Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 298087 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Komiksoświr

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #450 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:39:52 »
Jak dla mnie niezależnie czy konto jest aktywne czy nieaktywne posty każdego powinny zostać. Bo to jednak wprowadza większą przejrzystość dyskusji. A tak to jak z tym Asteriksem:Zwyczajny burdel i bełkot.

John

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #451 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:47:38 »
IMO moje posty są moją własnością intelektualną i możliwość ich usunięcia to szacunek i zaufanie jakim obdarza nas Mateusz. Jestem przeciwny zabieraniu tej możliwości, choć zrozumiały jest dla mnie Wasz negatywny stosunek do tej opcji. Ja obstaje przy tym by nic nie zmieniać.

Offline PJP

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #452 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 16:29:03 »
Też jestem za tym, żeby edycja postów została ograniczona, np. do kilku godzin albo dnia a później już finito.
Rozumiem, że wpis jest własnością danego forumowicza ale forum opiera się nie tylko na wymianie poglądów ale także na lekturze wcześniejszych dyskusji. Jest to jakaś forma gromadzenia wiedzy. Taka składnica. Gdyby nawet co któraś osoba edytowała namiętnie wpisy byłoby to mocno przeinaczone i hm... wypatroszone z treści. Ostatnio tak mam, że chcę odpowiedzieć a posty w koszu albo w innych tematach, albo zniknęły albo ktoś zedytował...
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 16:32:02 wysłana przez PJP »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #453 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 16:48:56 »
No nie. Jeśli rozmowa na forum miałaby polegać na ciągłym cytowaniu i oglądaniu się za siebie, żeby mnie inny użytkownik nie wyd&#ał, to ja pier&0!ę takie forum. Takie jazdy to ja mam w pracy, jak pewnie większość z nas.

Nie, tak mają wyłącznie paranoicy :P Na forum też można używać zdrowego rozsądku i nie cytować każdej wypowiedzi jak leci i w całości. Cytuj jedynie to, do czego się konkretnie odnosisz lub jeśli chciałbyś, aby cytowana wiadomość pozostała na wypadek, gdyby jej autor zechciał ją zedytować. Nie popadajmy w paranoję.

Do tego dochodzi jeszcze jeden aspekt - sporo użytkowników wystawia tu na sprzedaż spore wolumeny komiksów. Wyłączenie możliwości edytowania postów (np. wykreślenie jakiejś pozycji lub dopisanie, że sprzedany lub zedytowanie ceny) znacznie utrudni składanie takich ofert.

Robienie z igły widły.

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #454 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 16:52:23 »
IMO moje posty są moją własnością intelektualną i możliwość ich usunięcia to szacunek i zaufanie jakim obdarza nas Mateusz. Jestem przeciwny zabieraniu tej możliwości, choć zrozumiały jest dla mnie Wasz negatywny stosunek do tej opcji. Ja obstaje przy tym by nic nie zmieniać.

Jeżeli wpisy są własnością forumowiczów, to ja stanowczo żądam przywrócenia na swoje miejsce wszystkich kilkudziesięciu moich wpisów wywalonych przez (obdarzającego nas hojnie szacunkiem i zaufaniem) Mateusza do kosza. Żądam też umożliwienia mi ich edycji lub usuwania, zgodnie z moim widzimisię. W przeciwnym wypadku uznam, że Mateusz narusza moje prawa autorskie, RODO i zagwarantowaną mi w Konstytucji wolność wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 16:55:26 wysłana przez Kapral »

John

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #455 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 16:55:04 »
W takim razie ja proponuje by zaznaczyć, że moje posty są moją własnością inteliektualną dopóki są zgodne z regulaminem.

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #456 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 16:59:33 »
I dodać od razu pkt 2 "o zgodności z regulaminem decyduje admin" oraz pkt 3 "admin ma zawsze rację" i pkt 4 "jeżeli admin nie ma racji patrz pkt 3". I mamy z bańki, czyli znów nic nie jest Twoją własnością :)

Czyli najlepiej niczego nie zmieniać, bo najlepiej się żyje w kagańcu i na łańcuchu :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 17:05:51 wysłana przez Kapral »

John

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #457 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 17:07:25 »
Dla mnie brak możliwości usuwania i edycji kiedy mam ochotę swoich postów, jest właśnie kagańcem i łańcuchem. Forsujesz opcje która zmniejsza mi wolność jako użytkownikowi, w zarządzaniu treścią jaką tworzę na tym forum, a kiedy ja tego nie popieram implikujesz, że pozwalam na ograniczanie mi wolności. Gdzie tu sens?

