Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 298021 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1335 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 12:04:36 »
(1) Sugestia: włączenie wypowiedzi z nowego wątku:
https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/spider-man-dla-poczatkujacych/
do już istniejącego wątku o postaci:
https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/spider-man/

(2) Dodatkowo cytuję fragment swojej wypowiedzi sprzed kilku minut:
(...) do (...) osób rozpoczynających śmieciowe tematy - "śmieciowe", bo chodzi w nich o uzyskanie odpowiedzi na konkretne pytanie, pytanie które mogłoby być zadane np. w wątku postaci czy serii...
Nie ograniczając się do polskojęzycznej strony internetu - na niemalże każde pytanie jakie zadałeś/zadajesz/zadasz można znaleźć odpowiedź, bo ktoś inny już identyczne pytanie zadał wcześniej. (...) zanim zadasz pytanie poszukaj odpowiedzi, bo odpowiedzi są...
PS. nie chodzi o to, żeby pytań nie zadawać, po prostu pytanie zadane tak jak w niniejszym temacie jest zadawane codziennie "wszędzie" w internecie, w miejscach częściej "uczęszczanych" są wręcz przypięte odpowiedzi na takie najczęściej zadawane pytania...
Może macie (admin/mods) jakiś pomysł odnośnie powyższego, faq czy też "odpowiedzi 101" na niewiele się zdadzą (jak ktoś nie szuka odpowiedzi na coś co go interesuje, to tym bardziej nie przeczyta "zasad" zadawania pytań :P )... Patrzę z perspektywy "przyszłościowej", jeśli treści z forum mają być dostępne w perspektywie x lat, to później szukając czegoś trzeba się przedzierać przez te śmieciowe tematy, co zdecydowanie wygodne nie jest.

(3) Odnośnie utrzymania porządku na forum:
Tu w ogóle nie praktykuje się czegoś, znanego z innych forów - komunikatów moderacji w wątku. Co za problem napisać na czerwono właśnie coś z przywołaniem towarzystwa do porządku?
Wymagałoby to na bieżąco monitorowania dyskusji przez moderatora, co jest nierealne, chociaż jeśli już lecą ostrzeżenia itp. to jaki problem tego typu rozwiązania użyć? Na gildii było to stosowane (przynajmniej okresowo).

(4) Jeszcze jedna rzecz, o której mam wrażenie że już tu pisałem - edycja odpowiedzi. Powiedzmy że rozumiem blokadę edycji po 2 (?) godzinach od napisania, jeśli jest jednak możliwość, to pierwszy post w wątku bym z tej blokady wykluczył. Piszesz @Mateusz że można napisać PW i sam zmienisz treść wiadomości, ale chyba nie każdy wie że jest taka możliwość, no i kwestia że zabierałoby to Tobie czas... A dlaczego taka funkcja edycji pierwszego posta (tylko posta nr 1 w danym temacie) byłaby przydatna - podam na przykładzie wątków o kolekcjach kioskowych, w pierwszym poście mogłaby być pełna czy też na bieżąco aktualizowana lista tomów, to samo może dotyczyć wątków o postaciach, chronologii, kolejności czytania itp., nie tylko temat byłby łatwiejszy do czytania dzięki temu, ale też wyższa byłaby jego "jakość", no i ostatecznie byłoby większe zaangażowanie ze strony twórcy tematu (bo osoby "zaangażowane" są, tyle że tematy wyglądają tak, że np. @freshmaker praktycznie sam pisze w wątkach dotyczących tytułów 2000AD wstawiając nowe posty, nie wiem czy akurat edycja pierwszego posta coś by zmieniła w tej konkretnej sytuacji, ale kwestia "do przemyślenia" :) ).
Kompletnie subiektywnie - sam unikam zakładania tematów wiedząc, że ten pierwszy post pozostanie w niezmiennej formie, mimo że mógłby być z czasem bogatszy w informacje i lepiej prezentować wątek... Nawet wiedząc że mogę napisać PW z aktualizacją niewiele to zmienia, bo nie chcę zabierać nikomu czasu...

Offline Pinto

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1336 dnia: Nd, 14 Listopad 2021, 18:57:58 »
Ponieważ nigdzie nie widzę kontaktu do administratora, więc założyłem ten wątek.
Dlaczego mój wątek o fuszerce Egmontu został przeniesiony do ogólnego wątku o Egmoncie? Istnieje wątek o wadach fabrycznych komiksów, więc powinien istnieć też wątek o komiksach, które spieprzyli sami wydawcy :D Nalegam więc, żeby mój wątek przywrócić pod ogólniejszym tytułem, np. "Fuszerki wydawców".

