Autor Wątek: Amazon.pl  (Przeczytany 30147 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online perek82

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #120 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 18:24:52 »
Hiszpania, Niemcy. A kiedyś z amerykańskiego Amazona przyszło przez weekend. I to nawet 2 egzemplarze książki mi wysłali nie wiadomo dlaczego.
No nic byle w całości doszedł ten big damn.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline starcek

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #121 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 19:04:23 »
Jeśli nie wyjmą go z oryginalnego tekturowego pudełka - to dojdzie w porządku. Będzie miał przecież, co wyjątkowe w przypadku amazon, dwa opakowania w tej długiej podróży.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Midar

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #122 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 19:46:16 »
Ja właśnie odebrałem. Ależ potwór, 6 kg.
Perek82, nie masz się czego obawiać, pakowanie podwójne: przez DH i Amazon (strefy zgniotu, papierowy wypełniacz). Na pudełku naklejka HEAVY BOX.

Nie dałem łatwo za wygraną z UPS. Dzwoniłem do coraz wyższych szczebli i złożyłem skargę na kuriera, udowadniając, że go nie było. Ochrona budynku złożyła oświadczenie, że gościa nie było, co może pokazać na nagraniach. Powiedziałem, że jakby zadzwonił, to nawet mogłem zejść do niego. Koleś powiedział, że chciał zadzwonić, ale miał zamazany nr telefonu. I tu sam UPS się wykazał, bo stwierdził, że telefon był czytelny.
Generalnie nie lubię takiego chamstwa i dobrze, że koleś ma być ukarany.
Jutro kolejna paczka z Amazona, tym razem będzie InPost.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Grudzień 2021, 19:48:12 wysłana przez Midar »

Offline muaddib

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 17:52:38 »
Przyszła do mnie paczka z Sin City, też zapakowana w dwa kartony, ale mam taką „zmarszczkę” na grzbiecie. Póki co nie odfoliowuję, bo się zastanawiam czy warto to reklamować, ale jak ma mi się zrobić to samo po otwarciu albo będzie trzeba się kopać z amazonem to to oleję. To jest normalne zachowanie tego grzbietu? Widać na napisie „City”

Offline xanar

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #124 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 17:59:02 »
Ty wygląda jakby "hita" dostało, to nie jest wgięte ? Otwórz zobacz czy się nie będzie rozpadać, najwyżej będziesz reklamował.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Verrax

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #125 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 20:03:29 »
Przyszła do mnie paczka z Sin City, też zapakowana w dwa kartony, ale mam taką „zmarszczkę” na grzbiecie. Póki co nie odfoliowuję, bo się zastanawiam czy warto to reklamować, ale jak ma mi się zrobić to samo po otwarciu albo będzie trzeba się kopać z amazonem to to oleję.

Ogółem zawsze warto się kontaktować z Amazonem w przypadku takich uszkodzeń, chociażby po to żeby odbić sobie jakiś % z początkowej ceny. Jedynie z czym możesz mieć teraz problem to z ewentualnym dostaniem kolejnego egzemplarza, bo wygląda na to że najzwyczajniej w świecie nie mają już na magazynie żadnych dostępnych sztuk (a nie ma jakiejś osobnej puli odłożonej na reklamacje).

A co do samej zmarszczki - sam nie mam jeszcze swojego Sin City (ma dojść do piątku :D), ale w necie widziałem już fotki innych egzemplarzy z podobnym problemem (poniżej przykładowa fotka zajumana z Allegro). Wychodzi na to że grubas ma po prostu tendencje do tego rodzaju defektu.




Offline sad_drone

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #126 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 20:16:22 »
Apropo kontaktowania się z uszkodzeniami, przyszedł mi jeden komiks sponiewierany od amazonu, jak skontaktować się z supportem żeby otrzymac jakiś %obniżki ? Do zamówienia widze tylko opcje zwróć/wymień przez platformę, trzeba pisać osobno na maila ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Verrax

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #127 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 20:26:04 »
Dział obsługi klienta (zawsze do znalezienia na samym dole strony niezależnie od kraju) -> Skontaktuj się z nami -> a później już zostaje tylko wyklikać w formularzu co trzeba.

Jak już wszystko jest wypełnione to mamy wtedy do wyboru czat/e-mail/telefon. Według mnie najlepiej celować w czat (albo telefon jak ma się potrzebę pogadania głosowo z drugim człowiekiem :))), a tam już z konsultantem wyjaśnić o co chodzi. Maile raczej omijam, bo to zdecydowanie najbardziej mozolny sposób na załatwianie czegokolwiek (mimo że i tak w miarę szybko odpisują).

Offline muaddib

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #128 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 20:19:46 »
Zebrałem się w końcu i napisałem do amazona w sprawie wymiany Big Damn Sin City. Odpowiedź dostałem po kilku minutach: "system proponuje zniszke 10% na ta ksiazke lub calkowity zwrot pieniedzy" (pisownia oryginalna). Zwrotu oczywiście nie biorę pod uwagę :) Dzięki za pomoc!

Online Leyek

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #129 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 22:12:32 »
Zaproponuj, że zgodzisz się na 20%. Może na to pójdą, albo np. 15% zaproponują. Dla nich to mniej problemu - wysyłanie, Twoja wysyłka, więc mogą na to pójść. Kiedyś w zagranicznym amazonie coś tam w takim sposób jeszcze ugrałem.

Offline srogin

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #130 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 22:17:32 »
Dostałem podobny grzbiet jak Ty. Chyba też do nich napiszę  :D

Offline roble

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #131 dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 01:34:45 »
Dostałem podobny grzbiet jak Ty. Chyba też do nich napiszę  :D

dostaliście egzemplarze z dołu palety, lekki pech..

Offline srogin

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #132 dnia: Nd, 26 Grudzień 2021, 22:23:05 »
Zebrałem się w końcu i napisałem do amazona w sprawie wymiany Big Damn Sin City. Odpowiedź dostałem po kilku minutach: "system proponuje zniszke 10% na ta ksiazke lub calkowity zwrot pieniedzy" (pisownia oryginalna). Zwrotu oczywiście nie biorę pod uwagę :) Dzięki za pomoc!

U mnie:
- zniżka w wysokości  38.09zł

W sumie jestem zadowolony.  :)

Mój egzemplarz:

Offline starcek

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #133 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 09:23:51 »
To wygląda na zagięcie powstające przy otwieraniu komiksu, gdy grzbiet zgina sie do środka. Ale może rzeczywiście też powstało - tak jak napisał roble - od nacisku na palecie. O ile proces pakowania w tekturowe pudelko wydawcy odbywa się później niz sam druk.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: Amazon.pl
« Odpowiedź #134 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 10:13:47 »
zamawialiście coś ostatnio z amazon.com? czy doliczają jakieś  cła/vat?
przy zamówieniu mam info "No Import Fees Deposit " ale nie wierzę w to :)