Autor Wątek: Amazon.pl  (Przeczytany 31022 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Genocider

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 16:24:34 »
Ceny potrafią zmienić się kilka razy w ciągu jednego dnia. Ostatnio jednak tylko w górę. Niektóre pozycje, które śledzę skoczyły o ponad 30%  :(

Podpatrzyli patent z MVM  ;D ;D ;D

Offline tB

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 19:39:43 »
Do śledzenia cen na amazon.de korzystałem z keepa.com. Wyświetla historię zmian oraz wysyła alerty gdy przedmiot zejdzie poniżej ustalonego pułapu. Nie wiem czy działa na amazon.pl.

Offline freshmaker

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #62 dnia: So, 13 Marzec 2021, 21:21:58 »
dotarły komiksy z amazon.pl - niestety zakurzone, okładki zmatowiale i wysłane w kopertach babelkowych. przypomina to zakupy z bd 10 lat temu.

Offline freshmaker

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #63 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 11:19:37 »
czy możecie polecić jakiś soft do śledzenia cen na amazon.pl?

sum41

  • Gość
Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #64 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 11:22:25 »
Szkoda czasu bo jak kilka pozycji sledze i prawie roznicy niema z takim multiversum jedyny plus ze z amazona przesylka za free. Jak narazie rewolucji to ten sklep nie zrobil...

martinezpl

  • Gość
Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #65 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 11:28:40 »
czy możecie polecić jakiś soft do śledzenia cen na amazon.pl?
Jest taka strona keepa.com, ale nie ma tam polskiego amazona, ale są wszystkie inne. Polski jest jeszcze za świeży

Offline freshmaker

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 12:34:02 »
z amazon.pl kupiłem np bprd hell on earth vol 5 za 99 PLN, w innych sklepach ceny od 120PLN. anderson psi files vol 4 & 5 tez były ponizej 90 PLN za sztukę co jest w sumie niezłą ceną jak na podwyżki pobrexitowe.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Marzec 2021, 12:35:45 wysłana przez freshmaker »

Offline freshmaker

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 21:24:18 »
pierwsze wysyłki szły dhl - najnowsza rozbili mi na 2 zamówienia inpost i poczta polska. porażka.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #68 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 22:18:39 »
mi przed chwilą odmówiło zakupu przez paczkomat, bo jak stwierdził pan na czacie "zależy od produktu". No i stwierdizł, ze wysyłaja tylko Inpostem albo Pocztą Polską. Więc jełsi to prawda to podziękuję jak nie bezie przechodzić przez paczkomat. Poprzednie przesżły i nie było problemu.

Offline freshmaker

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 08:26:53 »
paczka z poczty polskiej doszła o dziwo o czasie, ale to zapewne dlatego że napisałem w tym roku juz ze 4 reklamacje, więc listonosz poczuł lekkie ciśnienie. 2 komiksy zapakowane w tekturową kopertę: ohc i tpb. trejd z lekko zagiętym rogiem okładki.

Offline Leyek

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #70 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 23:12:21 »
Przetestowałem dostawę do Paczkomatu. Ekspresowa, więc zapewne z polskiego magazyny (choć adres na paczce niemiecki). Sam karton, ale nie nosił śladów żadnych obtłuczeń. Gorzej, że już z magazynu musieli wysłać sfatygowany egzemplarz. Nadarcie obwoluty (to by się samo w paczce nie zrobiło), ubity trochę narożnik, plus obwoluta cała sfatygowana (mikroryski itp.).

Opłaca się bawić, żeby była szansa, że po wymianie trafi się na lepszy egzemplarz? A może są w stanie jakąś zniżkę zaoferować? (jeśli tak to jak, bo na stronie zwrotów widziałem tylko opcję zgłoszenia do wymiany, ew. zwrotu całkowitego). W większości przypadków pewnie bym machnął ręką, ale przy pozycji za ok. stówkę to fuszerka. Z zagranicznych wersji strony jak zamawiałem to raczej w miarę ok przychodziło i nie było podstaw do reklamacji.




« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Kwiecień 2021, 00:43:02 wysłana przez Leyek »

Offline freshmaker

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #71 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 07:42:12 »
zamówienia z amazona to zawsze loteria bez względu na rozszerzenie - com, de, co.uk. dostaniesz komiks w świetnym stanie albo rozpieprzony. zawsze reklamuj - wysyłają replacemen, zwracają kasę, dają zniżki. to dobrze działa - przynajmniej w innych amazonach.

Offline tB

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #72 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 08:14:36 »
Ja reklamowałem kilka rzeczy na DE i mam nadzieję, że PL będzie miał tę samą politykę.

Przeważnie zamiast korzystać z automatycznego zwrotu (często to reklamacja po miesiącu na zwrot), rozpoczynam czat z konsultantem. Obsługa łączy się w bólu i rozumie problem, następnie wysyła nowy produkt przyspieszonym kurierem, a uszkodzony prosi o podrzucenie przy okazji do DHL/PP (zależy od etykiety). Kiedy opcja zwrotu mnie nie interesowała, zaproponowali częściowy zwrot kosztów na kartę.

W marcu zwracałem kupione w styczniu Do Adolfów (EN). Przeszkadzało mi, że wersja EN to lustrzane odbicie oryginalnej mangi (i Waneko zrobiło dodruk). Gdy paczka została odebrana przez DHL, Amazon uruchomił zwrot środków (bez oczekiwania na dotarcie paczki do magazynu).

Offline Bushiken

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #73 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 08:50:52 »
Pytanie do obeznanych z Amazonami zagranicznymi. Czy w przypadku preorderów pieniądze są pobierane z góry czy dopiero w dniu premiery/wysyłki towaru gdy są pewni że produkt jest dostępny?

Offline freshmaker

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #74 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 08:59:10 »
w momencie wysyłki