Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294774 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #105 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:44:03 »
Mateusz, dzięki za odzew. Wygląda to bardzo profesjonalnie. Mnie przekonałeś do zostania tutaj.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #106 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:51:42 »
czy nie warto wrzucić reklam na forum?;) Nie będą to pewne póki co kokosy ale zawsze trochę wpadnie za poświęconą pracę, która wymaga czasu. Nigdy nie rozumiałem czemu na Gildii nie ma;) a nie wszystkie reklamy są mocno inwazyjne;)
Reklamy atakują nas z każdej strony. Zysk marny, a forum zaśmiecone. Chętnie dołożę się do opłat za hosting i domenę aby tych reklam nie było. Ewentualnie nadchodzący Adguard 3.0 ;-).
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline robbirob

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #107 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:04:27 »
czy nie warto wrzucić reklam na forum?;) Nie będą to pewne póki co kokosy ale zawsze trochę wpadnie za poświęconą pracę, która wymaga czasu. Nigdy nie rozumiałem czemu na Gildii nie ma;) a nie wszystkie reklamy są mocno inwazyjne;)
Popieram. Nie wszystkie reklamy są inwazyjne. Prosty baner boczny czy u góry nikogo nie odstraszy a jak forum z tego coś będzie miało to bomba.
Najlepiej z branży komiksowej. Może jakaś firma zechce się włączyć w budowanie nowego forum. Mateusz nie myślałeś o czymś takim?

Offline wonap

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #108 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:07:19 »
póki co wystarczy zwykłe reklamy Googla puścić w paru miejscach bo to może każdy. Co do dedykowaynych to raczej jak będzie większy ruch aby ktoś bezpośrednio się zainteresował;) na forum komiksowym reklamy spersonalizowane i tak pewnie będą dotyczyły często komiksów;)

Offline robbirob

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #109 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:14:51 »
póki co wystarczy zwykłe reklamy Googla puścić w paru miejscach bo to może każdy. Co do dedykowaynych to raczej jak będzie większy ruch aby ktoś bezpośrednio się zainteresował
Pewnie że google najprościej. Aczkolwiek wtedy będzie rotacja banerów i moze byc kolorowo i hmmmm, inwazyjnie 😃
Ja bym postawił na jwden byt z którym będzie można się dogadać i aby korzyść była obustronna. Konkretniej aby forum coś zyskało ☺

ktosiek

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #110 dnia: So, 16 Luty 2019, 12:52:42 »
Forum co prawda nowe i raczej taka sytuacja jeszcze nie powinna mieć miejsca, ale nie widziałem nigdzie opcji żeby usunąć konto.

Offline chch

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #111 dnia: So, 16 Luty 2019, 13:01:01 »
Czy na specu można blokować użytkowników jak na gildii (żeby nie widzieć ich wypowiedzi)?

ktosiek

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #112 dnia: So, 16 Luty 2019, 13:04:21 »
Sprawdzałeś w ustawieniach "lista ignorowanych użytkowników"? Dodanie kogoś tam, powinno rozwiązać problem.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #113 dnia: So, 16 Luty 2019, 14:18:59 »
Ignorowanych można sobie ustawić wchodząc: Profil --> Modyfikuj Profil --> Lista znajomych/ignorowanych --> Edytuj liste ignorowanych --> tutaj wpisujesz login użytkownika, którego chcesz ignorować.

Co do usuwania konta przez użytkownika, to jest już taka możliwość.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Amer

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #114 dnia: So, 16 Luty 2019, 14:45:11 »
Parę moich spostrzeżeń:

1. Załóżmy, że w danym dziale mam jeden nieprzejrzany temat. Zaznaczam w Tapatalku, że go przeczytałem (nie interesuje mnie wątek, ale nie chcę go widzieć w zakładce z nieprzeczytanymi) albo wchodzę przez Tapatalka i czytam wątek. Niezależnie jak zrobię, to po wejściu na forum przez przeglądarkę, dział ma podświetloną ikonę "Nowe wiadomości". Po wejściu w dział okazuje się jednak, że wszystkie wątki mam przeczytane (bądź odznaczone jako przeczytane). Niewielka niedogodność, ale jednak.

2. Po kliknięciu w przeglądarce na żółty napis "nowe" przy danym wątku ostatni nieprzeczytany post często (nie jest to więc reguła) wyświetla się na środku ekranu zamiast u góry strony. U samej góry wyświetla się końcówka ostatniego przeczytanego wpisu. Zawsze więc skrolluję do góry, żeby się upewnić, o co kaman.

3. Nie widzę w Tapatalku opcji lajkowania. Domyślam się, że tak być musi?

4. Kopiowanie sprawia często, że napisy kurczą się do miniaturowych rozmiarów. Na Gildii czasem widziałem to samo. Próbowałem przekopiowywać najpierw do notatnika (który automatycznie niweluje rozmiary i rodzaj czcionki do tej ustawionej w nim), a później z niego, raz dawało to efekty, innym razem trzeba było enterować, kasować odstępy, znowu wycinać i wklejać. Dobrze, że jest podgląd posta przed wysłaniem i można trochę się pobawić.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Luty 2019, 14:59:18 wysłana przez Amer »
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #115 dnia: So, 16 Luty 2019, 16:42:32 »
Z każdym podpunktem masz rację, też to zauważyliśmy - niestety, takie uroki silnika SMF. Na każdym forum z tym silnikiem to występuje. Postaramy się coś zaradzić, przynajmniej na część niedogodności. Niestety, gotowych rozwiązań/wtyczek na to nie ma.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #116 dnia: So, 16 Luty 2019, 19:29:33 »
Taka sprawa: przy pisaniu posta jeżeli chcemy zakończyć akapit "w pół linijki" i przejść do następnej należy de facto dwa razy wdusić enter. Jednorazowy enter praktycznie nie daje rezultatu w postaci zejścia o linię niżej, tzn. o ile taki efekt pojawia się w trakcie pisania to po wysłaniu efekt "pojedynczego enter" znika i tekst jest kontynuowany w tej samej linii. Z kolei żeby uzyskać linijkę przerwy należy go wcisnąć nie dwa a trzy razy.
Da się z tym coś zrobić?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline szulig

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #117 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 11:08:06 »
Prośba o sprawdzenie opcji ignorowania uzytkowników. Mam dodanego jednego jegomościa do listy ale ku mojemu zdziwieniu widze jego posty.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #118 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 12:06:52 »
X-Ray Man to Ty? A tak na serio, to wyczyść cache przeglądarki. Na pewno, posty jegomościa, który ma z Tobą na pieńku będą widoczne w cytowaniach. O to idzie?
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

John_

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #119 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 12:07:29 »
Nie chce być kąśliwy, ale niektórzy przychodzą tu z takimi pierdółkami, że mi wstyd było o nich choćby wspominać. Wciskanie 2 razy Enter to taka męczarnia?