylnej części ciała nie urywa. Trudno jest rozłożyć komiks, widać też, że grzbiet odchodzi i trzyma się tylko na końcówkach i to nie wygląda zbyt pewnie. Myślę, że czytanie przetrzyma. Ale nie wykluczam konieczności domowej zabawy z klejem.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/