Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294886 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1455 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 15:14:48 »
Mniej się angażuję bo mam sporo zaległości w czytaniu, zresztą, nie ma obostrzeń, trzeba korzystać z życia :D
Druga sprawa, że faktycznie znudziło mnie przekopywanie się przez ileś tam stron żeby dotrzeć do sedna...

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1456 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 15:20:41 »
Mniej się angażuję bo mam sporo zaległości w czytaniu, zresztą, nie ma obostrzeń, trzeba korzystać z życia :D
Druga sprawa, że faktycznie znudziło mnie przekopywanie się przez ileś tam stron żeby dotrzeć do sedna...

A to czytanie komiksów to nie jest korzystanie z życia? ;)

Offline PJP

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1457 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 15:27:03 »
Na razie próbuję łączyć plener z czytaniem, ale bywa ciężko  8)

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1458 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 18:38:58 »
  Forum gildii nie padło, tylko zostało wyłączone przez właścicieli a miało się doskonale. Decyzję uznano za błędną, co wiemy. Jednym z problemów tego forum jest, to że poprzez ciężką do wytłumaczenia w niektórych przypadkach tolerancję moderatorów to miejsce zamienione jest po części w w przytułek dla obłąkanych im. Jeremiasza Arkhama. Nie dziwię się ludziom, że nie bardzo chce im się tu pisać, skoro połowa postów ginie w tym bełkocie nawiedzonych. Sam też już zaczynam odczuwać momentami zniechęcenie jak mam tu wejść, szkoda mi marnować czasu na przewijanie dyskusji typu "czy trzeba czytać każdy dymek" i szukanie jakiejkolwiek rozsądnej wiadomości. A niech sobie facet czyta co dziesiątą stronę jak ma taką ochotę, normalnym ludziom nie powinno to zaśmiecać głów. O "gwiazdorze" to już szkoda wspominać, jego obecność tutaj to skandal.

Wiem. Bardziej pije do tego, że forum gildii też można już równie dobrze wyłączyć, bo tam nie ma obecnie żywej duszy bo i tak ludzie migrowali tutaj.

Offline Piterrini

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1459 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:26:41 »
Trochę mnie to bawi, chociaż pewnie złe słowo, bo nic w tym śmiesznego nie ma, taki "kryzys tożsamości" forum narasta od jakiegoś czasu, kilka aktywnych osób "odpadło" i przez chwilę było może mniej żywotnie tutaj, ale teraz się już rozkręciło, tyle że w kierunku...:
(...) coraz mniej osób wypowiada się "merytorycznie" (...)
Do tego dochodzą "kryzysy" wywołane decyzjami rządzących tego świata, z czego na komiksy przekłada się głównie kwestia dostępności papieru i rosnących kosztów wywołanych wzrostami cen wszystkiego wokół, tego już dotykałem w poprzednich wypowiedziach, ale nowe przemyślenia to jeszcze coś napiszę niedługo, to była już dygresja...

Jeśli chodzi o Discordy i inne "wynalazki" - nie ma co się na nie obrażać, jak jakiejś części osób byłoby tam lepiej (a moim zdaniem widać, że tak by faktycznie było) to można się przecież zorganizować i tam "siedzieć". Format forów ewoluuje co widać nie tylko po ogólnej demografii użytkowników, ale też po samej aktywności, i tu piszę odnośnie większości otwartych forów hobbystycznych, na specjalistycznych jest trochę lepiej, ale z kolei tzw. próg wejścia już wymaga większej wiedzy.
To tylko moja szybka i skrótowa interpretacja - dzieciaki odbierają w różnych aplikacjach zdawkowe informacje mające wartość chwilową, fora typu niniejszego tak nie działają i to jest ich siłą, niestety ten format do najmłodszych nie trafia (to w ogólności, jasne że są wyjątki). Więc o ile np. tutaj próg wejścia jest niski, to i tak dla osób "niezaznajomionych" jest stosunkowo wysoki, zobaczcie że 'wszędzie' (na forach) rozmawiają osoby co już natrzaskały tysiące wiadomości, a nowi użytkownicy jeśli już są, to tylko zadają pytania nie wnosząc od siebie informacji. No i nie tylko najmłodsi się pod to łapią, jak ktoś dawniej nie był aktywny na forach, to łatwiej 'wskoczyć' w Discordy i inne Facebooki. Do czegoś zmierzałem? Chciałem napisać, że nie zgadzam się z tym, że wartość archiwalna forów nie jest istotna, pomijam swoje upodobania do 'grzebania' w starym forum i czytaniu też tam o komiksach, ale sama funkcja archiwum sprawiać powinna, że zamiast nowych postów typu:
(...) jestem ciekaw czemu komiks w Polsce (przynajmniej ten superhero) umarł na kilka lat i zostaliśmy tylko z Axelem i Mandragorą w kioskach.
Wystarczyłoby żeby osoba wpisała w Google interesujący temat (bo Google lepiej wyszukuje niż forumowe szukajki), przykładowe pytanie na ostatniej stronie tematu, bo to wszystko było dyskutowane przysłowiowe miliony razy. Już nie mówiąc o przywoływanych w wiadomościach wyżej "ancymonach", niezmiennie powtarzam: więcej czytać, mniej pisać, a też jak piszecie o Discordzie, to zdecydowanie bardziej takie osoby bym widział tam, niż na forum.

