Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294728 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #390 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 12:17:25 »
"Sadyzm i psychopatia na tablicy ogłoszeń". Jak zawsze potrafisz mnie rozbawić   :D

No patrz, bawią nas te same rzeczy. Ja też nie mogę się nadziwić, że nawet na tablicy ogłoszeń zawsze znajdzie się jakiś mitoman, któremu ubzdura się, że jest gwiazdą całego osiedla.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #391 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 19:48:05 »
Ale od razu nasuwa się pytanie, dlaczego akurat dany uzytkownik jest tak "niesprawiedliwie" traktowany, dlaczego akurat na nim znęca się moderator i inni niegodziwi użytkownicy. 

Jak pokazuje doświadczenie, aby niektorzy użytkownicy zachowywali się w miarę normalne, trzeba na nich nałożyć wieksze "okowy restrykcji" niż te stosowane wobec ogółu. Wpp. osoby takie rozkręcają się i to nie jakoś konstruktywnie, ale w sposob wrecz patologiczny np. powielając w nieskonczoność treść swoich poprzednich postów. I trwa to tak bez konca, bo adwersarzy, ktorzy doszli do wniosku, ze po prostu nie warto z taką osoba gadać, zastepują nowe osoby, które jeszcze tego nie wiedza.

W rezultacie prowadzi to do zaśmiecania watkow postami nie zawierającymi żadnych treści, powstaje szum informacyjny, przez ktory trudno sie przedrzeć, aby cokolwiek istotnego z takiego forum wyczytać, nie mówiac juz o prowadzeniu jakies mniej lub bardziej merytorycznej dyskusji.

Zatem w tego rodzaju "ostowaniu" upatruję nie jakiejs niesprawiedliwości czy wrecz - jakby chcieli niektorzy - mobbingu, ale postrzegam go jako mechanizm sprowadzający niektorych, "trudnych" uzytkowników do stosownego poziomu umozliwającego normalne funkcjonowanie forum; po prostu niektorzy użytkownicy tego potrzebują, aby normalnie funkcjonować na forum. (A ponieważ z "ostami" funkcjonują normalnie, wowczas pojawiaja się głosy, że to niesprawiedliwe, że taki normalny użytkownik jest "ostowany" - błędne koło.) Jest to zatem robione nie tylko dla dobra forum, ale również dla tych "trudnych" użytkownikow, ponieważ alternatywą jest czesto po prostu ban.     

No ale Bazylowi chodzi o to - i ja się z nim w pełni zgadzam - że moderator jednych takich upomina, a innym zupełnie odpuszcza. Bazyl podał przykład Szekaka, jest to bardzo dobry przykład. Nie wszyscy, którym by się to przydało, dostają po łapach. Tu nie chodzi o dyscyplinowanie, tylko o zwykłą niesprawiedliwość.

A co do Bazyla, to ja go lubię. Więc już takich osób są dwie :) Za to ciebie nie lubię.

Offline Koalar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #392 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 20:00:16 »
Dałoby radę, żeby przy postach użytkowników znajdował się przycisk "ignoruj"? Wiem, że jest lista w ustawieniach, ale jakoś nie lubię się tam dokopywać.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #393 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 20:40:08 »
Nie ma takiej opcji. Trzeba to ustawić w profilu.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Arion Flux

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #394 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 23:50:12 »
[...] A co do Bazyla, to ja go lubię. Więc już takich osób są dwie :) Za to ciebie nie lubię.
No i po co ta zazdrość o Bazyla, po co? Zupełnie niepotrzebnie. Jak tak bardzo chcesz, to możesz sobie lubić Bazyla sam. Bazyl i tak mnie nie lubi.

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #395 dnia: Pt, 16 Sierpień 2019, 07:01:43 »
To co napisali @parsom i @Koalar. Niektórzy nie dostali ostów mimo iż ich posty były podobne do moich ukaranych i też lądowały w koszu.

