Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294937 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline DuchDucha

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1470 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 08:58:25 »
To niekoniecznie nowości. Zdarza mi się recenzować rzeczy wydane w Polsce 20 lat temu. Kolejna będzie właśnie taka manga. Na próbę wrzucę moje dwie ostatnie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1471 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 09:07:18 »
To niekoniecznie nowości. Zdarza mi się recenzować rzeczy wydane w Polsce 20 lat temu. Kolejna będzie właśnie taka manga. Na próbę wrzucę moje dwie ostatnie.

Ale w tym temacie chodzi o nowości na blogach, a nie nowości na rynku wydawniczym.

Offline nori

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1472 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 09:18:21 »
W sumie, do rozważenia przez administrację: ostatnio pojawia się sporo recenzji / opisów w formie filmików. Ja, zapewne jak sporo forumowiczów, przez pół dnia jestem w stanie czytać to co na forum się pojawia, ale filmików już nie obejrzę. Chętnie bym coś nawet oglądnął, ale wieczorem, gdy już mam taką możliwość, często zapominam, czy coś ciekawego się pojawiło. Sama filozofia forum to przede wszystkim materiały pisane, może warto rozważyć osobny wątek na filmiki? Tak kiedyś było zrobione na forum o LEGO, gdzie recenzje zestawów w formie pisanej były oddzielone od tych w formie filmików.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1473 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 09:47:42 »
Skoro poruszono tę kwestię: może w ogóle warto byłoby zrobić dział pt. "moje recenzje" tak jak jest dział z tematami "moja kolekcja"?
Tam każdy chętny zakładałby swój temat i wszystko zebrane byłoby w jednym miejscu, zaglądaliby tylko zainteresowani a linki do recenzji nie walałyby się po całym forum na zasadzie "od Sasa do Lasa".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1474 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 09:55:01 »
Skoro poruszono tę kwestię: może w ogóle warto byłoby zrobić dział pt. "moje recenzje" tak jak jest dział z tematami "moja kolekcja"?
Tam każdy chętny zakładałby swój temat i wszystko zebrane byłoby w jednym miejscu, zaglądaliby tylko zainteresowani a linki do recenzji nie walałyby się po całym forum na zasadzie "od Sasa do Lasa".

I to jest świetny pomysł - ja mam zawsze dylemat, gdzie wrzucić jakąś opinię jak akurat mam chęć się podzielić. Czasami ludzie piszą w temacie wydawnictwa, czasami w temacie danego tytułu, czasami w tematach typu "Co ostatnio przeczytałeś" albo "Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów" (tu założenia były dość ścisłe ale temat raczej zrobił się workiem na typowe opinie). Fajnie by to było uporządkować.

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1475 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 10:09:43 »
Doprecyzowując: chodzi mi wyłącznie o „wideorecenzje”. Opinie pisane jak do tej pory.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Castiglione

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1476 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 12:12:37 »
Jak dla mnie to wszelkie linki czy to do tekstów czy filmików powinny trafiać do tematu o blogach. Ja takie posty odbieram raczej jako chęć zrobienia sobie reklamy niż uczestnictwa w dyskusji. Natomiast opinie bezpośrednio pisane na forum - bez sensu robić jakieś osobne miejsca na czyjeś recenzje, jak chcę poczytać o danym tytule, to wchodzę w odpowiedni wątek, po co się przekopywać przez czyjeś teksty na każdy temat.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Sierpień 2022, 12:15:09 wysłana przez Eguaroc »

Offline Comzilla!

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1477 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 12:58:52 »
Fajnie by było, jak by była jakaś zakładka tylko dla video (video blogi? XD).

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że kiedy wyrażam już swoje zdanie na temat danego komiksu w formie wideo, nie czuje potrzeby powielać tego samego w formie pisemnej w innym wątku. Taki spam by z tego wyszedł.
Z drugiej strony chętnie bym pogadała o danym komiksie jeśli, ktoś miał by inne zdanie, mógłby to napisać pod postem z wideo już.

Gdybym wrzucała filmiki w wątkach np. wydawnictw, od razu by krzyczano, że to reklama i ludzi mogło by to denerwować (mamy tu wiele wrażliwych dusz), a przepisywać tego co już powiedziałam do mikrofonu nie bardzo mi się chce.