Zresztą świetnie że forum Gildii niezmiennie stoi, bo mnie zmartwiliście wyżej, pisząc że:
Gildyjne calkiem wywiało (...)
Forum gildii (...) zostało wyłączone przez właścicieli (...)
Ogólnie w internecie więcej jest osób czytających niż piszących (chyba oczywiste), dlatego z mojej perspektywy wartość archiwalna jest tak ważna, a na razie nic nie przeszkadza w przeglądaniu wieloletniej historii komiksowej na starym forum...
(...) archiwum, z którego i tak mało kto korzysta.
Tak jest faktycznie? Skąd to wiesz? Skoro osoby co korzystają z archiwum w przeważającej ilości nic nie piszą (to także moje założenie) to jedyną estymację można przeprowadzić na liczbach - wejścia na stare forum (bo i tak tam nikt nie pisze) i na obecne, ale tu obarczone dużym błędem, bo licząc ilość wejść i jakoś korelując z zalogowanymi/gośćmi nie sposób stwierdzić (sam tylko czytając się nie loguję, a tutaj z tzw. archiwum nie korzystam regularnie). Chciałem sprawdzić jak to wygląda liczbowo dla starego forum, ale na szybko nie dałem rady (...), w każdym razie wchodzę w ogólny na gildii i teraz pokazuje 19 gości w tylko tym dziale, to jest ponad połowa  tego co na obecnym forum w analogicznym dziale w tej chwili.
(...) forum gildii też można już równie dobrze wyłączyć (...)
@Pan M - wyłączyć czy usunąć, bo to miało być tożsame kiedy Gildia zapowiadała zamknięcie forum. Wyłączyć mogą, czyli brak możliwości rejestracji i pisania (bo i tak nie wyobrażam sobie żeby ktoś tam wrócił), ale usunięcie to byłby policzek dla całego okresu kiedy forum działało... Takie coś zrobiło IMDB i teraz jest tylko platformą reklamową (inna sprawa, że bardzo dużą i własne media produkują obecnie, ale gdyby decydentów obchodziło tam coś więcej niż dolary, to ze wstydu powinni się pod ziemię zapaść...).

Dobra znów się rozpisałem, następnym razem będzie o komiksach (w innym temacie oczywiście) ;)

Edit: shoutboxy itp. - jestem na nie, ogólnie format forum mi pasuje (z takimi obcuję od lat i dopóki 'społeczność' jest aktywna, to nie widzę pozytywnie zmian tego typu). Ale tak jak piszecie - forum to my, jacy my taki poziom ;) Uwagi obecnie moderacji gdzieś miejscowo włączałem w wypowiedzi, więc nic nowego nie napiszę, jakby z forum były pieniądze to i zarządzanie byłoby inne, także ostatecznie ponarzekam czasem, ale i tak lepiej że forum jest, niż jakby go nie było.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Czerwiec 2022, 15:30:38 wysłana przez Piterrini »

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1460 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:02:47 »
(...), w każdym razie wchodzę w ogólny na gildii i teraz pokazuje 19 gości w tylko tym dziale, to jest ponad połowa  tego co na obecnym forum w analogicznym dziale w tej chwili.

