Autor Wątek: Amazon.pl  (Przeczytany 30152 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cypher

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #135 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 18:29:52 »
zamawialiście coś ostatnio z amazon.com? czy doliczają jakieś  cła/vat?
przy zamówieniu mam info "No Import Fees Deposit " ale nie wierzę w to :)
Od razu doliczają. Jak będziesz na ostatniej prostej przed płatnością, wszystko ci podsumują.


Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #136 dnia: Śr, 23 Marzec 2022, 17:50:49 »
  Za pierwszy zakup z kodem APPKA35 w aplikacji -35 złotych przy zakupie od 100 złotych, czyli całkiem zacnie. Ilość kodów ograniczona.

Offline donT

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #137 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 16:15:01 »
Koledzy, takie pytanie - kilka dni temu kupilem Decorum HC (Image comics) z amazon.co.uk, ktory mial miec premiere wczoraj i wczoraj tez mial byc dostaczony. Nie dotarl. Dzis widze, ze "Delivery date pending", a sam komiks mozna kupic tylko od firm trzecich, bo Amazon go jeszcze nie ma. Zeby bylo ciewkawiej - na amazon.com jest dostepny. Czy ktos tak kiedys mial? Zaczekac? Czy brac poki jest od od innych sprzedawcow? Za amazonem przemawia dobra cena, ale boje sie ze go szybko wymiecie i zostane z niczym, a bardzo chce to wlasnie wydanie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online misiokles

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #138 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 16:31:38 »
Czekaj. Tak są premiowane mniejsze firemki, które niektóre rzeczy mają wcześniej niż 'direct markets'.

Offline Verrax

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #139 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 16:42:09 »
Komiks jest z USA, więc najprawdopodobniej doszło po prostu do opóźnienia dostawy do ich europejskich magazynów. Miałem podobnie jak zamawiałem od nich swojego czasu deluxe Sknerusa (Fantagraphics) - termin dostawy minął, premiera realnie miała miejsce, a komiks był już dostępny na Amazon.com i w innych sklepach. Po pewnym czasie dostawa do nich dotarła, produkt pojawił się na stanie we wszystkich europejskich Amazonach, a ja otrzymałem przesyłkę. Minus tego wszystkiego taki, że całe opóźnienie trwało dwa miesiące (ale też nie anulowałem, bo miałem zaklepane to zamówienie za kilka stówek taniej).
« Ostatnia zmiana: Śr, 04 Maj 2022, 16:45:13 wysłana przez Verrax »

Offline donT

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #140 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 16:42:25 »
Czekaj. Tak są premiowane mniejsze firemki, które niektóre rzeczy mają wcześniej niż 'direct markets'.

Dziekuje slicznie!

Zapytam jeszcze - jaka moze byc roznica czasowa miedzy tymi malymi firemkami a direct market? Komiks oficjalna premiere mial 27/04 (wg strony Image), wg Amazonu to 03/05.
Dziwne to troche.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline martin685

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #141 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 17:49:06 »
Komiks jest z USA, więc najprawdopodobniej doszło po prostu do opóźnienia dostawy do ich europejskich magazynów. Miałem podobnie jak zamawiałem od nich swojego czasu deluxe Sknerusa (Fantagraphics) - termin dostawy minął, premiera realnie miała miejsce, a komiks był już dostępny na Amazon.com i w innych sklepach. Po pewnym czasie dostawa do nich dotarła, produkt pojawił się na stanie we wszystkich europejskich Amazonach, a ja otrzymałem przesyłkę. Minus tego wszystkiego taki, że całe opóźnienie trwało dwa miesiące (ale też nie anulowałem, bo miałem zaklepane to zamówienie za kilka stówek taniej).
Po ile można było kupić sknerusa w pre orderze?

Offline Verrax

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #142 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 18:18:05 »
To było jakieś 85 funtów/100 euro. Początkowo miał po prostu tyle kosztować, dopiero jakoś w okolicach premiery podnieśli cenę z powodu "wyższych niż przewidywane kosztów produkcji" (a przynajmniej tak to tłumaczyli w jakimś ogłoszeniu).

Online misiokles

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #143 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 19:51:58 »
Zapytam jeszcze - jaka moze byc roznica czasowa miedzy tymi malymi firemkami a direct market? Komiks oficjalna premiere mial 27/04 (wg strony Image), wg Amazonu to 03/05.
Dziwne to troche.

Tego nie wiem.

Offline Roszadok

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #144 dnia: Pt, 27 Maj 2022, 22:36:45 »
Cóż przyszła już 4-ta paczka od amazonu, póki co lecimy na farcie bo pakowanie + PP używana magicznie przy omniakach (innye rzeczy już nie) to kombo które powinno być zdelegalizowane, ale póki co przychodzi w lepszym stanie niż z rodzimych sklepów. Mam nadzieję że nie zjinxowałem i w przyszły piątek nie przyjdzie kolejna w stanie tragicznym :P

Offline Roszadok

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #145 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 14:42:20 »
ech zjinxowałem, nie dość że to jest https://ibb.co/album/4PdhZb po reklamacji ;( To jeszcze poprzednia sztuka była rozdarta na górze grzbietu tak samo. DHL + pakowanie amazonu dało takie dno ...

Offline xanar

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #146 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 15:14:29 »
Przecież to standard Amazonowy i nie ma znaczenia jakim kurierem ci to przyjedzie przy takim pakowaniu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline freshmaker

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #147 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 10:35:39 »
dawno już tam nie zamawiałem i nie pamiętam - amazon.com charguje w momencie wysyłki czy przed?

Offline Kielo

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #148 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 11:20:37 »
Amazon w UK (wiec podejzewam, ze jest tak samo wszedzie) dopiero pobiera kase kiedy towar jest wysylany.

Offline xanar

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #149 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 20:17:45 »
A kupował ktoś przez Amazon.pl ze sklepu BOOKS etc ?
Twój komiks jest lepszy niż mój