Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 299706 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1425 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 03:09:35 »
Z wieloletniego doświadczenia - chatboxy skutecznie zabijają fora, widziałem to już kilka razy. Ludzie zaczynają tam pisac o wszystkim, w tym i o tym, o czym należałoby pisać w odpowiednich wątkach. W tej kwestii zawsze jestem zdecydowanie na nie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Czerwiec 2022, 03:18:09 wysłana przez Gieferg »

Offline kaczogród

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1426 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 13:50:00 »
Chatboxy pasują bardziej do blogów czy stron internetowych z newsami i artykułami niż do forów dyskusyjnych według mnie.
,,le monde est absurde"

Bender

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1427 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 14:28:34 »
Meh, ja to bym w ogóle to wszystko przeniósł na discord. Wygoda obsługi znacznie lepsza niż walor archiwum, z którego i tak mało kto korzysta. Ale wiem, milion głosów i argumentów przeciw, więc nawet od razu się poddaję. ;)

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1428 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 15:05:39 »
Nie ma guzika, więc ręcznie:

- post @Bendera z 14:28:34 - "Nie lubię, nie lubię, nie lubię!!!"  :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1429 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 15:12:07 »
O, łapki w dół powinny być, może mniej by się ludzie kłócili, bo zamiast się produkować to po prostu dislajka by dali.

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1430 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 16:12:47 »
Discord do dyskusji jest tak samo daremny jak Facebook czy Reddit.  Strata czasu.

Bender

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1431 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 16:34:49 »
W takiej formie jak tu pewnie tak. Ale głosówki, striming, łatwość wrzucania załaczników i kilka innych bajerów to fajne rzeczy. Zawsze lubiem fora ale czasy się zmieniają i forma tradycyjnego forum zaczyna być jak za ciasne buty.

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1432 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 16:55:38 »
@Bender a tak na poważnie jakie Ci multimedia czy bajery potrzebne na forum o analogowej formie (pop)kultury jaką jest komiks?
Można wrzucić zdjęcie, osadzić filmik z YT, wrzucić zwykły link (to jakiegoś streama czy czego tam sobie ktoś chce).
Chyba najważniejsze są posty jakie NAPISZĄ użytkownicy, wszystko inne to ozdobniki.

Oprócz forum jestem też na Twitterze i tam cykl życia wiadomości to jest godzina-dwie, max. dzień jak coś superpopularnego. Masz takich masówek-chwilówek jeszcze trochę do wyboru (FB, Instagram, Albicla ;) ), zostaw tak szlachetny twór jak fora w spokoju ;)

Offline PJP

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1433 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 17:37:43 »
Od pewnego czasu jestem na klubowym Discordzie i bardzo sobie chwalę. To połączenie dobrych cech starych komunikatorów w stylu IRC z forami dyskusyjnymi. Fejsbukowe gówno w ogóle się do tego nie umywa :) Ale czy Discord byłby ok zamiast forum? Hm... Chyba jednak to zabawa dla bardziej zgranych zespołów i grup.

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1434 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 18:26:19 »
Zaglądam czasem na kilka discordów i... no nie ma to sensu. Nieczytelny chaos i wrzucanie wszystkiego do jednego wora (nawet gdy dany discord jest podzielony na ileś tam działów i tak wychodzi na to, że każdy sobie gada o czymś innym w tym samym miejscu i nie da się poczytać żadnej sensownej dyskusji).

Offline gashu

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1435 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 08:39:57 »
Również jestem sceptyczny wobec Discorda. Aplikacja ta (i podobne) to taki bardziej współczesny chat.
Do starego dobrego forum ma się nijak :)

Online Castiglione

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1436 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 09:18:48 »
Lepsze wrogiem dobrego.

Online parsom

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1437 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 13:44:55 »
Discord jest absolutnym syfem w którym przepadnie każdy sens i treść, a do tego poprzez łatwość angażowania się w bieżące pogaduszki odciąga uwagę od forum - ludzie piszą na discordzie, a forum umiera.

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1438 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 20:39:20 »
Dokładnie. Pieprzyc discord i wszystkie inne tego typu wysrywy szatana :)

Bender

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1439 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 00:15:40 »
@Gieferg Napisałem od razu, że to nawet nie jest jakaś propozycja. Naprawdę nie masz się czego obawiać i aż 3 razy pisać to samo XD

A tak już odnosząc się do meritum: jaki jest discord i jaki poziom szumu na nim zależy w dużym stopniu od tego jacy ludzi na nim są. To naprawdę fajny wynalazek. Kalkę discorda czyli Slack używa się często w firmach, więc to nie da końca tak, że kontent ginie w śmietniku. Jak pójdziecie na discord strimera z twitcha który ma milion dzieciarni to wiadomo, że tak będzie. To oczywiście dygresja, żeby nie bać sie discorda (in general a nie w kontekście migracji forum, która nigdy nie nastąpi)
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Czerwiec 2022, 00:23:27 wysłana przez Bender »