Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 195435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1455 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 15:14:48 »
Mniej się angażuję bo mam sporo zaległości w czytaniu, zresztą, nie ma obostrzeń, trzeba korzystać z życia :D
Druga sprawa, że faktycznie znudziło mnie przekopywanie się przez ileś tam stron żeby dotrzeć do sedna...

Offline ukaszm84

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1456 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 15:20:41 »
Mniej się angażuję bo mam sporo zaległości w czytaniu, zresztą, nie ma obostrzeń, trzeba korzystać z życia :D
Druga sprawa, że faktycznie znudziło mnie przekopywanie się przez ileś tam stron żeby dotrzeć do sedna...

A to czytanie komiksów to nie jest korzystanie z życia? ;)

Offline PJP

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1457 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 15:27:03 »
Na razie próbuję łączyć plener z czytaniem, ale bywa ciężko  8)

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1458 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 18:38:58 »
  Forum gildii nie padło, tylko zostało wyłączone przez właścicieli a miało się doskonale. Decyzję uznano za błędną, co wiemy. Jednym z problemów tego forum jest, to że poprzez ciężką do wytłumaczenia w niektórych przypadkach tolerancję moderatorów to miejsce zamienione jest po części w w przytułek dla obłąkanych im. Jeremiasza Arkhama. Nie dziwię się ludziom, że nie bardzo chce im się tu pisać, skoro połowa postów ginie w tym bełkocie nawiedzonych. Sam też już zaczynam odczuwać momentami zniechęcenie jak mam tu wejść, szkoda mi marnować czasu na przewijanie dyskusji typu "czy trzeba czytać każdy dymek" i szukanie jakiejkolwiek rozsądnej wiadomości. A niech sobie facet czyta co dziesiątą stronę jak ma taką ochotę, normalnym ludziom nie powinno to zaśmiecać głów. O "gwiazdorze" to już szkoda wspominać, jego obecność tutaj to skandal.

Wiem. Bardziej pije do tego, że forum gildii też można już równie dobrze wyłączyć, bo tam nie ma obecnie żywej duszy bo i tak ludzie migrowali tutaj.

Offline Piterrini

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1459 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:26:41 »
Trochę mnie to bawi, chociaż pewnie złe słowo, bo nic w tym śmiesznego nie ma, taki "kryzys tożsamości" forum narasta od jakiegoś czasu, kilka aktywnych osób "odpadło" i przez chwilę było może mniej żywotnie tutaj, ale teraz się już rozkręciło, tyle że w kierunku...:
(...) coraz mniej osób wypowiada się "merytorycznie" (...)
Do tego dochodzą "kryzysy" wywołane decyzjami rządzących tego świata, z czego na komiksy przekłada się głównie kwestia dostępności papieru i rosnących kosztów wywołanych wzrostami cen wszystkiego wokół, tego już dotykałem w poprzednich wypowiedziach, ale nowe przemyślenia to jeszcze coś napiszę niedługo, to była już dygresja...

