Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294857 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #435 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 16:07:08 »
Panowie, przypomnę, że tytuł tego wątku to Sugestie na temat forum.

Co do wcześniejszych postów, to doprecyzuje. Oczywiście, jeśli w tematach na głównym forum będą pojawiały się dyskusje na tematy polityczne/światopoglądowe, to zostaną one na swoim miejscu, dopóki będą odnosiły się bezpośrednio do komiksu, filmu, czy innego dzieła. Jeśli nie, to wylecą do kosza.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Murazor

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #436 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 16:07:24 »
Czy was juz calkiem po*ebalo? Teraz tutaj bedzie smietnik? Dajcie sobie siana. Piszcie o komiksach, nawet o tych krytykowanych bledach w druku. Przynajmniej na temat.

Offline PJP

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #437 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 22:22:44 »
Myślę, że można częściej korzystać z panelu newsów przy ważnych komunikatach od administracji. Zapytam z ciekawości, jak są ustawione wagi przy wyszukiwaniu na forum?

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #438 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 09:31:42 »
Gdyby ktoś nie mógł się zorientować o co chodzi w wątku o Asteriksie - o gdzieś odtąd:
https://forum.komikspec.pl/komiksy-europejskie/asteriks-i-obeliks/msg37506/#msg37506
to wyjaśniam, że po kilkugodzinnej przepychance użytkownik Brat Agaty był łaskaw usunąć wszystkie swoje posty, podobnie jak użytkownik Kukioktopus, przez co wątek stał się "nieco" nieczytelny. Na szczęście przed chwilą do akcji wkroczyła ekipa sprzątająca i usunęła niektóre fragmenty tego wątku do kosza:
https://forum.komikspec.pl/kosz/odp-asteriks-i-obeliks-1462/msg37594/

Z tej okazji chciałbym zadać następujące pytanie: czy seryjne kasowanie własnych postów przez użytkowników nie podpada pod złośliwy, uporczywy trolling? Czy nie należałoby ograniczyć czasowo możliwości edytowania i kasowania postów, np. do pół godziny od publikacji? Widziałem takie rozwiązania na innych forach. Uniemożliwiłoby to nie tylko manipulowanie wątkami, ale także zwykłe klejenie głupa.

Mam jeszcze jedno pytanie do adminów, bo nie mogę odnaleźć profilu Brata Agaty. Czy nasz szanowny kolega usunął nie tylko wszystkie własne posty, ale i całe konto na forum? Wielka to byłaby strata dla naszej małej społeczności.

Offline Komiksoświr

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #439 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 09:47:01 »
Ominęło mnie coś z Asteriksem? Bo widziałem cytat jeden u ciebie. Więcej tego było?
Edit:Tak prawdopodobnie tego usera już nie ma z nami na forum. No cóż. Dostaliśmy cenną nauczkę by nie porównywać Asteriksa do Supermana. :P
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 10:12:45 wysłana przez Komiksoświr »

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #440 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 10:13:32 »
Ominęło mnie coś z Asteriksem? Bo widziałem cytat jeden u ciebie. Więcej tego było?

zwykłe klejenie głupa.

Offline Murazor

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #441 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 12:12:33 »
Czy nie należałoby ograniczyć czasowo możliwości edytowania i kasowania postów, np. do pół godziny od publikacji?
Gdy wprowadzano usuwanie proponowałem, aby możliwość kasowania była możliwa jedynie, gdy jest on ostatni w danym wątku. Czyli, jeżeli ktoś na niego odpowiedział to nie byłoby takiej możliwości.

Co do edycji, jeżeli post jest edytowany jest info kiedy był edytowany. Można porównać daty, gdy ktoś się mocno upiera, że czegoś nie napisał to można domniemywać, że coś jest/było na rzeczy :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 12:14:15 wysłana przez Murazor »

Offline Koalar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #442 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 13:23:13 »
Nie powinno być możliwości usuwania własnych postów (chyba że w wątkach ogłoszeniowych typu Giełda). To jest zaburzanie dyskusji i jest nie w porządku i wobec dyskutantów (wychodzą na głupków gadających sami ze sobą), i wobec czytających (czytają dziwne monologi). Tak samo edycja postów powinna być niemożliwa (przynajmniej po jakimś czasie), bo pozwala na wykasowanie całej treści własnego posta. To jest forum, a nie czat. Jest możliwość przeczytania swojego posta, zanim się go wyśle.

Jeśli przy usuwaniu konta znikają posty danego użytkownika, to nie powinno tak być.
Jeśli rzeczywiście Brat Agaty usunął swoje konto, a wcześniej swoje posty, to to jest przykład, że możliwość usuwania własnych wpisów jest głupia (akurat, jeśli się nie mylę, to ta osoba już robiła takie akcje na forum Gildii).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #443 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:08:11 »
Ja natomiast uważam, że dowolne usuwanie i edytowanie postów powinno być dozwolone. Jeśli nie chcecie, aby ginęły wypowiedzi, na które odpowiadacie, to używajcie funkcji cytuj.

Offline Murazor

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #444 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:18:46 »
Cytowanie wiadomosci, ktora jest jeden poziom wyzej jest uwazane za spam. Tak przynajmniej bywalo zapisane w netykietach. Po co kopiowac i duplikowac wiadomosc, ktora jest wyzej? Zeby wiecej miejsca zajmowalo?

Podobnie jest z cytatami i zalaczaniem do nich obrazkow z oryginalnej wiadomosci.

Jaki ma sens edycja posta lub usuniecie go po przeczytaniu przez innych? Jezeli juz odpisali to zmiana zaburza dyskusje.

Online parsom

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #445 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:21:39 »
Ale tutaj zdaje się chodzi o skasowanie konta. Czy przypadkiem w takim wypadku jakieś przepisy nie wymuszają możliwości całkowitego zatarcia śladów po sobie?

Offline Murazor

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #446 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:24:16 »
Jezeli chodzi o rodo to z tego co wiem maja byc usuniete dane wrazliwe, ktore moga zidentyfikowac cie jako osobe. Pozostale wiadomosci takie nie sa.

Edit: posty po mkolku, czy Benderze - Pierwszym Tego Imienia pozostaly, wiec tez nie leca z automatu po usunieciu konta.

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #447 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:27:54 »
Ja natomiast uważam, że dowolne usuwanie i edytowanie postów powinno być dozwolone. Jeśli nie chcecie, aby ginęły wypowiedzi, na które odpowiadacie, to używajcie funkcji cytuj.

No nie. Jeśli rozmowa na forum miałaby polegać na ciągłym cytowaniu i oglądaniu się za siebie, żeby mnie inny użytkownik nie wyd&#ał, to ja pier&0!ę takie forum. Takie jazdy to ja mam w pracy, jak pewnie większość z nas.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:44:35 wysłana przez Kapral »

Offline Komiksoświr

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #448 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:34:51 »
A może by zrobić tak:Że da się edytować post tylko przez godzinę po jego napisaniu a usuwać tylko kiedy nasz post jest ostatni w temacie i też przez godzinę?

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #449 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 15:35:41 »
Ale tutaj zdaje się chodzi o skasowanie konta. Czy przypadkiem w takim wypadku jakieś przepisy nie wymuszają możliwości całkowitego zatarcia śladów po sobie?

Nie z automatu. Musiałbyś zażądać ich usunięcia, powołując się na prawo do bycia zapomnianym. A i tu nie jestem pewien czy to działa, bo przecież nick i avatar to nie są dane osobowe.