Offline Murazor

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #396 dnia: Pt, 16 Sierpień 2019, 09:17:15 »
To Bazyl jeszcze tak na przyszłość, zamiast patrzeć na innych, że nie dostali ostrzeżeń, może zacznij pisać tak aby samemu tych ostrzeżeń nie dostawać?

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #397 dnia: Pt, 16 Sierpień 2019, 13:01:10 »
Własnie, bo to już zaczyna przypominać wypowiedzi naszej "elity" w stylu "tamci też kradli"
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #398 dnia: Pt, 16 Sierpień 2019, 13:32:01 »
Koledzy jak rozumiem zgłosili już swoją gotowość do pełnienia zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji moderatora?

Offline parsom

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #399 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 13:52:00 »
Właśnie zostałem poinformowany, że dostałem ostrzeżenie za post, w którym umieściłem odpowiedź na zaczepki niejakiego K.
K jest na tym forum od miesiąca jest ewidentnym trollem i prowokatorem, większość jego postów ląduje w koszu, posuwa się do personalnych wycieczek i niemerytorycznych zaczepek. Tymczasem poziom jego ostrzeżenia jest zdecydowanie niższy od Bazyla. Naprawdę Bazyl jest o wiele bardziej szkodliwy niż taki troll jak K? W dodatku moderator nie raczy zauważać sporej części tych idiotycznych pyskówek które K próbuje prowokować.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #400 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 14:06:09 »
Na zaczepki możesz odpowiadać w taki sposób, żeby nikogo nie obrażać.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #401 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 14:08:03 »
Właśnie zostałem poinformowany, że dostałem ostrzeżenie za post, w którym umieściłem odpowiedź na zaczepki niejakiego K.
K jest na tym forum od miesiąca jest ewidentnym trollem i prowokatorem, większość jego postów ląduje w koszu, posuwa się do personalnych wycieczek i niemerytorycznych zaczepek. Tymczasem poziom jego ostrzeżenia jest zdecydowanie niższy od Bazyla. Naprawdę Bazyl jest o wiele bardziej szkodliwy niż taki troll jak K? W dodatku moderator nie raczy zauważać sporej części tych idiotycznych pyskówek które K próbuje prowokować.

Tłumacząc na polski: "błagam, zabijcie Kaprala, bo sobie z nim nie radzę" :)

Offline parsom

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #402 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 14:09:01 »
Czyli obraźliwe zaczepki są w porządku, a obraźliwe odpowiedzi już nie?
Powyższa odpowiedź doskonale pokazuje co to za typ.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #403 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 14:13:03 »
Nie, obraźliwe zaczepki nie są w porządku i za takie wyciągamy konsekwencje. Nie będę jednak dawał ostrzeżeń za każdy post, który ktoś uważa za prowokacyjny.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline parsom

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #404 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 14:26:09 »
No dobrze, czy to nie jest prowokacyjne?

Wrzuciłem link - nie komentując go w żaden sposób.
W efekcie:
Kolega parsom wykonał klasyczny strzał w stopę, kolano i coś tam jeszcze po drodze. Pokazał nam bowiem do czego prowadzi chrześcijański fundamentalizm religijny made in USA. Dziękujemy Ci, parsomie. Sami byśmy lepiej nie wykombinowali :)

Uroił sobie co myślę na ten temat i postanowił wykorzystać mnie do forsowania swoich idiotycznych tez.

Następnie, tu już zupełnie nie wiem skąd:

Swoją drogą, ciekawe ile razy Apasz i parsom przeczytali całe Pismo Święte :)

To jest człowiek chory, wszędzie widzi tylko okazję do czepienia się pisu, katolików czy prawaków. Teraz ubzdurał sobie, że stanowię personifikację tych bytów i uważa, że może sobie wycierać mną gębę.

I mam niby merytorycznie i bez obrażania odpowiadać na te zaczepki?

Dziękuję, ale nie: