Autor Wątek: Atomcomics.pl - opinie o sklepie  (Przeczytany 74859 razy)

dreamer36 i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #60 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 16:35:47 »
Poza pojedynczymi aberracjami tez wole „przepłacać”. Kolega @Mane chyba jak sam przyznaje jest za krótko w temacie by to zrozumieć .... 😉

Offline sad_drone

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #61 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 16:47:41 »
@Mane w atomie dopłacasz za elastyczność, dobry kontakt i gwarantowany stan bdb. Ja jestem biedak i sknera więc zakupy robię wyłacznie w mvm, głównie z oferty ekspozycyjnej, ale jak kogoś stać i zależy mu na komiksach w stanie mint to i atom jest dobrym wyborem. (inna sprawa że ja z mvm nie miałem większych problemów przez 4 lata zakupów, ale ja jestem raczej mało wybrednym klientem)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Mane

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #62 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 17:21:52 »
Faktycznie z tego co widze to atom jest takim miejscem dla koneserów gdzie za większą cene można przypisać sobie dodatkowe atuty ;) ale jak to mówią kto bogatemu zabroni :)

Offline Gazza

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #63 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 17:31:34 »
Faktycznie z tego co widze to atom jest takim miejscem dla koneserów gdzie za większą cene można przypisać sobie dodatkowe atuty ;) ale jak to mówią kto bogatemu zabroni :)
To nie tak. AC jest dla każdego. Jest dobrze zaopatrzony (MVM nie sprzedaje już nawet materiałów ochronnych), ceny są nieco wyższe ale poziom obsługi, dostępność produktów, sprowadzanie na życzenie - tego nigdzie nikt nie przebija.
Z tym „bogactwem” to słaby argument. Kupiłem ostatnio Marvelocity Rossa za 99 zł. W MVM jest drożej. 😉

Online isteklistek

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #64 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 19:11:38 »
Nie chodzi o ceny, ale o wygodę. ATOM bardziej pilnuje Twojego zamówienia, co się z nim dzieje, jeżeli są jakieś problemy, coś przełożone, coś anulowane, a tu czegoś nie wysłali z USA w teminie, a tu czegoś zabrakło u dostawcy i trzeba zamówić u następnego. Jeżeli nie ma problemów, to jest dobrze, ale gdy są to najlepiej załatwiać je jednym krótkim meilem.
Poza tym taniej to też relatywne dziś kupisz coś za 3,5, a za tydzień przez widzi mi się MVM będą sprzedawać za 2,9 albo 3,0 i inne irytujące chwyty marketingowe, które pojawiają się nagle i szybko znikają. Omniaki pewnie dostaniesz sporo taniej w MVM poza preorderem, bo gdy on jest, to jest różnie. Ja omniaki kupuje w MVM.

Bender

  • Gość
Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #65 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 19:21:18 »
Jeżeli ktoś tak jak ja, uwielbia polować na wydania w jak najniższych cenach, to niestety na Atomie tego nie znajdzie (poza nielicznymi przecenami).

No do końca prawda. Zależy jakiego rodzaju komiksy kupujesz. MVM potrafi odlecieć z cenami niektórych GN czy indie i na Atomie bywaja znacznie tańsze.

Offline xanar

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #66 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 20:34:00 »
Podstawowa różnica jest taka, że Atom gwarantuje komiksy w stanie NM a Multiversum aktualnie w stanie dobrym. W preorderze ceny na omnibusy podobne, tylko w ostatnim Multiversum dało jakieś niższe i wychodziło z 40 PLNów taniej na sztuce. W Atomie też można znaleźć jakieś sztuki OOP, których już praktycznie nie kupisz w jakieś normalnej cenie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Mane

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 07:05:49 »
Częściowo rozumiem wszystkie argumenty za, jednak mając do wyboru kupić dwa omnibusy w atomie lub w zbliżonej cenie trzy w mvs to wniosek jest jeden ;)

Offline R~Q

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 11:31:43 »
Ostatnio kupiłem Werewolves of the Heartland na Atomie (mój pierwszy zakup tam) i jestem zadowolony, więcej takich promocji ;)

Offline xanar

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #69 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 12:33:43 »
Częściowo rozumiem wszystkie argumenty za, jednak mając do wyboru kupić dwa omnibusy w atomie lub w zbliżonej cenie trzy w mvs to wniosek jest jeden ;)

Z taki podejściem to możesz kupić 4 omnibusy z innego kraju niż 3 w Multiversum w zbliżonej cenie   :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #70 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 13:18:40 »
No i nie ma z czego się śmiać. Jeżeli ktoś nie śpi na forsie to jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online isteklistek

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #71 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 13:43:38 »
Można wszystko sprowadzać do ceny w takim razie jak się łowcy promocji czują w związku z tym co się dzieję z FRANK MILLERS BIG DAMN SIN CITY HC? Dziś ten tytuł kosztuje 310 zł. Od jakiegoś miesiąca właściciel prowadził narrację ekskluzywności i widma braku dostępności tego tytułu - raz tytuł za 390, innym razem z zestawem za 1000 zł., a jeszcze innym w przeliczniku 2.0, gdy zakupami zbijesz do tego przelicznika. Powiedzmy, że polujesz na ten tytuł i sobie oszczędzasz i dostajesz wiadomość, że to może być ostatni gwizdek, bo jak sugeruje właściciel ten tytuł stał się trudno dostępny, więc w panice bierzesz za 390 czy 360 zł. Ja rozumiem, że chce się zarobić, ale takie dokręcanie swoich klientów jest mało poważne. Zobaczymy jak się niektórym zmieni sytuacja, gdy na nich trafi. ATOM takich akcji nie robi, a jeżeli coś zmienia to pod klientów - nowa opcja FOC jest kapitalnym rozwiązaniem, które pokazuje, że jak się chce, to można wprowadzać zmiany na lepsze i ułatwić życie swoim klientom.

Offline xanar

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 13:47:43 »
Trochę go poniosło z tą ceną na ten rynek, kto miał kupić pewnie już wcześniej kupił, jakby otworzył się na Europę to mógłby spokojnie sprzedawać w takiej cenie albo i drożej.

No i nie ma z czego się śmiać. Jeżeli ktoś nie śpi na forsie to jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Kto się śmieje, podałem jeszcze tańsze rozwiązanie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 14:01:12 »
Emotę na końcu odebrałem jako ironię.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 11:23:21 »
Pojawił się preorder u konkurencji i wychodzi, że niektóre omnibusy są z 10 zł tańsze w Atomie.
Twój komiks jest lepszy niż mój