Offline stachel

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1337 dnia: Nd, 14 Listopad 2021, 19:41:09 »
@Pinto
Do tej pory o takich rzeczach dyskutowaliśmy w wątkach wydawców i nie widzę potrzeby osobnego wątku, w szczególności dla wszystkich wydawnictw na raz.

Offline sad_drone

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1338 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 16:42:02 »
No i jak tam adminie, żadnego ostrzeżenia dla gnypela mimo ewidentnych wycieczek personalnych i off topu politycznego ? Długo jeszcze będziemy tolerować na forum użytkowników którzy o komiksach nie mają nic do powiedzenia i pojawiają się tylko żeby zaczynać shitstorm ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Toranga

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1339 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 13:00:08 »
Wielkie dzięki dla adminów za uporządkowanie wątku o podsumowaniach.
👍🏻👍🏻👍🏻

brvk

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1340 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 13:08:12 »
A ja nie wiem, czemu to poleciało. Podsumowania zawsze są kontrowersyjne, tekst Olgi jest, jaki jest, ale chciałem zaznaczyć w tamtym wątku fakt, że ktoś w zestawieniu literackim umieścił komiks.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1341 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 13:09:48 »
Też mnie to trochę konfunduje - czyli w tamtym temacie możemy tylko wrzucać podsumowania roku, ale już nie dyskutować o nich?

Online isteklistek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1342 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 13:12:51 »
Jaki to uporządkowanie? Była dyskusja na temat wyboru Olgi Wróbel i jej uzasadnienia, gdzie można było się odnieść do tego . Jeżeli nie został naruszony regulamin - którym się zasłania - to wątek powinien wrócić, był meretoryczny. Chętne poznam uzasadnienie inne niż, bo ktoś śmieszkował. Jeżeli chcecie moderować, to moderujcie dyskusję tak, jak powinno się to robić.
« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Grudzień 2021, 13:14:32 wysłana przez isteklistek »

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1343 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 13:14:34 »
Dyskusje są "polityczne", własne opnie również (dziwi mnie, że jeszcze nie lecą do kosza) :P
Zasadniczo tematy o komiksach powinny się ograniczać do gramatury papieru, wyglądu grzbietów na półce i ewentualnie ilości stron, a nie jakieś dyrdymały o treści czy, o zgrozo, o rysunkach.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1344 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 13:32:34 »
Posty nie dotyczyły ani podsumowania roku w komiksie, ani też samego komiksu. Jeśli chcecie dyskutować o tym konkretnym tytule, to najlepszym miejscem będzie dedykowany mu temat.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1345 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 13:42:51 »
Posty nie dotyczyły ani podsumowania roku w komiksie, ani też samego komiksu.

Posty dotyczyły klucza oceny, którym kierowała się autorka podsumowania. Jednak przyjmuję z pokorą, że w Twojej ocenie zarówno jej opinia, jak i wypowiedzi forumowiczów, były zbyt polityczne.
Strach tutaj cokolwiek napisać, szczególnie jeśli w temacie przewija się wątek kobiecy.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1346 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 13:46:20 »
Posty nie dotyczyły ani podsumowania roku w komiksie, ani też samego komiksu. Jeśli chcecie dyskutować o tym konkretnym tytule, to najlepszym miejscem będzie dedykowany mu temat.

Posty dotyczyły dokładnie tego podsumowania i komiksu Twarz, brzuch, głowa, w kontekście tego konkretnego podsumowania.

Online isteklistek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1347 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 13:49:47 »
Posty dotyczyły podsumowana literatury, chyba, że komiks nie podpada pod literaturę, a może nie ma ochoty tam być. Bardzo słabe uzasadnienie  - serio - wróć wątek, proszę.

Offline Koalar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1348 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 14:14:44 »
Posty dotyczyły podsumowania roku w komiksie, bo były na temat podsumowania, w którym wygrał komiks. Więcej - komiks wygrał z książkami. Bez wątpienia więc był to najlepszy komiks 2021 roku dla osoby tworzącej podsumowanie. Posty również oceniały to podsumowanie (podobnie jak we wcześniejszych postach oceniano inne podsumowania znajdujące się w tym wątku).
Ale że jest to komiks stworzony przez kobiety i doceniony przez kobietę, to oczywiście jakiś mężczyzna musiał usunąć informację na temat tego podsumowania.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1349 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 23:45:45 »
komiks wygrał z książkami.
Tylko i wyłącznie w oczach jednej osoby, której baaardzo daleko do autorytetu.