Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 162461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1335 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 12:04:36 »
(1) Sugestia: włączenie wypowiedzi z nowego wątku:
https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/spider-man-dla-poczatkujacych/
do już istniejącego wątku o postaci:
https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/spider-man/

(2) Dodatkowo cytuję fragment swojej wypowiedzi sprzed kilku minut:
(...) do (...) osób rozpoczynających śmieciowe tematy - "śmieciowe", bo chodzi w nich o uzyskanie odpowiedzi na konkretne pytanie, pytanie które mogłoby być zadane np. w wątku postaci czy serii...
Nie ograniczając się do polskojęzycznej strony internetu - na niemalże każde pytanie jakie zadałeś/zadajesz/zadasz można znaleźć odpowiedź, bo ktoś inny już identyczne pytanie zadał wcześniej. (...) zanim zadasz pytanie poszukaj odpowiedzi, bo odpowiedzi są...
PS. nie chodzi o to, żeby pytań nie zadawać, po prostu pytanie zadane tak jak w niniejszym temacie jest zadawane codziennie "wszędzie" w internecie, w miejscach częściej "uczęszczanych" są wręcz przypięte odpowiedzi na takie najczęściej zadawane pytania...
Może macie (admin/mods) jakiś pomysł odnośnie powyższego, faq czy też "odpowiedzi 101" na niewiele się zdadzą (jak ktoś nie szuka odpowiedzi na coś co go interesuje, to tym bardziej nie przeczyta "zasad" zadawania pytań :P )... Patrzę z perspektywy "przyszłościowej", jeśli treści z forum mają być dostępne w perspektywie x lat, to później szukając czegoś trzeba się przedzierać przez te śmieciowe tematy, co zdecydowanie wygodne nie jest.

(3) Odnośnie utrzymania porządku na forum:
Tu w ogóle nie praktykuje się czegoś, znanego z innych forów - komunikatów moderacji w wątku. Co za problem napisać na czerwono właśnie coś z przywołaniem towarzystwa do porządku?
Wymagałoby to na bieżąco monitorowania dyskusji przez moderatora, co jest nierealne, chociaż jeśli już lecą ostrzeżenia itp. to jaki problem tego typu rozwiązania użyć? Na gildii było to stosowane (przynajmniej okresowo).

(4) Jeszcze jedna rzecz, o której mam wrażenie że już tu pisałem - edycja odpowiedzi. Powiedzmy że rozumiem blokadę edycji po 2 (?) godzinach od napisania, jeśli jest jednak możliwość, to pierwszy post w wątku bym z tej blokady wykluczył. Piszesz @Mateusz że można napisać PW i sam zmienisz treść wiadomości, ale chyba nie każdy wie że jest taka możliwość, no i kwestia że zabierałoby to Tobie czas... A dlaczego taka funkcja edycji pierwszego posta (tylko posta nr 1 w danym temacie) byłaby przydatna - podam na przykładzie wątków o kolekcjach kioskowych, w pierwszym poście mogłaby być pełna czy też na bieżąco aktualizowana lista tomów, to samo może dotyczyć wątków o postaciach, chronologii, kolejności czytania itp., nie tylko temat byłby łatwiejszy do czytania dzięki temu, ale też wyższa byłaby jego "jakość", no i ostatecznie byłoby większe zaangażowanie ze strony twórcy tematu (bo osoby "zaangażowane" są, tyle że tematy wyglądają tak, że np. @freshmaker praktycznie sam pisze w wątkach dotyczących tytułów 2000AD wstawiając nowe posty, nie wiem czy akurat edycja pierwszego posta coś by zmieniła w tej konkretnej sytuacji, ale kwestia "do przemyślenia" :) ).
Kompletnie subiektywnie - sam unikam zakładania tematów wiedząc, że ten pierwszy post pozostanie w niezmiennej formie, mimo że mógłby być z czasem bogatszy w informacje i lepiej prezentować wątek... Nawet wiedząc że mogę napisać PW z aktualizacją niewiele to zmienia, bo nie chcę zabierać nikomu czasu...

Offline Pinto

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1336 dnia: Nd, 14 Listopad 2021, 18:57:58 »
Ponieważ nigdzie nie widzę kontaktu do administratora, więc założyłem ten wątek.
Dlaczego mój wątek o fuszerce Egmontu został przeniesiony do ogólnego wątku o Egmoncie? Istnieje wątek o wadach fabrycznych komiksów, więc powinien istnieć też wątek o komiksach, które spieprzyli sami wydawcy :D Nalegam więc, żeby mój wątek przywrócić pod ogólniejszym tytułem, np. "Fuszerki wydawców".

Offline stachel

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1337 dnia: Nd, 14 Listopad 2021, 19:41:09 »
@Pinto
Do tej pory o takich rzeczach dyskutowaliśmy w wątkach wydawców i nie widzę potrzeby osobnego wątku, w szczególności dla wszystkich wydawnictw na raz.