Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294779 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #150 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 00:06:03 »
Dzisiaj zauważyłem, że Tapatalk urywa częściowo wiadomości (przykładowo: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/egmont-2019/msg4970/). W aplikacji nie widzę dwóch ostatnich akapitów, być może to ma jakiś związek z problemem z liskiem?

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #151 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 11:01:14 »
Sprawdziłem na kilku telefonach i widać cały post. Możliwe, że przeczytałeś go na Tapatalku jeszcze przed edycją przez użytkownika. Sprawdź jeszcze raz i daj znać.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Luty 2019, 12:20:25 wysłana przez admin »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline R~Q

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #152 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 12:18:41 »
To co z tymi enterami? W ogóle czemu czasami występuje u mnie ten problem, a czasami nie?

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #153 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 12:26:13 »
Jeszcze poszukujemy właściwego rozwiązania - jak pisałem, ten problem nie jest tylko u nas, ale na każdym forum działającym na silniku SMF.

Problem może występować czasem, bo jest różnica, skąd publikujemy post - czy bezpośrednio na dole z Szybkiej odpowiedzi, czy z podglądu. Różnicę robi też aktywna opcja "Widok" podczas pisania posta w podglądzie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Luty 2019, 12:28:53 wysłana przez Mateusz »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline stachel

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #154 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 12:37:14 »
Sprawdziłem na kilku telefonach i widać cały post. Możliwe, że przeczytałeś go na Tapatalku jeszcze przed edycją przez użytkownika. Sprawdź jeszcze raz i daj znać.
To musiał być jakiś problem odświeżenia, bo resztę wiadomości zauważyłem cytując ją. Niemniej teraz już widzę wszystko, więc to pewnie jakiś pojedynczy przypadek po stronie samej aplikacji.

Offline Koalar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #155 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 16:06:07 »
Może by w dziale o zakupach robić osobne wątki dla poszczególnych sklepów? Plusy takie, że można łatwiej znaleźć opinie o danym sklepie i czytać na temat sklepu, który kogoś interesuje. Teraz wszystko jest wrzucone do jednego wora, więc np. ja w ogóle tego nie czytam (zakupy w sklepach z amerykanami nie interesują mnie).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline PawelC

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #156 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 19:34:56 »
Czy da się jakoś zmienić kolor strony / skórkę na coś ciemnego? Szukałem po opcjach i nie widzę, ale może jestem po prostu ślepy :).

Offline wonap

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #157 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 19:59:21 »
wiadomo coś czy zostanie rozwiązany problem z brakiem akapitów przy pisaniu z Firefoxa czy nie ma na to szans? Co post to muszę podgląd i wstawiac puste wiersze z czym da się żyć ale jednak uciążliwe

John_

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #158 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 20:02:48 »
Podpisuje się pod ciemnym wariantem forum. Biel mnie wykańcza więc błyskawicznie wracam na Tapalka. A jednak czasem trzeba coś rozbudowanego napisać co wykracza poza możliwości telefonówej klawiatury, wraca się do oślepiającej bieli.

Offline Amer

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #159 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 20:05:03 »
Na Tapatalku można sobie szybko odznaczać jako przeczytane te wątki, które nie interesują. Teoretycznie jest taka możliwość także w desktopowej przeglądarce, tyle że kliknięcie w przycisk "Zaznacz jako przeczytane" działa od razu na cały dział, a powinien tylko na te tematy, które się zaznaczy ptaszkiem. Krótko mówiąc: oznaczanie tematów ptaszkiem nie działa.

I to znowu jest niuansik, problem niewielki, ale zgłaszam.
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline amsterdream

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #160 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 20:19:39 »
Może by w dziale o zakupach robić osobne wątki dla poszczególnych sklepów? Plusy takie, że można łatwiej znaleźć opinie o danym sklepie i czytać na temat sklepu, który kogoś interesuje. Teraz wszystko jest wrzucone do jednego wora, więc np. ja w ogóle tego nie czytam (zakupy w sklepach z amerykanami nie interesują mnie).

