Autor Wątek: Allegro  (Przeczytany 6977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JanJ

Allegro
« dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 08:07:38 »
Jakoś brak wątku o Allegro więc pozwoliłem sobie założyć.

Ostatnio kupiłem komiks na Allegro Lokalnie i sprzedawca od ponad tygodnia zapewnia mnie że zaraz wyśle. Koleś teoretycznie ma konto założone już kilka lat temu ale coś czuję, że to jakiś przekręt. Nie wiem czemu na AL nie ma jakiś ocen czy komentarzy... Czy jest jakiś czas po którym mogę wystąpić do Allegro o zwrot kasy jeśli mi nie wyśle? Zakup jest teoretycznie objęty tą ochroną Allegro ale nigdy z tego nie musiałem korzystać. Przynajmniej na razie.

Offline perek82

Odp: Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 08:27:41 »
Była informacja, że sprzedawca wysyła powiedzmy w 48 godzin? Jeśli jest ten termin przekroczony, a czujesz się już niekomfortowo to zacznij dyskusję. Allegro się włącza. To zazwyczaj pomaga.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Bender

  • Gość
Odp: Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 08:31:22 »
A jaki jest czas podany wysyłki? Jeśli nie ma określonego to o ile pamiętam do 7 dni musi wysłać. A jeśli jest określony to nawet długo może być.

Offline JanJ

Odp: Allegro
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 09:04:17 »
W opisie nie ma nic na temat czasu wysyłki. Dziś mija już 10 dzień od dnia zakupu.

Bender

  • Gość
Odp: Allegro
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 09:06:30 »
Nawet w google jak wpiszesz to pewnie znajdziesz potwierdzenie, czy to 7 dni i czy już możesz interweniować. Ja bym typowi napisał, żeby podał numer przesyłki dziś a jak nie to od razu do Allegro i nara.

Offline HaVoK

Odp: Allegro
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 10:21:19 »
Ale na wysyłkę jest tylko 7 dni.

Offline Castiglione

Odp: Allegro
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 10:34:12 »
W regulaminie Lokalnie jest napisane, że sprzedawca powinien (nie wiem czy to znaczy, że musi) wskazać termin wysłania, jeżeli przekracza 7 dni od zakupu. Ogólnie z tego, co stoi w internecie, przesyłka powinna być wydana nie później niż 30 dni po zawarciu umowy, jeśli nie jest zaznaczony inny termin.

Ale generalnie jak zgłosisz problem do Allegro to też sprzedawca ma najpierw czas, żeby się odnieść i określić, więc nie jest tak, że od razu nakładają na niego jakieś sankcje. Możesz otworzyć spór i napisać w dyskusji, żeby podał ostateczny termin wysyłki i to raczej załatwia sprawę (sprzedawca ma 24h na odpowiedź), a jak nie to dalszy przebieg rozmowy już widzi Allegro.

Offline PawelC

Odp: Allegro
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 20:02:07 »
Zakładaj spór i niech się gość tłumaczy. Ja miałem tylko raz sytuację, że musiałem zakładać spór na AL i ich serwis załatwił sprawę elegancko.

Gość wysłał mi dwie gry na konsole w samej papierowej kopercie bez jakiejkolwiek ochrony. Jedna z tych gier to był digipack z kilkoma płytami. druga standardowe pudełko plastik. Gry przyszły zmasakrowane, dosłownie wysypały się fragmenty po otwarciu koperty, a digipak wyglądał tragicznie. Podczas sporu sprzedający miał wywalone, ale koniec końców support Allegro zwrócił mi poniesione koszta, także wyszedłem z całej sytuacji bezstratnie.

Offline Bazyliszek

Odp: Allegro
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 05 Kwiecień 2023, 18:50:44 »
Dostaliście dzisiaj kupon Allegro na minus 20 zł? Bo mi dzisiaj wpadł na apkę Allegro. To od razu kupiłem Conan: Cienie nad Kush i wyszło mi 87 zł za ten numer (raz czytany, stan idealny, bez foli, od prywatnego sprzedawcy). Ze swoimi zniżkami na Taniej Książce miałbym drożej. A tak jestem do przodu. Polecam sprawdzić swoje konto. Ten kupon był u mnie ważny tylko dzisiaj do 22.00.
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Kwiecień 2023, 18:54:17 wysłana przez Bazyliszek »

Offline bibliotekarz

Odp: Allegro
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 05 Kwiecień 2023, 19:50:18 »
Tak, wpadły mi jakieś kupony, które wczoraj wykorzystałem. :)

Batman returns
his books to the library

Offline Bazyliszek

Odp: Allegro
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 05 Kwiecień 2023, 19:56:58 »
Whooo panie. Kupon na 100 zł to fajna rzecz. Można by kupić tych Największych Superbohaterów. :)

Offline _Paweł

Odp: Allegro
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 05 Kwiecień 2023, 23:47:35 »
Zainstalowałem dzisiaj apkę. Jeżeli pojawi mi się jakiś kupon, to gdzie on będzie widoczny? W powiadomieniach (dzwoneczek)?

Offline bibliotekarz

Odp: Allegro
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 06 Kwiecień 2023, 08:14:32 »
Musisz sprawdzać zakładkę Monety. Czasem same wpadają, czasem trzeba kliknąć "odbierz monety". W tej zakładce możesz również wymienić je na kupon, chociaż możesz to zrobić również w trakcie samego zakupu. Kupony działają tylko przy opłacie przelewem, nie przy allegro pay.

I te monety też tak same z siebie nie wpadają. Dostaje się je za zakupy z monetami, za wystawienie ofert w określonym czasie, za polecenie allegro...
Batman returns
his books to the library

Offline Koalar

Odp: Allegro
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 12:03:45 »
Zwiększyły się ceny przesyłek InPostu, jak coś sprzedajecie, to dobrze sobie zmienić te ceny w cenniku dostaw. Jak się tam wklepie za dużą cenę wysyłki (np. 99 zł), to system podpowiada, jaka jest maksymalna cena.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline starcek

Odp: Allegro
« Odpowiedź #14 dnia: So, 11 Listopad 2023, 23:49:06 »
Cennik paczkomatów miał być automatycznie zaktualizowany - kojarzę, że był mail z allegro o tym.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.