Autor Wątek: Amazon.pl  (Przeczytany 30197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #75 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 09:04:08 »
w momencie wysyłki

Jesteś pewien? Bo jakiś rok temu na UK wpadli na genialny pomysł pobierania w momencie składania preorderów. Było o tym całkiem głośno i z tego powodu przestałem preordery tam robić bo było to irytujace i traciło się całkiems poro przy zwrotach na przeliczeniu. Potem było trochę w kratkę, raz pobierali raz nie. A teraz w e wszytskich zamowieniach wrócili do pobierania przy wysyłce?

Offline freshmaker

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 09:14:11 »
miałem pre-order omnibusa hellblazer i pobrali mi w momencie wysyłki. później excalibur i absolute swamp thing 2 i nie pobrali w momencie zamówienia. dwa ostatnie mi anulowali w końcu z powodu dostępności / brexitu ale kasy nie pobierali.

Offline Tymon Nadany

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 10:56:49 »
Jakiś czas temu  kupowałem dwa filmy na amazon pl. Zamówiłem jeden na którego trzeba poczekać aż dojdzie z importu i jeden co mają na miejscu myślałem , że wyślą wszystko razem po paru tygodniach ale było inaczej dostałem te rzeczy w dwóch przeyłkach, wiadomo jedna szybciej następna po paru tygodniach stan był ok więc jeszcze tam coś na pewno zakupię.

sum41

  • Gość
Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 13:23:31 »
Rewolucji w swiecie sklepow komiksowych to ten amazon z tymi cenami to nie zrobil i chyba juz nie zrobi...

Offline xanar

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 09:23:18 »
Amazon.pl (wysłane z PL) to jeszcze lepiej pakuje niż te np. z UK.

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline gashu

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 09:27:55 »
Meh. Standard w przypadku Amazona. Ja już od dawna przestałem kupować u nich jakiekolwiek komiksy.

Offline U.F.O

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 09:29:46 »
Tragedia :o

Offline xanar

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 09:31:09 »
Z tydzień temu przyszło mi w pudełku i o dziwo całe, ja tam też zasadniczo nie kupuje (tylko 2 szt. na przestrzeni paru lat), sobie po reklamuje do skutku :), aż mnie na czarną listę wpiszą :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 10:39:29 »
Z Amazona tylko TBP.

Offline Adolf

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 21:36:24 »
Amazon.pl (wysłane z PL) to jeszcze lepiej pakuje niż te np. z UK.

Zawsze mnie śmieszą opinie, że "firma xxx słabo pakuje". A w przypadku Amazona to już w ogóle kosmos bo przecież to wielki moloch, kilka magazynów w Polsce, jeszcze więcej na świecie. A w jednym magazynie to przy pakowaniu produktów pracuje (w zależności od okresu) nawet kilkaset osób, często są to osoby zatrudnione sezonowo, albo oddelegowane z innych działów. Już nie wspomnę jakie tam jest tempo. Pakuje się kilka paczek na minutę. Taki komiks to maksymalnie w kilka sekund, nikt się nie będzie z nim pieścił. Wysyłka wychodzi o określonej godzinie i towar ma być spakowany. Nie ważne jak, ale ma być. Klient czeka.

Bender

  • Gość
Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 21:39:26 »
Komiksy to jedno, ale większe albumy to juz zupełnie masakra. Przekleństwem różnorodność wymiarów.
Bo np winyle perfekcyjnie zapakowane  8)

Offline Adolf

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 21:47:01 »
Komiksy to jedno, ale większe albumy to juz zupełnie masakra. Przekleństwem różnorodność wymiarów.
Bo np winyle perfekcyjnie zapakowane  8)

Winyle są pakowane już w momencie wejścia do magazynu w sztywny karton, a potem gdy trafiają na dział pakowania, to jeszcze są pakowane w większy karton, gdzie żeby nie latało w nim to trza dodać jakiś wypełniacz. A kolega wyżej widzę dostał komiks w kartonie M4, to taki największy kartonik dla książek i drobnych produktów. Wypełniacza się do niego nie daje i wszystko w nim fruwa. W przypadku mniejszych, dopasowanych książek to nie problem, gorzej gdy są to mniej standardowe rzeczy.

Offline xanar

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 21:50:53 »
Zawsze mnie śmieszą opinie, że "firma xxx słabo pakuje". A w przypadku Amazona to już w ogóle kosmos bo przecież to wielki moloch, kilka magazynów w Polsce, jeszcze więcej na świecie. A w jednym magazynie to przy pakowaniu produktów pracuje (w zależności od okresu) nawet kilkaset osób, często są to osoby zatrudnione sezonowo, albo oddelegowane z innych działów. Już nie wspomnę jakie tam jest tempo. Pakuje się kilka paczek na minutę. Taki komiks to maksymalnie w kilka sekund, nikt się nie będzie z nim pieścił. Wysyłka wychodzi o określonej godzinie i towar ma być spakowany. Nie ważne jak, ale ma być. Klient czeka.
Ja jestem świadomy jak oni pakują, kupując tam brałem pod uwagę, że będą sobie reklamował do skutku :)
99% rzeczy zamawiam w preorderach w polskich sklepach żeby na socjal było.
Zdjęcia wstawiłem nie dla siebie bo ja to wiem i nie po to aby sobie wbić kolejnego posta, tylko dla kogoś kto może nie wie i może ma ochotę tam zamówić.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Rafa

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 23:44:08 »
@Bender: było coś z winyli ciekawego w dobrej cenie?
Pytam, bo to co mnie interesowałoby to jest powyżej cen z empiku.
Bez sensu ten cały amazon póki co (anglojęzycznych komiksów nie kupuję raczej).

Bender

  • Gość
Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 23:47:33 »
Winyle są pakowane już w momencie wejścia do magazynu w sztywny karton, a potem gdy trafiają na dział pakowania, to jeszcze są pakowane w większy karton, gdzie żeby nie latało w nim to trza dodać jakiś wypełniacz. A kolega wyżej widzę dostał komiks w kartonie M4, to taki największy kartonik dla książek i drobnych produktów. Wypełniacza się do niego nie daje i wszystko w nim fruwa. W przypadku mniejszych, dopasowanych książek to nie problem, gorzej gdy są to mniej standardowe rzeczy.

W skrócie właśnie to powiedziałem. ;) Do winyli zreszta dodają syboliczny wypełniacz w postaci jakiegoś listka ;), ale sprawę załatwia wewnętrzny karton winylowy.

Kupowanie grubszych, dużych, cieżkich tomów amazonie nie ma sensu jeśli nie ma się pewności czy one same w sobie nie maja swoich kartonów ochronnych, jak np absoluty. Ale i wtedy zdarzało mi się dostać uszkodzony tom, mimo podwójnej ochrony.

@Rafa Kupowałem sporo tytułów w europejskich amazonach. W polskim na ten moment astortyment biednawy.