I to jest dobra myśl. Albo chociaż rozgraniczenie na sklepy krajowe i zagraniczne jak to kiedyś było na gildii. Importy nie interesują mnie wcale więc przebijanie się przez ten wątek jest ostatnio męczące.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #161 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 21:44:25 »
wiadomo coś czy zostanie rozwiązany problem z brakiem akapitów przy pisaniu z Firefoxa czy nie ma na to szans? Co post to muszę podgląd i wstawiac puste wiersze z czym da się żyć ale jednak uciążliwe

No dobra, niestety nie ma na ten moment żadnego rozwiązanie tego problemu, więc nie ma innej rady jak wyłączenie domyślnej graficznej prezentacji podczas pisania wiadomości, która powodowała problemy z enterami i brakiem formatowania wklejanego tekstu. Ci, którzy wolą z niej korzystać mogą ją włączyć za każdym razem przy pisaniu posta. Służy do tego ta ostatnia ikonka po prawej o nazwie "Widok" albo na stałe w Opcjach wyglądu w Profilu zaznaczając "Domyślnie pokaż edytor WYSIWYG gdy piszesz nową wiadomość.".

Aktywna opcja "Widok" powoduje między innymi to, że przy używaniu funkcji "Umieść obrazek" i "Umieść odnośnik" wyskakuje okienko, w którym wpisuje się link do obrazka lub odnośnika.



Na Tapatalku można sobie szybko odznaczać jako przeczytane te wątki, które nie interesują. Teoretycznie jest taka możliwość także w desktopowej przeglądarce, tyle że kliknięcie w przycisk "Zaznacz jako przeczytane" działa od razu na cały dział, a powinien tylko na te tematy, które się zaznaczy ptaszkiem. Krótko mówiąc: oznaczanie tematów ptaszkiem nie działa.

I to znowu jest niuansik, problem niewielki, ale zgłaszam.

Amer, Tapatalk akurat daje taką możliwość, ale już silnik forum nie. Tekst "Zaznacz jako przeczytane" jest nieprecyzyjny i powinien brzmieć "Oznacz dział jako przeczytany".

Może by w dziale o zakupach robić osobne wątki dla poszczególnych sklepów? Plusy takie, że można łatwiej znaleźć opinie o danym sklepie i czytać na temat sklepu, który kogoś interesuje. Teraz wszystko jest wrzucone do jednego wora, więc np. ja w ogóle tego nie czytam (zakupy w sklepach z amerykanami nie interesują mnie).

Co do osobnych wątków dla sklepów, to wydaje mi się, że to dobry pomysł, ale w przypadku tych najpopularniejszych sklepów, aktualnie w temacie większość postów dotyczy Multiversum, więc dla niego na pewno osobny wątek by się przydał. Oczywiście mówimy tutaj o temacie z opiniami na temat sklepu/wrażeń z zakupów nie z informacjami o promocjach.

Czy da się jakoś zmienić kolor strony / skórkę na coś ciemnego? Szukałem po opcjach i nie widzę, ale może jestem po prostu ślepy :).

Odnośnie do ciemnego stylu, to nie jest to takie proste, że aktualny styl da się po prostu przełączyć na ciemny. Trzeba znaleźć nowy styl i dodatkowo dostosować go pod wszelkie modyfikacje, które są w aktualnym. Czy dużo osób chciałoby mieć ten ciemny styl?
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Marzec 2019, 21:51:51 wysłana przez Mateusz »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline jed84

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #162 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 21:55:01 »
Głosuję za: ciemny motyw + kontrolowana szerokość forum.
Ogólem każdy motyw (w domysle: bardziej estetyczny niż ten aktualny) będzie lepszym rozwiązaniem.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #163 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 21:58:29 »
Nie chodzi o zmianę aktualnego stylu, a o wprowadzenie drugiego, ciemnego, który można sobie wybrać w ustawieniach profilu.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline misiokles

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #164 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 23:03:16 »
Głosuję za: ciemny motyw + kontrolowana szerokość forum.
Ogólem każdy motyw (w domysle: bardziej estetyczny niż ten aktualny) będzie lepszym rozwiązaniem.

To ja przypomnę. Michaś zaproponował z okazji przenosin z gildii swoje forum z bardziej estetycznym wyglądem.
Mateusz zrobił klona graficznego forum gildii. Na forum Michasia przeniosło się kilkunastu ludzi w dość długim czasie, na forum Mateusza przenieśli się prawie wszyscy w przeciągu tygodnia. Wnioski?