Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 295220 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1260 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 13:28:27 »
Jeżeli jest barak konsekwencji w tak nieistotnej sprawie to jak to będzie wyglądało jak będzie poważniej.
Pamiętasz głosowanie na moderatora? :D

Nie wiem dlaczego łączysz (nie tylko Ty) decyzję o podziale wątku o promocjach z głosami o jakości i temacie tych promocji (tzn. wiem - bo tak najłatwiej, do jednego worka wrzucić i "aferę" kręcić). Ponownie (bo poszło do kosza widzę) - podział nie był niezbędny, ale jest przydatny z mojej (i nie tylko) perspektywy. Nie ma to żadnego związku z tym jak duża była promocja, jak dobrego komiksu dotyczyła, czy też kto promocję wstawiał itd..
Były w wątku różne zdania, nie odpowiadałem na "zarzuty" typu "przecież po linku widać że coś jest po eng", bo każdy też widzi, że faktycznie nie widać (przykładowo https://www.empik.com/batman-dixon-chuck,p1113697714,ksiazka-p - powodzenia w stwierdzeniu języka bez klikania, a dawniej (myślę ponad rok temu, może nawet jeszcze wcześniej[?]) bywały posty z empikowymi linkami jeszcze mniej czytelne - link pod linkiem bez opisu, teraz fajnie że opisy wstawiały osoby). Rzadko widuję promocje jako pierwszy, jakiś czas temu tylko coś co kto inny wstawił uzupełniłem, ale jak coś zobaczę to napiszę (można mnie cytować ;) ), nie wiem dlaczego podział wątku miałby ograniczyć aktywność kogokolwiek w tym zakresie...

Może też poddam pod "dyskusję" inny przykład - przypuśćmy że czytam komiksy w wersji elektronicznej i kupuję po 9,99$ osobne tomy (w pdf) na jakimś oficjalnym portalu co te tomy sprzedaje (hipotetycznie wszystko, nie znam się...). No i przypuśćmy teraz, że co jakiś czas portal robi promocje i sprzedaje wybrane tomy za 4,99$, robi to nieregularnie i codziennie można coś "wyrwać" - jak coś zobaczę to wstawię do tematu z promocjami, bo może się komuś przydać.
Teraz z perspektywy przynajmniej części osób na forum, które kupują wyłącznie komiksy papierowe - czy nie lepiej jakby był osobny temat na promocje komiksów w wersjach elektronicznych? Przecież komiks elektroniczny to też komiks, niczym się nie różni od wersji papierowej (tutaj cytuję popularną opinię, nie podzielam jej jakby ktoś miał się "czepiać"), wiele osób wręcz preferuje tak czytać (zwłaszcza kraje anglojęzyczne, gdzie są odpowiednie platformy sprzedażowe), a promocja jak promocja, dla jednego warto a dla innego nie warto, nie o to chodzi w kontekście podziału wątku.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1261 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 15:41:08 »

Były w wątku różne zdania, nie odpowiadałem na "zarzuty" typu "przecież po linku widać że coś jest po eng", bo każdy też widzi, że faktycznie nie widać (przykładowo https://www.empik.com/batman-dixon-chuck,p1113697714,ksiazka-p - powodzenia w stwierdzeniu języka bez klikania,

Nie wiem ja tam jakiś Batmanfanem nie jest, ale wydaje mi się, że Dixona to raczej nikt nie wydał po polsku.


Teraz z perspektywy przynajmniej części osób na forum, które kupują wyłącznie komiksy papierowe - czy nie lepiej jakby był osobny temat na promocje komiksów w wersjach elektronicznych?

Słuszna uwaga  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1262 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 15:58:52 »
Teraz z perspektywy przynajmniej części osób na forum, które kupują wyłącznie komiksy papierowe - czy nie lepiej jakby był osobny temat na promocje komiksów w wersjach elektronicznych?

Ale e-komiksy osobno w wersji anglo i polskojęzycznej rzecz jasna?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1263 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 16:06:12 »
Dobrze, dobrze, te e-polskojęzyczne to na przyszłość będą  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kadet

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1264 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 17:08:51 »
Nie wiem ja tam jakiś Batmanfanem nie jest, ale wydaje mi się, że Dixona to raczej nikt nie wydał po polsku.

Poza TM-Semic z batmanowych komiksów Dixona w PL wyszedł jeszcze "Robin: Rok pierwszy" i "Batgirl: Rok pierwszy" w WKKDC.

Ale konia z rzędem temu, kto przy dzisiejszym rynku z miejsca po nazwisku losowego scenarzysty powie z niezachwianą pewnością "Nie, od niego na pewno nic po polsku się nie ukazało".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1265 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 13:29:31 »
Definicji "trolla" chyba nie muszę Ci przytaczać.