Tu wydaje mi się trzeba by wziąć poprawkę na algorytm podliczający i jego działanie na różnych przeglądarkach. Sam mam komikspeca i masę innych stron zawsze otwarte w przeglądarce, a przeglądarkę zawsze otwartą jak chodzi komputer. Taki Chrome z tego co zauważyłem nie odświeża przy ponownym uruchomieniu stanu wszystkich otwartych kart, ale taka Opera jeśli dobrze pamiętam to robi, a przynajmniej kiedyś robiła. A są jeszcze Firefox/Edge itd. Mimo, że forum gildii to już zombie to jestem sobie wyobrazić w skali kraju kilka-kilkanaście osób, co mają je otwarte na stale na jakiejś z kart przeglądarki (niektórzy może nieświadomie, bo im się wszystkie otwarte karty na ekranie nie mieszczą).

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1461 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 20:59:54 »
Wszedłem z ciekawości na forum Gildii i wydaje mi się, że tam boty i inne spammaszyny hulają aż miło. I jakieś DDoS-y pewnie też się zdarzają. 15.01.2020 to już dawno było zombie-forum.

Cytuj
Użytkownicy online - 121 Gości, 0 Użytkowników

Dziś online: 324.
Najwięcej online: 3 645 (Styczeń 15, 2020, 07:56:57 am)

Dla porównania aktualna statystyka z komikspeca:

Cytuj
Użytkownicy online - 174 Gości, 43 Użytkowników (5 Ukrytych)

Dziś online: 351.
Najwięcej online: 990 (Nd, 19 Styczeń 2020, 14:28:23)

EDIT.
Tematy w pierwszej zakładce nie pozostawiają wątpliwości :)

Cytuj
- PoE currency
- Test, just a test
- AmberWide Out
- КТП КОМПЛЕКТНЫЕ ТРАНСФОРМАТОРНЫЕ ПОДСТАНЦИИ
itd.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:02:22 wysłana przez Leyek »

Offline Castiglione

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1462 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:17:39 »
Dla porównania aktualna statystyka z komikspeca:
Tylko raz, że to było forum powiązane ze sporym serwisem, a dwa nie ograniczało się tylko do komiksów, tylko miało inne mocno rozwinięte działy.

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1463 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 21:48:59 »
Porównaj sobie ze zrozumieniem te statystyki. Najwyższa wartość gości na forum gildii jest w dniu, gdy było ono całkowicie zapomniane. A dzisiejsze statystyki z gildii są porównywalne z dzisiejszymi z komikspeca.

Online isteklistek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1464 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 12:32:39 »
Może warto było by się zastanowić, aby dać taki punkt, że jeżeli ktoś chce siebie promować i swoje blogi, recenzje, to powinien każdy link opisać w kilku zdaniach, co tam się znajduję, aby nie było pustego kliknięcia. Taka wiadomość dla tych, co wchodzą po to, aby dać link do siebie - rozpocznij dyskusje na forum, weź w niej udział, a jak wrzucasz materiał do siebie to go opisz w kilku słowach, dlaczego użytkownik forum powinien tam zajrzeć i co ciekawego jest w tym materiale.

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1465 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 15:46:49 »
Nie zamieniajmy się w Bazyla.

Lepiej zamienić się w michała81/xanara. Czyli jeśli ktokolwiek napisze cokolwiek z czym się nie zgadzam - to jade po nim osobiście i piszę ze ma siedzieć cicho, bo śmie nie zgadzać się z jedynie słuszną prawdą. I wspominać mnie, chociaż nie zabierałem zdania w danym temacie.

Mnie osobiście nie obchodzi w co tam się TK ubiera na tych filmikach tylko co mówi. Ale jak Luk Cook chce to skrytykować, to oczywiście ma do tego prawo. Imbę zrobili ci wszyscy co na niego naskoczyli, że jak on śmie że skrytykował strój TK. Znaczy oni też mają prawo, ale narzekanie na "nadmiar" postów na forum dyskusyjnym to już kompletny absurd. Ja bym prosił by nie ograniczać wolności słowa na forum.


Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1466 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 16:22:50 »
  Nie wycieraj tu sobie ust pojęciem wolności słowa bo masz o niej takie same pojęcie jak o wszystkim na temat czego się tu wypowiadasz czyli bardzo mierne.

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1467 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 20:04:29 »
 O proszę widzę moderacja wróciła z bardzo, bardzo długiego urlopu. No cóż, lepiej późno niż wcale. Mam nadzieję że wszyscy opaleni, wypoczęci i uśmiechnięci.

Offline DuchDucha

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1468 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 08:37:05 »
Witam, to chyba mój pierwszy post.

W regulaminie nic nie znalazłem, więc po prostu pytam. Jak zapatrujecie się na zamieszczanie linków do własnych recenzji w formie pisanej i na YT? 

Online xanar

Twój komiks jest lepszy niż mój