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #458 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 17:17:58 »
Ależ to Ty sam ograniczasz własną wolność, zawężając ją tylko do postów "zgodnych z regulaminem".

Poza tym zdaje się, że bez rządka emotikonów nie wyczuwasz sarkazmu. No to proszę:  :) :D ;D ::) :P

John

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #459 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 17:25:20 »
Od tego jest regulamin by ustalić granice w rozmowach. Offtopic, spam, agresja, inwektywy - do kosza. Dobrze napisany regulamin rozwiąże takie problemy, a kto ma sumienie czyste nie musi bać się kasacji jego postów. Zakładasz z góry, że Mateusz będzie dyktatorować. Ja zakładam, że zdrowo ustalone granice likwidują problem, i nie trzeba do tego zabierać ludziom możliwości swobodnego zarządzania treścią którą tu tworzą. Ktoś pokasował swoje wiadomości w temacie o Asteriksie i jesteście źli - rozumiem, ale to jego posty, a nie Wasze. Mógł z nimi zrobić co chciał.

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #460 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 17:37:21 »
Ja nie zakładam. Ja doskonale wiem, że Mateusz sobie tu dość swobodnie poczyna, uważając się za jakiegoś operetkowego kacyka. Ale skoro aż tak lubisz podporządkowywać się regulaminom stworzonym przez nie wiadomo kogo i egzekwowanym przez nie wiadomo kogo, to żałuj, że nie urodziłeś się w latach 50. Wtedy miałbyś istny raj :)

Bardzo mi się podoba fragment "kto ma sumienie czyste nie musi bać się". Jakbym słyszał rycerzy dobrej zmiany. Och, sorry, znów nie na temat. No dobra, i tak wiem, że ten post zaraz wyląduje w koszu (a tam niestety nie będę mógł go edytować ani skasować) :)

John

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #461 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 19:01:03 »
Chyba trochę za bardzo odleciałeś i masz problem z wartościowaniem problemów, skoro poczynania Administratora forum internetowego o komiksach, który stanowi jakiś 0,001% znaczenia w Twoim i moim życiu, są wystarczające by stwierdzać, że dobrze by mi się żyło pod egidą komunistów. Do tego żenujące argumenty ad personam, które nic tutaj nie dodają w temacie. Ciężko mi uwierzyć, że ktoś naprawdę mógł użyć takiego porównania.

Cytuj
Jakbym słyszał rycerzy dobrej zmiany.

To nie jest forum polityczne, ale obsesja Cie zmusza by wychodzić z aulzjami do każdego tematu?

Sądziłem że Apasz jest odszczepiony od rzeczywistości, po lekturze jego pomysłów na wrabianie prezydenta Warszawy, i podkładania świń Mateuszowi, ale widzę że obaj jesteście tak samo toksyczni. Przyznam, że czytałem Twoje posty pobieżnie, i w sporach ideologicznych bliżej było mi do Ciebie niż Apasza, tak przynajmniej sądziłem przeglądając pobieżnie, teraz widzę już wyraźnie że też nie masz równo pod sufitem.

Cytuj
No dobra, i tak wiem, że ten post zaraz wyląduje w koszu

Poleci, i bardzo dobrze. Atakujesz kogoś bo ma inne zdanie, które i tak wyraziłem raczej bezinwazyjnie. Na podstawie czyjegoś podejścia do kasowania własnych wiadomości, byłeś w stanie stwierdzić czy ktoś jest dobrym pretentedntem do bycia parobkiem wodza. Pogratulować zdolności psychologicznych, socjologicznych, i politologicznych.

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #462 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 20:11:07 »
Chyba trochę za bardzo odleciałeś i masz problem z wartościowaniem problemów, skoro poczynania Administratora forum internetowego o komiksach, który stanowi jakiś 0,001% znaczenia w Twoim i moim życiu...