Jeśli chodzi o Discordy i inne "wynalazki" - nie ma co się na nie obrażać, jak jakiejś części osób byłoby tam lepiej (a moim zdaniem widać, że tak by faktycznie było) to można się przecież zorganizować i tam "siedzieć". Format forów ewoluuje co widać nie tylko po ogólnej demografii użytkowników, ale też po samej aktywności, i tu piszę odnośnie większości otwartych forów hobbystycznych, na specjalistycznych jest trochę lepiej, ale z kolei tzw. próg wejścia już wymaga większej wiedzy.
To tylko moja szybka i skrótowa interpretacja - dzieciaki odbierają w różnych aplikacjach zdawkowe informacje mające wartość chwilową, fora typu niniejszego tak nie działają i to jest ich siłą, niestety ten format do najmłodszych nie trafia (to w ogólności, jasne że są wyjątki). Więc o ile np. tutaj próg wejścia jest niski, to i tak dla osób "niezaznajomionych" jest stosunkowo wysoki, zobaczcie że 'wszędzie' (na forach) rozmawiają osoby co już natrzaskały tysiące wiadomości, a nowi użytkownicy jeśli już są, to tylko zadają pytania nie wnosząc od siebie informacji. No i nie tylko najmłodsi się pod to łapią, jak ktoś dawniej nie był aktywny na forach, to łatwiej 'wskoczyć' w Discordy i inne Facebooki. Do czegoś zmierzałem? Chciałem napisać, że nie zgadzam się z tym, że wartość archiwalna forów nie jest istotna, pomijam swoje upodobania do 'grzebania' w starym forum i czytaniu też tam o komiksach, ale sama funkcja archiwum sprawiać powinna, że zamiast nowych postów typu:
(...) jestem ciekaw czemu komiks w Polsce (przynajmniej ten superhero) umarł na kilka lat i zostaliśmy tylko z Axelem i Mandragorą w kioskach.
Wystarczyłoby żeby osoba wpisała w Google interesujący temat (bo Google lepiej wyszukuje niż forumowe szukajki), przykładowe pytanie na ostatniej stronie tematu, bo to wszystko było dyskutowane przysłowiowe miliony razy. Już nie mówiąc o przywoływanych w wiadomościach wyżej "ancymonach", niezmiennie powtarzam: więcej czytać, mniej pisać, a też jak piszecie o Discordzie, to zdecydowanie bardziej takie osoby bym widział tam, niż na forum.

Zresztą świetnie że forum Gildii niezmiennie stoi, bo mnie zmartwiliście wyżej, pisząc że:
Gildyjne calkiem wywiało (...)
Forum gildii (...) zostało wyłączone przez właścicieli (...)
Ogólnie w internecie więcej jest osób czytających niż piszących (chyba oczywiste), dlatego z mojej perspektywy wartość archiwalna jest tak ważna, a na razie nic nie przeszkadza w przeglądaniu wieloletniej historii komiksowej na starym forum...
(...) archiwum, z którego i tak mało kto korzysta.
Tak jest faktycznie? Skąd to wiesz? Skoro osoby co korzystają z archiwum w przeważającej ilości nic nie piszą (to także moje założenie) to jedyną estymację można przeprowadzić na liczbach - wejścia na stare forum (bo i tak tam nikt nie pisze) i na obecne, ale tu obarczone dużym błędem, bo licząc ilość wejść i jakoś korelując z zalogowanymi/gośćmi nie sposób stwierdzić (sam tylko czytając się nie loguję, a tutaj z tzw. archiwum nie korzystam regularnie). Chciałem sprawdzić jak to wygląda liczbowo dla starego forum, ale na szybko nie dałem rady (...), w każdym razie wchodzę w ogólny na gildii i teraz pokazuje 19 gości w tylko tym dziale, to jest ponad połowa  tego co na obecnym forum w analogicznym dziale w tej chwili.
(...) forum gildii też można już równie dobrze wyłączyć (...)
@Pan M - wyłączyć czy usunąć, bo to miało być tożsame kiedy Gildia zapowiadała zamknięcie forum. Wyłączyć mogą, czyli brak możliwości rejestracji i pisania (bo i tak nie wyobrażam sobie żeby ktoś tam wrócił), ale usunięcie to byłby policzek dla całego okresu kiedy forum działało... Takie coś zrobiło IMDB i teraz jest tylko platformą reklamową (inna sprawa, że bardzo dużą i własne media produkują obecnie, ale gdyby decydentów obchodziło tam coś więcej niż dolary, to ze wstydu powinni się pod ziemię zapaść...).