W wątku poświęconym video było by na taką dyskusję miejsce.
Osobiście wolała bym jeden zbiorczy wątek (tak jak teraz blogi), bo wystarczyło by na niego wejść i zobaczyć co nowego wszyscy dziś wrzucili, niż osobne wątki dla każdego kanału.
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1478 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 13:17:17 »
Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że kiedy wyrażam już swoje zdanie na temat danego komiksu w formie wideo, nie czuje potrzeby powielać tego samego w formie pisemnej w innym wątku. Taki spam by z tego wyszedł.
Z drugiej strony chętnie bym pogadała o danym komiksie jeśli, ktoś miał by inne zdanie, mógłby to napisać pod postem z wideo już.

Ale właśnie problem polega na tym, że z prezentacją wideo nie bardzo jest jak dyskutować.
Jeżeli napiszesz post to ktoś kto chce podyskutować skopiuje sobie odpowiednie fragmenty, wrzuci je jako cytaty i będzie się do nich odnosić. Natomiast jak to samo ma wyglądać w przypadku relacji online? Ktoś będzie sobie zapisywał konkretne minuty z sekundami żeby później napisać, że odnosząc się do 2:35 uważam, że. Albo: w kontekście 10,57 mam inną opinię. I z kolei ktoś inny będzie musiał sobie odtwarzać dane fragmenty żeby w ogóle dowiedzieć się o czym jest dyskusja?
Dlatego właśnie optowałbym za osobnym działem recenzji on-line. Z nimi nie bardzo jest jak dyskutować, bo najpierw trzeba obejrzeć (co trwa dłużej niż czytanie) a później należałoby rozkładać filmik na czynniki pierwsze celem polemiki.
To jest mocno niewygodne i wydaje mi się, że ogranicza dyskusję a forum jednak służy wymianie opinii a nie komentowaniu filmików w jednym czy dwóch zdaniach.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline isteklistek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1479 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 13:38:59 »
Osobny wątek jest bardzo dobrym pomysłem. Jeżeli ktoś nie jest zainteresowany, to by tam nie zaglądał, bo nie interesują go reakcje. Oczywiście istnieje też możliwość, że pojawiały by się tam materiały takie, jak prezentacja wydania, a to trudno zrobić inaczej niż w formie wideo.

Nie chodzi o to, aby kogoś ograniczać, ale dać miejsce. Pamiętam, że na fb było tak, że w pewnym momencie grupa żyła tak, że każdy post to była reklama swojego bloga, filmiku, czy czego innego, linka za linkiem. Moderacja się wkurzyła i wprowadziła zasadę odnośnie publikacji na grupie,  wymagana była zgoda moderatora/ów do zamieszczania, bo w pewnym momencie ta grupa stała się odsyłaczem.

Online Castiglione

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1480 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 16:14:10 »
Gdybym wrzucała filmiki w wątkach np. wydawnictw, od razu by krzyczano, że to reklama i ludzi mogło by to denerwować (mamy tu wiele wrażliwych dusz)
Wrażliwość wrażliwością, ale przenosząc sytuację do realu - jeżeli bylibyśmy w trakcie rozmowy w kilka osób na jakiś temat, a ktoś w środku nagle wyskoczyłby z tekstem "to teraz odpalcie sobie yt, żeby posłuchać mojego zdania" i stał obok w milczeniu dopóki nie skończyłby się filmik, to raczej średnio prowadziłoby się taką dyskusję.

Offline OokamiG

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1481 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 16:54:10 »
W niektórych kręgach dyskusyjnych przecież to się już tak odbywa :D.

Offline DuchDucha

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1482 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 18:03:59 »
Ale się debata nakręciła. Faktycznie chce zareklamować własny kanał na YT i Klub Miłośników Fantastyki "Sagitta", ale też podyskutować o komiksach na sensownym poziomie

Online Castiglione

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1483 dnia: Śr, 31 Sierpień 2022, 22:33:34 »
Żeby nie było, że tylko ponarzekałem, to filmik o "Normanie" Tezuki sam w sobie bardzo fajny, sporo ciekawostek idzie się dowiedzieć.

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1484 dnia: Nd, 02 Październik 2022, 18:00:00 »
Chciałbym ponowić wniosek o utworzenie osobnego działu dla recenzji w wersji ruchomych obrazków.
Forum jest dyskusyjne a tymczasem spamuje się tym gdzie się da i jak leci. Naprawdę dobrze byłoby przenieść to do określonego działu i tam każdy kto odczuwa potrzebę dzielenia się takimi filmikami będzie mógł sobie je wrzucać, ci którzy chcą je oglądać będą je mieli zgromadzone w jednym miejscu a reszta tematów będzie do dyskusji.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".