Więc Twoje zarzuty wobec mojej wypowiedzi zupełnie nietrafione, co mnie zresztą jakoś wielce nie dziwi.
Bardzo trafione, ponieważ troll to określenie obraźliwe dot. osoby prowokującej awanturę:

WIKIPEDIA:
trollowanie określane jest obecnie jako zachowanie patologiczne i chuligańskie

słownik komputerowy Tech Lib
termin „troll” odnosi się do osoby, która zamieszcza w Internecie obraźliwe, podpalające lub niezwiązane z tematem komentarze.

Postulat rozdzielenia wątku nie był prowokacją do awantury, tylko zwykłym "wnioskiem" do administracji. Ty po prostu łazisz za mną i usilnie chcesz wywołać dym. A potem lecisz do tego wątku i skarżysz się na niski poziom forum - ostatnimi czasy to ty i Uluru go zaniżacie. Natomiast właśnie twój post wyczerpał znamiona internetowego trollingu - co w twoim wykonaniu mnie nie dziwi.

Mam dwa pytania do administracji:
1. Od czego zależy ilość procentów? Dlaczego jeden za ostrą dyskusję dostaje 50, a inny za prostackie bluzgi 10?
2. Dlaczego prostackie, obraźliwe bluzgi raz są usuwane w diabły, a raz przenoszone do kosza?

Co jest przyczyną - to zależy od tego, którą nogą admin wstanie?


xanar
Tak bardzo cię boli, że spory odsetek userów niezainteresowanych obcojęzycznymi nie musi się przedzierać przez ileś stron wyłącznie o nich? Wyjaśnij, skąd ból, skąd potrzeba, żeby wszyscy czytali to, co interesuje akurat ciebie? Bo dzielisz się z nami tym bólem któryś dzień, wiec musi to być dla ciebie dotkliwy cios...
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Lipiec 2021, 13:38:40 wysłana przez Pawel.M »

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1266 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 13:50:02 »
Ja postulowałem, żeby pozmieniać też inne tematy, dlaczego jeden temat ma być lepszy od innego  ;D
Dokładnie tak jak piszesz, przez jeden się nie muszą przedzierać a przez inne już tak  :)
Równość dla wszystkich tematów  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1267 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 14:03:52 »
No tak, wiem co postulowałeś - typowa sztuczka erystyczna: sprowadzić rzecz do absurdu. Ale postuluj sobie dalej, mnie wystarcza podział wątku o promocjach, teraz po wejściu w interesujący mnie wątek nie widzę trzech stron o tym, że może w Empiku jest błąd i może uda się wyrwać jakiegoś anglojęzycznego Spider Mana z 57% rabatem.

I wciąż nie widzę odpowiedzi: co konkretnie boli cię w takim rozwiązaniu (bo to jest przecież rzeczywisty sens twoich wypowiedzi)... Boli cię, że inni mają za wygodnie? A może to, że nie czytają tego, co dla ciebie jest istotne? O co ci chodzi? Bo bijesz pianę któryś dzień.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Lipiec 2021, 14:07:50 wysłana przez Pawel.M »

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1268 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 14:22:03 »
No to dobrze nie będzie się teraz czuł rozczarowany i zawiedziony po kliknięciu w link, moje gratulacje.

Ty jakiś problematyczny strasznie jesteś, nie dziwi mnie twoje 40%, ja już dawno zapomniałem o tym a ty mi piszesz, że bije piane, tą są te twoje zaczepki ad prersona, za które mi posty zgłaszałeś  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1269 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 16:03:29 »
Dlaczego po raz enty zostawiane tu są zaczepki xanara, a odpowiedzi usuwane? Jaki status ma tu xanar, że toleruje się jego wybryki?

W czym mój post narusza regulamin, skoro jego nie narusza? Proszę o precyzyjną odpowiedź:

Cytuj
No tak, wiem co postulowałeś - typowa sztuczka erystyczna: sprowadzić rzecz do absurdu. Ale postuluj sobie dalej, mnie wystarcza podział wątku o promocjach, teraz po wejściu w interesujący mnie wątek nie widzę trzech stron o tym, że może w Empiku jest błąd i może uda się wyrwać jakiegoś anglojęzycznego Spider Mana z 57% rabatem.

I wciąż nie widzę odpowiedzi: co konkretnie boli cię w takim rozwiązaniu (bo to jest przecież rzeczywisty sens twoich wypowiedzi)... Boli cię, że inni mają za wygodnie? A może to, że nie czytają tego, co dla ciebie jest istotne? O co ci chodzi? Bo bijesz pianę któryś dzień.