0,001% powiadasz? Policzmy. Odliczając sen, poświęcasz komiksowi pół sekundy dziennie, czyli 4 sekundy tygodniowo, czyli 17 sekund miesięcznie, czyli 3,5 minuty rocznie. Co w takim razie w ogóle robisz na forum komiksowym? U mnie wychodzi jakieś 10.000 razy więcej, stąd prawdopodobnie różnica w naszych podejściach do tematu.
Proponuję rozejrzeć się za forum o myciu zębów, bo ten temat zapewne znacznie bardziej Cię absorbuje niż komiks :) 

Pogratulować zdolności psychologicznych, socjologicznych, i politologicznych.

Zapomniałeś o moich zdolnościach analitycznych, które też są niczego sobie. Otóż właśnie zajrzałem na forum Filmożerców, które łaskawie odstąpiło nam trochę przestrzeni dyskowej i szczęka mi opadła. Otóż okazuje się, że mysz połknęła słonia :) Nasi "dobrodzieje", którzy zgodzili się nas tu przygarnąć, prowadzą swoje forum od 5 lat (a konkretnie od września 2014) i przez ten czas zgromadzili tam 54 tys. postów w 1,5 tys. wątków. Średnio na rok wychodzi ok. 11 tysięcy postów.

Natomiast na "naszym" forum KomikSpec, które po przejściu z Gildii stało się częścią rzeczonych Filmożerców, w ciągu pół roku napisaliśmy 35,5 tys. postów w 656 wątkach. W przeliczeniu na rok wychodzi ok. 66 tysięcy postów.

Tak jest, nie pomyliłem się, 6 razy więcej niż filmożercy. W tym tempie dogonimy ich w ilości postów już w grudniu, a w kwietniu będziemy dwa razy więksi od naszych gospodarzy.

Wniosek z tego taki, że Filmożercy zrobili na nas niezły interes. Minimalnym nakładem pracy (w zasadzie tylko udostępnili miejsce), zyskali ogromną rzeszę niezwykle aktywnych użytkowników, jaką chyba nigdy nie zarządzali. Prawdopodobnie stąd ich nerwowe ruchy, nadaktywność w moderacji i cenzorskie zapędy. Nie dajmy się zwariować. To nie oni nam, ale my im robimy tzw. łachę. Tak więc miejmy świadomość naszej wartości i nie dajmy sobą pomiatać. A moderatorów prosiłbym o szacunek dla braci komiksowej, która nie służy do rozstawiania jej po waszych prowincjonalnych kątach. Trochę skromności, trochę mniej nerwowych ruchów, trochę właściwej perspektywy i być może jakoś się tu w końcu ułoży. Bo na razie jest beznadziejnie (450 ocenzurowanych postów w pół roku!), nawet Szyłak stąd uciekł.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 20:13:21 wysłana przez Kapral »

John

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #463 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 21:12:43 »
Cytuj
0,001% powiadasz? Policzmy. Odliczając sen, poświęcasz komiksowi pół sekundy dziennie, czyli 4 sekundy tygodniowo, czyli 17 sekund miesięcznie, czyli 3,5 minuty rocznie. Co w takim razie w ogóle robisz na forum komiksowym? U mnie wychodzi jakieś 10.000 razy więcej, stąd prawdopodobnie różnica w naszych podejściach do tematu.

Z jednego muszę się wycofać - z psychologii chyba nie masz doktoratu jak z socjologii i politologii. Pewnie odpadłeś po licencjacie, bo bardziej od tytułu naukowego psychologa Ci jest potrzebna jego pomoc. Może to schizofrenia paranoidalna? Objawia się bardzo różnie, ale paranoja, i szukanie w otoczeniu zagrożeń, występuje u osób chorych na to dość często.

Cytuj
Proponuję rozejrzeć się za forum o myciu zębów, bo ten temat zapewne znacznie bardziej Cię absorbuje niż komiks

Proponuje znaleźć forum dla politycznych frustratów. Albo po prostu forum dla frustratów.
O, może tutaj się odnajdziesz:

www.wykop.pl - fora #neuropa i #4konserwy Ci się spodobają.

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #464 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 21:17:09 »
A ty z czego masz doktorat? Ze Spider-Mana?