Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 298002 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #180 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 16:42:22 »
Takie pytanie mam: czy wątek "światopoglądowy" na pewno jest nam niezbędnie konieczny? Bo odnoszę takie wrażenie, że merytorycznie niezbędne to nie jest, za to podziały wprowadza, że hej. :)
Podziały są też w innych tematach nie związanych z kwestiami światopoglądowymi. Spokojnie damy radę bez rozwalania forum. Jesteśmy dorośli.

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #181 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 16:45:50 »
Po prostu ten wątek dosyć mocno (z przeproszeniem) "zajeżdża" mi Gildią. Później jeszcze dojdzie temat poświęcony polityce, satanizmowi w metalu, itd, itp. W Specu podoba mi się właśnie brak tego niezwiązanego z motywem przewodnim śmietnika.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 250
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #182 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 16:50:32 »
Podziały są też w innych tematach nie związanych z kwestiami światopoglądowymi. Spokojnie damy radę bez rozwalania forum. Jesteśmy dorośli.
Bardzo chciałbym, żebyś miał rację. Obawiam się jednak, że zbyt optymistycznie patrzysz na życie ;-).
To się zawsze zaczyna niewinnie. Od sugesti związanych z brakiem logiki u rozmówcy. Będzie gnój na 100%. Piszę to bez jakiejkolwiek satysfakcji.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #183 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 16:57:14 »
Osobiście stoję na stanowisku, że lepiej mieć jeden wątek, w którym można toczyć takie dyskusje niż borykać się z nimi w innych tematach, ale zdaje sobie sprawę, że prędzej czy później może dojść do niepotrzebnej eskalacji różnicy zdań. Cóż, zdaje się tutaj na głos większości.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #184 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 16:57:38 »
Bardzo chciałbym, żebyś miał rację. Obawiam się jednak, że zbyt optymistycznie patrzysz na życie ;-).
To się zawsze zaczyna niewinnie. Od sugesti związanych z brakiem logiki u rozmówcy. Będzie gnój na 100%. Piszę to bez jakiejkolwiek satysfakcji.
Rozumiem. Jestem jednak fanem pokojowych rozwiązań. Lepiej by umierały słabe pomysły niż ludzie. Ignorowanie nie jest rozwiązaniem. Problem urośnie i wróci ze zdwojoną siłą.

Offline isteklistek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #185 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 17:09:48 »
Najgorsza jest forma cenzury. Jest przycisk "zgłosić do moderatora", jeżeli mój rozmówca poczuje się obrażony, to może zgłaszać i wtedy moderator interweniuje. Dajmy swobodę dyskutantom.

Offline wonap

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #186 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 17:18:38 »
Najgorsza jest forma cenzury. Jest przycisk "zgłosić do moderatora", jeżeli mój rozmówca poczuje się obrażony, to może zgłaszać i wtedy moderator interweniuje. Dajmy swobodę dyskutantom.
Pełna zgoda

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #187 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 17:33:24 »
Najgorsza jest forma cenzury. Jest przycisk "zgłosić do moderatora", jeżeli mój rozmówca poczuje się obrażony, to może zgłaszać i wtedy moderator interweniuje. Dajmy swobodę dyskutantom.

Ale chodzi mi o coś innego niż o sprawne usuwanie "wypaczeń": inaczej dyskutuje się na temat np. komiksów z kimś kogo preferencji/poglądów politycznych/problemów psychicznych/przejść małżeńskich (tak, ironizuję) nie znasz a inaczej dyskutuje się z kimś o kim wiesz, że (przykładowo) jest psychofanem Huraganu Porwity, wyborcą Naszości, zwolennikiem bicia kobiet i wrogiem rowerzystów. O co mi chodzi: z tak sprofilowaną osobą z miejsca ustawiasz się inaczej do rozmowy pod kątem psychologicznym, bo przecież sam jesteś kibicem Tajfunu Porwity, wyborcą Ichności, przeciwnikiem bicia kobiet a do pracy dojeżdżasz rowerem. Niby obaj jesteście dorośli, ale klimat rozmowy już nie ten sam. Nas wszystkich tutaj łączą komiksy, ale w ramach tychże dzielą nas: opinie nt kolekcji, SC/HC, Batman v Superman, kreda v offset, Psylocke czy Catwoman. O to mi chodzi. Tyle podziałów na tym konkretnym forum chyba nam styknie.

Zdaję sobie sprawę, że balansowanie pomiędzy swobodą wypowiedzi a brakiem wychodzenia poza linię tematyczną forum jest cholernie trudne, bo przecież komiksy wchodzą z buciorami w życie społeczne, ale wydaje mi się, że im mniej wdajemy się w szczegóły właśnie tzw. "światopoglądowe" tym lepiej dla szeroko rozumianego klimatu forum.
Niemniej: jeżeli będzie decyzja o utrzymaniu to dla mnie temat jest zamknięty. Miałem sugestię, jeśli sugestia jest głupia to się z nią nie zgadzam.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline perek82

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #188 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 19:15:07 »
Zgadzam się w większości. Chcąc jednak dyskutować w miarę na poziomie i bez żadnych uprzedzeń unikam tego wątku o światopoglądzie. Sam kiedyś pozwoliłem sobie na pewien komentarz "luźno nawiązujący do komiksu" i skończyło się mało konstruktywną przepychanką.
Także wątek mi nie wadzi (bo tam nie wchodzę), a uważam, że może to oczyści inne wątki z takich tematów. Każdy, kto tam wchodzi niech robi to na swoją odpowiedzialność i tyle.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline wonap

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #189 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 19:40:08 »
Dla mnie nie ma żadnego problemu. Nie interesuje jakiś temat to w niego nie wchodzę i tyle. Temat zakończony;)

John_

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #190 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 07:51:43 »
W temacie Mandragory nie pokazuje mi obrazka. Link jest poprawny i sprawdzony.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #191 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 11:32:14 »
Wrzuć bezpośredni link do obrazka. Ten aktualny się nawet bezpośrednio w przeglądarce nie wyświetla.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Recoil

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #192 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:41:54 »
Mam pytanie techniczne:

- czy na forum jest wątek poświęcony wybitnie recenzjom ?

O ile wiem, jeśli jest to jakaś seria etc. to zawsze można założyć nowy topiczek gdy takowego jeszcze nie ma ale o zrobić gdy jest to pojedyncza pozycja - zakładać odrębny wątek ?

Nie chcę zaśmiecać forumki :)

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #193 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:51:54 »
Nawet jeśli jest to pojedyncza pozycja, która nie należy do żadnej większej serii, to możesz założyć temat. Możliwe, że dyskusja się rozwinie i później będzie komuś łatwiej znaleźć opinie na temat konkretnego tytułu.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline stachel

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #194 dnia: So, 23 Marzec 2019, 09:06:31 »
Patrząc na to, co właśnie dzieje się na forum to potrzebujemy jakiegoś filtra antyspamowego. Przydałoby się ograniczyć zakładanie wątków do kilku na godzinę, żeby zabezpieczyć się przed takimi botami.