Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1515 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 00:04:16 »
Wyjaśnienie podałeś takie, że wydawało mi się to być najbardziej logiczną przesłanką.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Piterrini

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1516 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 09:39:20 »
Here we go again...


(...)czy flagę sobie wywiesisz czy nie to już twoja sprawa.
Fakt, bo mimo że @Kadet piszesz ironicznie, to...
(...)w zasadzie flagi jutro też nie powinienem wywieszać, bo to bezpośrednio nic nie zmienia (...) w gruncie rzeczy robię to przecież tylko, by sobie poprawić samopoczucie?
Paradoksalnie jest to w wielu przypadkach prawdziwe, ale rozumiem że nie wszędzie i nie ma sensu krytykować, bo każdy ma własny system wartości, jeśli gdzieś jest w nim eksponowanie symboli (w tym narodowych), to ok.
Idąc dziś ulicami nie najmniejszego miasta flag widziałem niewiele, a tam gdzie są to trochę tradycji, a trochę jakiejś "autoafirmacji"(?), bo w całkowitym uproszczeniu wywieszasz flagę dla siebie, tak jak chociażby dbasz o swoje zdrowie przede wszystkim dla siebie, nie dla innych - krytyczne myślenie przy odbiorze radia/tv/internetu wcześniej (tj. za mojego życia) nie było tak ważne jak jest teraz od kilku lat...

Co do kolorystyki logotypu:
Symbole mają znaczenie. Przez symbole pokazujemy nasze poglądy i uczucia.
Jak wyżej - są osoby, dla których ma to znaczenie i są osoby, dla których nie ma, fajnie jakbyśmy siebie wzajemnie szanowali.
Jeśli większości pasuje jak jest, to niech zostanie (i odwrotnie, mnie to obojętne), ale niech nie będzie zmieniane przy każdej możliwej okazji jak np. w Google, mnie się takie coś z przedszkolem kojarzy (gdzie trzeba wciąż dzieci interesować czymś nowym, w dodatku "są kolorki i jest śmiesznie") i zdecydowanie umniejsza znaczenie symboli.

Jeszcze do jednej rzeczy się odniosę, bo w temacie Egmontu padła taka wypowiedź nowego użytkownika:
(...)może być moja rzadsza obecność na forum Egmontu,gdzie dodatkowo tematyka sporów zniechęca do jego zaglądania.
I w ogóle się temu nie dziwię, nie wiem czy każdy widzi, ale na górze strony dużą część ekranu zajmuje reklama Egmontu. Zobaczcie że większość aktywnych forów jest pod większą "marką", mp3store czyli sklep, pclab dawniej duży portal itd.. Patrząc na Komikspec można się tylko domyślać "czyje to forum", a duża reklama Egmontu wcale nie dostarcza prawidłowej odpowiedzi.
Czy mam jakieś sugestie? Nie wiem, może stosowny dopisek przy reklamie, że jest to tylko reklama, może Egmont też by poparł gdyby wiedział że ludzie myślą o tym forum jako o czymś z wydawnictwem związanym(?).

sum41

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1517 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 11:44:06 »
Serio chcesz robic dopiski ze to baner reklamowy? Potem ludzie coraz bardziej ulomni bo wszystko detalicznie trzeba im tlumaczyc a potem zero inwencji wlasnej.

Normalnie jak nowe instrukcje klockow LEGO gdzie po zbudowaniu przodu zestawu trzeba obrucic  w bok aby dalej budowac i teraz tam jest strzalka informujaca o tym, kiedys  takich debilizmow nie bylo i to zmuszalo dziecko do wlasnego kreatywnego myslenia, co dalej i jak...

Na studiach kiedys profesor powiedzial ze inzynier to osoba ktora musi sama dojsc do wielu rozwiazan a nie dostac wszystko na gotowo...

Offline Kyms

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1518 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 16:13:56 »
Logo jest ostatnią rzeczą, na którą zwracam tu uwagę. Dopiero teraz na nie spojrzałem po sugestii. Nie widzę potrzeby jej zmiany. Nawet nie w kontekście politycznym/sytuacji na świecie, prezentuje się ono ładnie. Dodatkowy powód solidaryzowania się w słusznej sprawie działa na korzyść pozostawienia.

Offline HugoL3

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1519 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 17:58:45 »
Może się mylę, ale zmienianie loga oraz używanie symboliki nawiązujacych do barw Ukrainy ma sens w mediach głównego nurtu lub w firmach, których renoma idzie w globalną skalę. Ewentualnie krajową do takiego stopnia, żeby jak to kiedyś mawiał Leo B Polacy ze swoich drewnianych chatek wiedzieli co się dzieje na świecie i do czego to prowadzi.

Ale tak samo moglibyśmy wywieszać flagi Tybetu, Tajwanu albo jeszcze jakieś inne i nawoływać do pokoju.
Opluwanie flagi rosyjskiej też nic nie da bo są ludzie i parapety.
Nie mogłem powstrzymać się ze śmiechu, gdy przed Auchan paradowały takie właśnie parapety, które zniechęcały do robienia zakupów w tym sklepie, argumentując to tym, że sieć nie wycofała się Rosji. Mniejsza o to, że w tym Auchan obsługiwał mnie Ukrainiec.

Możemy zmieniać te loga do usranej śmierci w zależności od sytuacji panującej na świecie, ale nic to nie zmieni, tak samo jak nie zmieniły tego hasła w trakcie transmisji sportowych o zasięgu globalnym.
W sumie zabawne, że prezentowano wtedy hasła takie jak PEACE albo umieszczano właśnie flagę Ukrainy w pobliżu wyniku danych zmagań sportowych, a transmisja oficjalnie do Rosji płynąć nie mogła, więc te hasła widzieli tylko streamerzy albo tacy co załapali się na posiadanie satelity z ofertą pochodzącą z innego kraju.

My tu będziemy debatować nad logo i "walczyć" o wolność Ukrainy podczas gdy USA dalej będzie co miesiąc przelewało Rosji 1 mln dolarów "bo tak im się to opłaca".

Offline hansior

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1520 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 19:36:34 »
Jako ciekawostkę wymienię Teatr Śląski. Do niedawna (nie zwracałem uwagi, jak jest teraz) osoby nieuważne mogły dwojako interpretować barwy wiszące na teatrze. Czy to był Śląsk, czy to Ukraina? ;)


Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1521 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 22:55:48 »
Pominąłem, bo po pierwsze temat nie ma znaczenia jeśli się zachowuje jako taką kulturę. A po drugie ten dom jest poniekąd wspólny, nie jest prywatną własnością tymczasowego gospodarza, więc jego wystrój jak najbardziej może być tematem dyskusji wszystkich w nim przebywających osób.

Primo, jaką "kulturę"? Otwarte nawoływanie do rugowania z przestrzeni publicznej symboli kraju, który jest w tej chwili po prostu literalnie mordowany, świadczy o kompletnym braku kultury, niezależnie od tego, jak ładnymi i grzecznymi słowami to rugowanie się odbywa.
Secundo, symbole mają znaczenie, nawet te pozornie drobne, przemykające na marginesach.
Ten, jak to sympatycznie nazwałeś "wystrój", ma swoje znaczenie, szczególnie w takiej konfiguracji, jest konkretnym przekazem, nawet, jeśli dociera tylko do jednej osoby z Ukrainy (a zagląda ich tu więcej). Jeśli ktoś nawołuje do jego likwidacji, to stawia WSZYTKICH użytkowników forum przed jednoznaczną deklaracją, kogo i w jaki sposób wspierają, cywilizacyjnie i kulturowo.
Jeśli już powiedziało się "A" i wypracowano akceptowalny kompromis "wizualny", to notoryczne podważanie go przy każdej możliwej okazji, nie jest przejawem żadnej "kulturalnej dysputy", tylko ładowaniem się swoimi , pokrytymi brunatnym błotem butami, w coś, w co na tym etapie, ładować się nie powinno.
Drobne gesty mają znaczenie, tak samo, jak nawoływanie do ich usunięcia.


ukaszm84

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1522 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 22:58:21 »
Primo, jaką "kulturę"? Otwarte nawoływanie do rugowania z przestrzeni publicznej symboli kraju, który jest w tej chwili po prostu literalnie mordowany, świadczy o kompletnym braku kultury, niezależnie od tego, jak ładnymi i grzecznymi słowami to rugowanie się odbywa.
Secundo, symbole mają znaczenie, nawet te pozornie drobne, przemykające na marginesach.
Ten, jak to sympatycznie nazwałeś "wystrój", ma swoje znaczenie, szczególnie w takiej konfiguracji, jest konkretnym przekazem, nawet, jeśli dociera tylko do jednej osoby z Ukrainy (a zagląda ich tu więcej). Jeśli ktoś nawołuje do jego likwidacji, to stawia WSZYTKICH użytkowników forum przed jednoznaczną deklaracją, kogo i w jaki sposób wspierają, cywilizacyjnie i kulturowo.
Jeśli już powiedziało się "A" i wypracowano akceptowalny kompromis "wizualny", to notoryczne podważanie go przy każdej możliwej okazji, nie jest przejawem żadnej "kulturalnej dysputy", tylko ładowaniem się swoimi , pokrytymi brunatnym błotem butami, w coś, w co na tym etapie, ładować się nie powinno.
Drobne gesty mają znaczenie, tak samo, jak nawoływanie do ich usunięcia.

No i taki post to by była dobra podstawa do dyskusji (poza brunatnymi butami), ale raczej już nie podyskutujemy, bo posty lecą do kosza.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1523 dnia: Pt, 11 Listopad 2022, 23:01:08 »
Barwy loga pozostaną bez zmian.

Jeszcze do jednej rzeczy się odniosę, bo w temacie Egmontu padła taka wypowiedź nowego użytkownika:I w ogóle się temu nie dziwię, nie wiem czy każdy widzi, ale na górze strony dużą część ekranu zajmuje reklama Egmontu. Zobaczcie że większość aktywnych forów jest pod większą "marką", mp3store czyli sklep, pclab dawniej duży portal itd.. Patrząc na Komikspec można się tylko domyślać "czyje to forum", a duża reklama Egmontu wcale nie dostarcza prawidłowej odpowiedzi.
Czy mam jakieś sugestie? Nie wiem, może stosowny dopisek przy reklamie, że jest to tylko reklama, może Egmont też by poparł gdyby wiedział że ludzie myślą o tym forum jako o czymś z wydawnictwem związanym(?).

Myślę, że we wspomnianym poście chodziło o temat Egmontu, a nie całe forum jako takie. Nie widzę żadnych przesłanek, które mogłyby sugerować, że jakieś wydawnictwo jest właścicielem KOMIKSpeca. Obecność reklamy o niczym nie świadczy, zresztą były też reklamy innych wydawnictw lub standardowe od Google.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Bender

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1524 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 17:49:49 »
Mateusz, z mojej strony to była tylko obserwacja, a nie krytyka mająca na celu wyciszenie Suma... gwoli jasności, żeby nie było na mnie. Aż tak mi te posty nie przeszkadzają ;) Główny powód wypowiedzi, to zeby nie czepiać się literówek ;)

Offline Deg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1525 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 22:22:13 »
Takie pytanie: czy można gdzieś znaleźć historię swoich zgłoszeń postów do moderatora?
This is my truth, tell me yours.

Offline Gryllen

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1526 dnia: So, 10 Grudzień 2022, 23:40:45 »
Takie pytanie: czy można gdzieś znaleźć historię swoich zgłoszeń postów do moderatora?

tzw. kapownik?  ;D

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1527 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 07:46:46 »
  Szklanki wody bym ci draniu nie podał za twoją działalność i to nie tylko tutaj. Od kilku dni znowu forum całe zapychane czterema tematami a w każdym to samo pieprzenie kotka za pomocą młotka. Wracaj na taśmę i daj korzystać z tego miejsca innym.

Forum w dziale ogólnym i komiksach amerykańskich liczy kilkadziesiąt tematów. Zatem nie uważam, że jeśli piszę tylko w czterech, to nie uważam że je zapycham. W ogóle piszę w niewielu tematach na masę działów i tematów, bo nie czytam wszystkich komiksów i chociażby mang. A ty mnie obrażasz, jakbym zaspamował ci całe forum.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1528 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 08:55:52 »
Człowieku, ty w tych czterech tematach piszesz to samo od początku tego forum, Egmont zawsze zły bo co coś tam i TK też a Hachette najlepsze bo wydaje kolekcje a kolekcje są najlepsze bo są kolekcjami Hachette :)

Po dwóch latach od wydania McFarlane'a. Po tym jak ruszył test Kolekcji BiZ. Dopiero wtedy ruszył Epic Spider-Man. Ja już tu pisałem czemu Spider-Man nie wypalił moim zdaniem. Mc Farlane został wydany chwilę wcześniej i ludzie uwierzyli, że Egmont to wyda taniej i szybko. Nie wydał. Dziś mamy przesunięcie Każdy z Każdym. Jak w Pokerze - blef czasem wygra ze stritem. Dobrze, że w przypadku BiZ DC już tak nie było.

A to, że kolekcja ze Spiderem nie wyszła bo Egmont wydał coś dwa lata temu i teraz coś wydaje a w międzyczasie wyszedł test jakiejś innej kolekcji, no to już odlot niesamowity.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Grudzień 2022, 08:59:54 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1529 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 08:56:44 »
@Bazylu mam cie zablokowanego, ale aż byłem ciekaw co też masz do powiedzenia odnośnie forum i jak widzę to jednak nic. Ale może ten mem ci podpowie w czym problem, że dostajesz takie komentarze:


Może pora wyciągnąć wnioski z takich odpowiedzi na twoje posty, że coś w twoich wypowiedziach lub ich tonie jest nie tak. Bo zdecydowanie w obecnej chwili sam sobie zapracowałeś na takie komentarze jak dostajesz np. od Skandalisty.