Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 299340 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1440 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 02:27:57 »
Jazdy po discordach, FB, redditach i innych twitterach nigdy za wiele.

Zaglądałem na discorda zarówno bardzo małych jak i większych społeczności - dla mnie to był bezużyteczny syf w każdym jednym przypadku.

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1441 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 06:57:14 »
Jazdy po discordach, FB, redditach i innych twitterach nigdy za wiele.

Zaglądałem na discorda zarówno bardzo małych jak i większych społeczności - dla mnie to był bezużyteczny syf w każdym jednym przypadku.

Napisz to jeszcze dziesiąty raz. Discord to owszem dość średnie miejsce na dłuższe dyskusje, ale na początku to był komunikator dla graczy- np. po rozgrywkach online jak znalazł- do tego to jest całkiem w porządku rzecz jak pisze się z jedną osobą, albo mniejsza grupką. Reddit ma swoje za uszami ale wybił się dzięki tysiącom tematycznych grup, a wrzucanie go do jednego worka z fb nie jest do końca fair, bo na reddicie akurat poza tonami syfu można się natknąć na wątki z dłuższymi i sensownymi wypowiedziami szczególnie w co bardziej hermetycznych albo hobbystycznych grupach, przynajmniej części z nich. Na fb czegoś takiego praktycznie nie ma prawie wcale- zamknięte grupy na fb, to jest tyle co nic przy tym jak rozbudowany w tym jest reddit- są za to Grażyny co powielają fejk newsy i wypowiadają się w ten paskudny,  pseudo dydaktyczny sposób jakby inni byli debilami a same najbardziej nie świecą bystrością no i jest masa arbitralnych pajaców. Do tego cały layout na fb sprzyja krótkim, debilnym wypowiedziom a na reddicie te dłuższe elaboraty nie wyglądają już tak tragicznie wizualnie.

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1442 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 14:43:37 »
Cytuj
Napisz to jeszcze dziesiąty raz.

Na pewno napiszę.

Bender

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1443 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 15:41:03 »
Tak. Koniecznie coś o bezużytecznosci i śmietniku  ::)

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1444 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 16:02:36 »
Kalkę discorda czyli Slack używa się często w firmach, więc to nie da końca tak, że kontent ginie w śmietniku. Jak pójdziecie na discord strimera z twitcha który ma milion dzieciarni to wiadomo, że tak będzie. To oczywiście dygresja, żeby nie bać sie discorda (in general a nie w kontekście migracji forum, która nigdy nie nastąpi)
Nie rozumiem co do mnie piszesz, ale brzmi to: przerost formy nad treścią.

Bender

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1445 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 16:12:25 »
Skąd wiesz, skoro nie rozumiesz?  8)

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1446 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 18:12:11 »
Na pewno napiszę.

No na discordzie za takie spamowanie dostałbyś bana ;D

sum41

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1447 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 18:53:33 »
Jesli to by bylo to ktos was bedzie zmuszal to czytac?

Offline parsom

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1448 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 18:54:41 »
Kilka postów wyżej masz wyjaśnione - to zabija forum.

sum41

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1449 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 19:08:48 »
No chyba ze OK :)

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1450 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 02:26:24 »
Żadnego discorda przecież nie będzie jak nie chcecie ::) Co innego, że sporo normalnych forów tematycznych jak np bastion star wars ma discorda. Ba wrecz duże marki w to idą np total war ma oficjalna grupę tam, Gta bodaj też. Jak rozumiem, że komuś może to nie lezec i wbrew pozorom sam mam podobne zdanie co do formy dyskusji tam to jednak śmieszy mnie potepianie tego w czambul. Akurat większe firmy w kwestii kanałów komunikacji niby zle decydują  ;D Poza tym flamewary na temat kolekcji czy ten śmietnik który generuje hobogoblin i dyskusje z nim nie wyglądają tutaj wcale dobrze w kontekście tego niby jakościowego forum. To by nawet poleciało z tego strasznego discorda, bo tam moderacja w grupach tematycznych pilnuje dość ostro porządku przynajmniej z tego co się spotkałem. Ponad to discord ma chociaż taka zaletę ze łatwo tam zrobić tag, podgrupę przeznaczona do pisania śmieciowych postów i tam mniej szkodliwe trolle mogą pisać bez szkody dla glownego contentu i kto nie chce to tego nie widzi. To forum z kolei działa tak, że np w temacie o Batmanie ostatnie kilkadziesiąt postów jest nie na temat, ba to okropne bzdury bo kolejny bait hobogoblina zadziałał i właściwie to dalej  tam wisi i to od prawie tygodnia😂 Forum wyraźnie opada w dół, wystarczy zajrzeć w staty forumowe i rzuca się w oczy duży spadek wypowiedzi na rok ad2022, na forum króluje ten nieszczęsny hobogoblin i wy myślicie ze to discord zabije to forum. Jeżeli forum się rozpadnie to jedynie szkoda autentycznych pasjonatów, którzy tu się udzielają. Padły swojego czasu fora  Dcmaniak i Avalonu, gildyjne forum więc to miejsce wcale nie jest bezpieczne.
« Ostatnia zmiana: So, 04 Czerwiec 2022, 03:20:13 wysłana przez Pan M »

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1451 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 02:36:10 »
Skąd wiesz, skoro nie rozumiesz?  8)
A napisałem, że wiem? Zechcesz zacytować?

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1452 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 06:31:14 »
Gildyjne calkiem wywiało-zjadlo mi linijke.

Offline Dracos

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1453 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 07:12:06 »
Oj tam oj tam opada w dół, skończyła się pandemia, lato sezon urlopowy za pasem to i ludzie mniej piszą. Młodsi tez nie jesteśmy, a obowiązków pewnie każdemu raczej przybywa niż ubywa. W porównaniu do innych for które odwiedzam to komikspec ma się bardzo dobrze. A discord imo to naprawdę fajna rzecz, ale dla grupy albo znajomych albo np gildiowe.

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1454 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 11:14:52 »
Padły swojego czasu fora  Dcmaniak i Avalonu, gildyjne forum więc to miejsce wcale nie jest bezpieczne.

  Forum gildii nie padło, tylko zostało wyłączone przez właścicieli a miało się doskonale. Decyzję uznano za błędną, co wiemy. Jednym z problemów tego forum jest, to że poprzez ciężką do wytłumaczenia w niektórych przypadkach tolerancję moderatorów to miejsce zamienione jest po części w w przytułek dla obłąkanych im. Jeremiasza Arkhama. Nie dziwię się ludziom, że nie bardzo chce im się tu pisać, skoro połowa postów ginie w tym bełkocie nawiedzonych. Sam też już zaczynam odczuwać momentami zniechęcenie jak mam tu wejść, szkoda mi marnować czasu na przewijanie dyskusji typu "czy trzeba czytać każdy dymek" i szukanie jakiejkolwiek rozsądnej wiadomości. A niech sobie facet czyta co dziesiątą stronę jak ma taką ochotę, normalnym ludziom nie powinno to zaśmiecać głów. O "gwiazdorze" to już szkoda wspominać, jego obecność tutaj to skandal.