Pozostałe > O stronie i forum

Tworzenie tabeli

(1/3) > >>

Rodrigues:
Jak zrobić ładną tabelkę z danymi na forum?



1. Struktura tabeli (dla czytelności oddzielam poszczególne komendy przestrzeniami spacji):


--- Kod: ---[table] 

[tr]     [td] Kolumna 1 [/td]    [td] Kolumna 2 [/td]   [td] kolumna 3 [/td]   [td] kolumna 4 [/td]     [/tr]

[/table]
--- Koniec kodu ---

Komenda table odpowiada za strukturę tabeli (czyli odpowiednio: "table" w nawiasie kwadratowym rozpoczyna tabelę a "/table" w nawiasie kwadratowym zamyka tabelę)

Komenda tr odpowiada za strukturę wiersza (czyli odpowiednio: "tr" w nawiasie kwadratowym rozpoczyna wiersz a "/tr" w nawiasie kwadratowym zamyka wiersz)

Komenda td odpowiada za strukturę kolumny (czyli odpowiednio: "td" w nawiasie kwadratowym rozpoczyna kolumnę a "/td" w nawiasie kwadratowym zamyka kolumnę)



2 Realizacja:

Jako przykład weźmy wycinek danych z dyskusji o podsumowaniach roku 2022:


--- Cytuj ---Wydawnictwo   Punkty   Liczba tytułów   W TOP10
Egmont   461   45   0
Lost In Time   407   13   1
Mucha   329   7   1
Timof   322   15   1
Mandioca   318   8   1
--- Koniec cytatu ---


Jak wygląda rozpisanie tych danych na tabelę (dla czytelności oddzielam poszczególne komendy przestrzeniami spacji):


--- Kod: ---[table]
[tr]  [td]Wydawnictwo[/td]   [td]Punkty[/td]  [td]Liczba tytułów[/td]  [td]W TOP10[/td]  [/tr]
[tr]  [td]Egmont[/td]        [td]461[/td]     [td]45[/td]              [td]0[/td]        [/tr]
[tr]  [td]Lost In Time[/td]  [td]407[/td]     [td]13[/td]              [td]1[/td]        [/tr]
[tr]  [td]Mucha[/td]         [td]329[/td]     [td]7[/td]               [td]1[/td]        [/tr]
[tr]  [td]Timof[/td]         [td]322[/td]     [td]15[/td]              [td]1[/td]        [/tr]
[tr]  [td]Mandioca[/td]      [td]318[/td]     [td]8[/td]               [td]1[/td]        [/tr]
[/table]

--- Koniec kodu ---

Efekt:
WydawnictwoPunktyLiczba tytułówW TOP10Egmont461450Lost In Time407131Mucha32971Timof322151Mandioca31881
Później mogę zaprezentować jak szybko przekształcić dane z Excela na tabelkę forumową (chociaż może się to wydawać skomplikowane dla osób, które nie miały lub nie mają na co dzień kontaktu z arkuszami kalkulacyjnymi)

perek82:
Dzięki, już daję radę sam ;D
   Wydawnictwo      Suma      Liczba tytułów      W TOP10      Egmont      461      45      0      Lost In Time      407      13      1      Mucha      329      7      1      Timof      322      15      1      Mandioca      318      8      1   

Rodrigues:
Ale wiecie, że ja z tymi spacjami zrobiłem, żeby przykład był czytelny, a normalnie tego nie stosuje? A tu wszyscy widzę pocisnęli z spacjami :D. Jutro, a właściwie dzisiaj pokaże ten sposób z excelem.

Leyek:
@Rodrigues
To nie spacje, ale tytuły kolumn powodują "rozstrzał". Przynajmniej w tej tabelce co sam wrzucałem.

Rodrigues:

--- Cytat: Leyek w Wt, 07 Marzec 2023, 00:12:49 ---@Rodrigues
To nie spacje, ale tytuły kolumn powodują "rozstrzał". Przynajmniej w tej tabelce co sam wrzucałem.

--- Koniec cytatu ---

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej