Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kadet

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #315 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 14:56:42 »
jakiś regulamin forum powinien być dostępny cały czas.

Popieram. To pomogłoby lepiej ocenić, kiedy dany post kwalifikuje się do zgłoszenia do moderatora, a kiedy nie. I pozwoli w przyszłości uniknąć oskarżeń, że moderatorzy podejmują decyzje arbitralnie.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #316 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 15:05:48 »
No proszę mi odpowiedzieć dlaczego do kosza idą 4 posty, ale tylko ja dostaję aż 30% ostrzeżenia?? Na jakiej podstawie? A xanar co chwila wstawia takie jednolinijkowce i to nie jest spam wg moderacji. Dlaczego??

Po pierwsze, dostajesz taki poziom ostrzeżenia, bo nie jest to Twoje pierwsze przewinienie na forum, to się nazywa recydywa. Próbowałem Ci wyjaśniać na PW, dlaczego dostajesz ostrzeżenia, ale nie chcesz lub nie potrafisz tego zaakceptować i wcale nie musisz tego robić, ale nie dziw się, jeśli po prostu administracja jest konsekwentna. Twój post, za który dostałeś dzisiaj ostrzeżenie, a zwłaszcza zdanie: „Gdyby w tej Kolekcji było własnie Serce, to na pewno wziął bym ten tom. A tak Egmont robi tylko zamieszanie” jest zwykłym trollingiem.

Pomijam już, że jakimś cudem na podstawie animacji wypowiadasz się na temat komiksu i piszesz o tym w dziale z komiksami, tylko po to, żeby mieć jakikolwiek pretekst, do uderzenia w Egmont i wywołania kolejnej offtopowej dyskusji. W tym przypadku nikt inny nie dostał ostrzeżenia, bo to Ty zacząłeś dyskusję.

Natomiast co do Twoich zarzutów, że nikt inny na forum nie dostaje w ogóle ostrzeżeń, jest to oczywiście nieprawda. Zresztą już Ci o tym pisałem, ale zdążyłem zauważyć, że jeśli fakty nie pasują do Twojej teorii, to po prostu je ignorujesz.

Co do regulaminu, to przypominam, że od początku istnienia forum trzymamy się tego, co widnieje przy rejestracji konta, czyli:

Cytuj
Poprzez rejestrację na tym forum wyrażasz zgodę, że nie będziesz wysyłał/a żadnych treści, które są fałszywe, zniesławiające, niedokładne, obraźliwe, wulgarne, wyrażające nienawiść, napastliwe, obsceniczne, profanujące orientację seksualną, grożące, naruszające prywatność, przeznaczone dla dorosłych lub jakkolwiek naruszające polskie lub międzynarodowe prawo. Wyrażasz również zgodę na niepublikowanie żadnych materiałów chronionych prawami autorskimi, o ile nie posiadasz praw do tych materiałów lub pisemnej zgody właściciela praw do tych materiałów. Spamowanie, floodowanie, reklamy, łańcuszki, piramidy oraz podżeganie są również zabronione.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Lipiec 2019, 15:11:30 wysłana przez Mateusz »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Kadet

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #317 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 15:18:20 »
Co do regulaminu, to przypominam, że od początku istnienia forum trzymamy się tego, co widnieje przy rejestracji konta, czyli:

Rozumiem, tyle że niestety nie mam pojęcia, jak można obejrzeć ten regulamin ponownie już po rejestracji konta. Jest jakiś sposób? Bo ja nigdzie nie mogę znaleźć odnośnika, może źle szukam.

Pamiętam, tylko że kiedy go czytałem, miałem lekkie wrażenie, że to jakieś trochę mechaniczne tłumaczenie. Czy to jest regulamin przygotowany specjalnie dla naszego forum, czy jakiś szablon?
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #318 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 15:23:33 »
To jest recydywa bo @Mateusz stawiasz osty właśnie tylko mi. Jakbyś na tej samej zasadzie zaczął od 10% ostów np. xanarowi za jego jednolinijkowce też nic nie wnoszące do tematu, albo robiące tylko wycieczki osobiste do innych forumowiczów to by było uczciwie. Te jego prowokacyjki to nie jest "pretekstem do kolejnej offtopowej dyskusji"? Nie jest trolingiem? Wystarczy popatrzeć na ostatni tydzień i temat o Ankiecie. Czy naprawdę nie ma tam innych postów nadających się choćby na 10%? Bo ja bym takie widział. Albo wcześniej, jak się nakręciła dyskusja o tym co Egmont da na urodziny Batmana. Też było żywiołowo ale też nikt nie dostał żadnego upomnienia.

Przy takim sposobie moderacji to jasne, że tylko ja będę "recydywistą", bo tylko na mnie się wszystko skupia. Mój post i rozpoczęcie od animacji to tylko wstęp, bo to nowość i przypomnienie i zagajenie do rozmowy o tym co bym zmienił. Oczywiście że czytałem ten komiks i mam go w swoich zbiorach. Inni wcześniej napisali jakie tytuły woleli by zamiast tych zaprezentowanych. Teraz ja zrobiłem podobnie i zostałem za to ukarany i uważam, że to jest niesłuszne.

Oczywiście że słucham twoich wiadomości. Tylko że ty @Mateusz wcale do mnie nie piszesz tylko od razu walisz mi 30% za taki drobiazg. Jakbyś napisał wcześniej i powiedział że to twoim zdaniem off top, to bym od razu usunął ten post. Albo proszę cię bardzo reaguj tak też na inne podobne do mojego posty, albo jeszcze gorsze. Proszę tylko o równe traktowanie. A nie podchodzenie do postów ostrzej tylko dlatego, że ja je piszę.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #319 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 15:25:41 »
Rozumiem, tyle że niestety nie mam pojęcia, jak można obejrzeć ten regulamin ponownie już po rejestracji konta. Jest jakiś sposób? Bo ja nigdzie nie mogę znaleźć odnośnika, może źle szukam.
Trzeba się wylogować. Kliknąć na Rejestracja.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #320 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 15:31:08 »
Zaraz utworzymy temat z regulaminem.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #321 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 15:35:57 »
@UP
A czy można prosić o temat również z ostrzeżeniami? Kto dostał i dlaczego?

Patrzę sobie do kosza. I tam jest sporo postów xanara. Kilka jego postów również zgłaszałem właśnie za spam. Ale on nie dostał nawet tych 10% na swój profil. Dlaczego? Jak się go nie upomina to on zawsze będzie mieć czyste konto. Moje też zeszło do zera, ale od razu zostałem ukarany 30%.

Offline Kadet

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #322 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 15:42:36 »
Trzeba się wylogować. Kliknąć na Rejestracja.

Dość oczywiste, ale nie przyszło mi do głowy. Dzięki. Ale dobrze, że regulamin będzie też w odrębnym temacie.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline misiokles

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #323 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 15:45:14 »
@UP
A czy można prosić o temat również z ostrzeżeniami? Kto dostał i dlaczego?

Patrzę sobie do kosza. I tam jest sporo postów xanara. Kilka jego postów również zgłaszałem właśnie za spam. Ale on nie dostał nawet tych 10% na swój profil. Dlaczego? Jak się go nie upomina to on zawsze będzie mieć czyste konto. Moje też zeszło do zera, ale od razu zostałem ukarany 30%.
Mateusz ci napisał dlaczego. Ale napisał również, że nie przyjmujesz tych tłumaczeń, gdyż nie pasują to twoich faktów. Więc niby czemu napisanie kolejny raz tego samego coś zmieni?

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #324 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 15:51:09 »
Ja przyjmuję każdą uwagę moderatora. Tylko jestem przeciw niesprawiedliwości. Tyle postów idzie do kosza, ale ostrzeżenie dostałem tylko ja. Przepraszam że powtarzam, ale skoro nikt inny nie dostaje ani 5% ani 10% za kilkanaście usuniętych postów, to tylko ja zostaję "Obserwowany".

I nie staram się specjalnie ani trolować, ani prowokować offtopów. A jeśli nawet mi się przypadkiem zdarzy, to na pewno nie w większym stopniu niż paru innych forumowiczów. A tylko ja łapię procenty.

@DOWN
W twoim ostatnim poście w temacie o Ankiecie sam użyłeś tego słowa dwa razy. Nie tylko ja na tym forum piszę, że to wydawnictwo to czy tamto. W ostatnim czasie np. Szekaka też trochę o nim poniosło. Ale również nie dostał nawet 5%. Ja chcę tylko równego traktowania - jak to kiedyś @fragsel robił. Na poprzednim forum wrzucał też posty (póki był moderatorem), że nie jeden Bazyliszek jest winien tych wszystkich wojenek. I Blaskowitz i mikel też mogli dostać po oście. A tu tego nie czuję i nie widzę.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Lipiec 2019, 16:56:11 wysłana przez Bazyliszek »

Itachi

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #325 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 16:40:37 »
Bazyliszku, jak zwykle na każdym forum winny jest moderator  ;) Powstrzymaj się od wstawiania wszędzie słowa Egmont i będzie lepiej...
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Lipiec 2019, 16:42:11 wysłana przez Itachi »

Offline Arion Flux

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #326 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 23:37:51 »
Ja przyjmuję każdą uwagę moderatora. Tylko jestem przeciw niesprawiedliwości. Tyle postów idzie do kosza, ale ostrzeżenie dostałem tylko ja. Przepraszam że powtarzam, ale skoro nikt inny nie dostaje ani 5% ani 10% za kilkanaście usuniętych postów, to tylko ja zostaję "Obserwowany".

I nie staram się specjalnie ani trolować, ani prowokować offtopów. A jeśli nawet mi się przypadkiem zdarzy, to na pewno nie w większym stopniu niż paru innych forumowiczów. A tylko ja łapię procenty.
Bazyl, czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, dlaczego ludzie mówią sobie "dzień dobry"? Otóż tak naprawdę nie chodzi tutaj o to, żeby życzyć komuś dobrego dnia, ponieważ ludzie wypowiadają te słowa czysto mechanicznie, bez żadnego namysłu, niekiedy nawet w środku nocy.

Prawdziwą istotą tego rytuału, jego prawdziwą treścią jest powiedzenie: "Widzę cię. Jesteś", w celu utwierdzenia adresata, a dokładniej - jego samoświadomości co do jej istnienia w świecie zewnętrznym. W ten sposob nieustanie zostaje odnawiana i wzmacniania wieź samoświadomości z zewnętrzem, bowiem wieź ta jest nietrwała i dość szybko słabnie (m.in. w wyniku skupiania się swiadomości na samej sobie, na abstrakcyjnych problemach, z powodu snu...), a gdy za długo taki stan trwa, to wtedy zaczynają się problemy.

Dlatego nie powinieneś narzekać na to, że jesteś "obserwowany". Wręcz przeciwnie. Tak naprawdę "bycie obserwowanym" jest podstawowym celem wszystkich forumowiczów. Wszyscy tutaj są przede wszystkim właśnie po to (oczywiście ci, którzy coś tu piszą), i najgorsze, co może Cię spotkać, to to, że przestaniesz być obserwowany. A stanie się tak, gdy będziesz w kółko powtarzał te same treści, bo wtedy będziesz po prostu nudny i ludzie będą ignorować Twoje posty, że o banie nie wspomnę. Nie dopuść do tego.   

@DOWN: Jeśli uważasz, że to powyżej było o Tobie, to mocno Cię przeceniłem. Niniejszym zamykam Cię w bańce mydlanej i wydmuchuję z mojego wszechświata.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Lipiec 2019, 19:53:05 wysłana przez KukiOktopus »

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #327 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 16:39:10 »
@UP
O właśnie. Sporo jest postów nie na temat, tylko o mnie. Albo wręcz wycieczki osobiste w moją stronę, nie odnoszące się do danego tematu. I tego rodzaju posty nie są brane pod uwagę przez moderację. Ja napisałem w temacie o Noir że po obejrzeniu animacji wolałbym by w Kolekcji było jednak Serce Husha zamiast Husha i już zostaje mi wlepione 30% ostrzeżenia.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #328 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 16:52:52 »
To ja mam taką sugestię na temat forum: przestańcie ciągle rozmawiać o Bazylu, bo nie ma o czym. A ty Bazyl przestań wypisywać te swoje głupoty, bo i tak nikogo one nie interesują. Salomonowy wyrok :)

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #329 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 17:34:02 »
Z pierwszym zdaniem się zgadzam. Z drugim nie, bo ja nie piszę głupot tylko swoje zdanie na tematy na forum dyskusyjnym.