Dobra znów się rozpisałem, następnym razem będzie o komiksach (w innym temacie oczywiście) ;)

Edit: shoutboxy itp. - jestem na nie, ogólnie format forum mi pasuje (z takimi obcuję od lat i dopóki 'społeczność' jest aktywna, to nie widzę pozytywnie zmian tego typu). Ale tak jak piszecie - forum to my, jacy my taki poziom ;) Uwagi obecnie moderacji gdzieś miejscowo włączałem w wypowiedzi, więc nic nowego nie napiszę, jakby z forum były pieniądze to i zarządzanie byłoby inne, także ostatecznie ponarzekam czasem, ale i tak lepiej że forum jest, niż jakby go nie było.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:30:38 wysłana przez Piterrini »

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1460 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:02:47 »
(...), w każdym razie wchodzę w ogólny na gildii i teraz pokazuje 19 gości w tylko tym dziale, to jest ponad połowa  tego co na obecnym forum w analogicznym dziale w tej chwili.

Tu wydaje mi się trzeba by wziąć poprawkę na algorytm podliczający i jego działanie na różnych przeglądarkach. Sam mam komikspeca i masę innych stron zawsze otwarte w przeglądarce, a przeglądarkę zawsze otwartą jak chodzi komputer. Taki Chrome z tego co zauważyłem nie odświeża przy ponownym uruchomieniu stanu wszystkich otwartych kart, ale taka Opera jeśli dobrze pamiętam to robi, a przynajmniej kiedyś robiła. A są jeszcze Firefox/Edge itd. Mimo, że forum gildii to już zombie to jestem sobie wyobrazić w skali kraju kilka-kilkanaście osób, co mają je otwarte na stale na jakiejś z kart przeglądarki (niektórzy może nieświadomie, bo im się wszystkie otwarte karty na ekranie nie mieszczą).

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1461 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 20:59:54 »
Wszedłem z ciekawości na forum Gildii i wydaje mi się, że tam boty i inne spammaszyny hulają aż miło. I jakieś DDoS-y pewnie też się zdarzają. 15.01.2020 to już dawno było zombie-forum.

Cytuj
Użytkownicy online - 121 Gości, 0 Użytkowników

Dziś online: 324.
Najwięcej online: 3 645 (Styczeń 15, 2020, 07:56:57 am)

Dla porównania aktualna statystyka z komikspeca:

Cytuj
Użytkownicy online - 174 Gości, 43 Użytkowników (5 Ukrytych)

Dziś online: 351.
Najwięcej online: 990 (Nd, 19 Styczeń 2020, 14:28:23)

EDIT.
Tematy w pierwszej zakładce nie pozostawiają wątpliwości :)

Cytuj
- PoE currency
- Test, just a test
- AmberWide Out
- КТП КОМПЛЕКТНЫЕ ТРАНСФОРМАТОРНЫЕ ПОДСТАНЦИИ
itd.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:02:22 wysłana przez Leyek »

Offline Eguaroc

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1462 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:17:39 »
Dla porównania aktualna statystyka z komikspeca:
Tylko raz, że to było forum powiązane ze sporym serwisem, a dwa nie ograniczało się tylko do komiksów, tylko miało inne mocno rozwinięte działy.

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1463 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:48:59 »
Porównaj sobie ze zrozumieniem te statystyki. Najwyższa wartość gości na forum gildii jest w dniu, gdy było ono całkowicie zapomniane. A dzisiejsze statystyki z gildii są porównywalne z dzisiejszymi z komikspeca.

Offline isteklistek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1464 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 12:32:39 »
Może warto było by się zastanowić, aby dać taki punkt, że jeżeli ktoś chce siebie promować i swoje blogi, recenzje, to powinien każdy link opisać w kilku zdaniach, co tam się znajduję, aby nie było pustego kliknięcia. Taka wiadomość dla tych, co wchodzą po to, aby dać link do siebie - rozpocznij dyskusje na forum, weź w niej udział, a jak wrzucasz materiał do siebie to go opisz w kilku słowach, dlaczego użytkownik forum powinien tam zajrzeć i co ciekawego jest w tym materiale.