Przez stronniczość administracji powoli dyskusje stają się tu niemożliwe.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Lipiec 2021, 16:05:23 wysłana przez Pawel.M »

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1270 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 16:04:04 »
Mam dwa pytania do administracji:
1. Od czego zależy ilość procentów? Dlaczego jeden za ostrą dyskusję dostaje 50, a inny za prostackie bluzgi 10?
2. Dlaczego prostackie, obraźliwe bluzgi raz są usuwane w diabły, a raz przenoszone do kosza?

Co jest przyczyną - to zależy od tego, którą nogą admin wstanie?

1. To zależy od indywidualnej oceny każdego przewinienia.
2. Jeśli coś jest usuwane, to przez autora.

Dlaczego po raz enty zostawiane tu są zaczepki xanara, a odpowiedzi usuwane? Jaki status ma tu xanar, że toleruje się jego wybryki?

Twój Post wyleciał przed tym jak go edytowałeś i dopisałeś odpowiedź do Xanara.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1271 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 16:07:42 »
I wciąż nie widzę odpowiedzi: co konkretnie boli cię w takim rozwiązaniu (bo to jest przecież rzeczywisty sens twoich wypowiedzi)... Boli cię, że inni mają za wygodnie?

To może ja odpowiem:
1. Nie podoba mi się takie mnożenie bytów ponad miarę, bo nie widzę nic wygodnego w konieczności odwiedzania dwóch tematów w sytuacji gdy był jeden konkretny a w treści postów w nim umieszczanych i tak dawano do zrozumienia, że komiks jest obcojęzyczny.
Poza tym.
Na dzisiaj jest jeden wątek pt. "Spider-Man". To jak? Rozbijamy na dwa? "Spider-Man" vs "Człowiek Pająk"? Bo przecież kogoś może uwierać, że ktoś inny może napisać w jednym i tym samym wątku zarówno o historiach, które były i takich, które nie były tłumaczone i w zw. z tym ktoś inny nabawi się stresu? A "Punisher"? Albo jakikolwiek inny tytuł? Rozbijamy na wersję polską i oryginalną żeby nikogo nie narażać na konieczność czytania czegoś co go "nie interesuje" i przymus przebijania się przez "nieinteresujące go" posty?
2. Boli mnie równanie w dół - wystarczy, że ktoś się popłacze, że on czegoś nie chce, bo coś go uwiera i już trzeba skakać wokół jednego płaczka i dostosowywać do niego resztę, bo angielski oryginał na odcisk mu nadepnął.

Ponieważ to jest wątek poświęcony sugestiom: sugeruję powrót do jednego tematu wyprzedaży tak żeby nie trzeba było wiecznie tracić czasu na wchodzenie w dwa osobne podczas gdy wszystko można opędzić jednym i tym samym.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1272 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 16:08:03 »
Twój Post wyleciał przed tym jak go edytowałeś i dopisałeś odpowiedź do Xanara.
To proszę mi odpowiedzieć, jaką wartość merytoryczną ma łażenie tego usera za mną drugi dzień i co chwila powtarzanie, że mam obserwacje? Pse pani, a Paweł już stal w kącie! To typowe trolle zaczepki, na które nie reagujcie.

Indywidualna ocena... Czyli ostra dyskusja być wielkie przestępstwo na 50%, a chamskie bluzganie od idiotów na 10%? To gratuluję uczciwości. Jest taka nie za wielka. Będę pamiętał na przyszłość, że wyzwanie innego usera od idioty, to tylko 10% - mam nadzieję, że będziecie tu konsekwentni. Mam wniosek: proszę o sporządzenie listy z bluzgami i procentową wyceną, będę wtedy mógł kalkulować co mi się opłaca napisać takiemu uluru. Już wiem, że mogę go nazwać idiotą, a jak jeszcze? Ile procent za kretyna?

To może ja odpowiem:
1. Nie podoba mi się takie mnożenie bytów ponad miarę, bo nie widzę nic wygodnego w konieczności odwiedzania dwóch tematów w sytuacji gdy był jeden konkretny a w treści postów w nim umieszczanych i tak dawano do zrozumienia, że komiks jest obcojęzyczny.
A ja widzę, bo mnie obcojęzyczne nie interesują, a od jakiegoś czasu ta tematyka zdominowała wątek.

Cytuj
2. Boli mnie równanie w dół - wystarczy, że ktoś się popłacze, że on czegoś nie chce, bo coś go uwiera i już trzeba skakać wokół jednego płaczka i dostosowywać do niego resztę, bo angielski oryginał na odcisk mu nadepnął.
I w tym momencie skończyliśmy dyskusję. Czekam na reakcję moderacji na wyzwiska od "płaczków". Bierność administracji sprzyja rozkręcaniu się - były już wyzwiska od trolli, idiotów, teraz płaczków, boi ktoś śmiał zaproponować pewną zmianę. I te bluzgi mają przyzwolenie administracji... Dno.

Inna rzecz, że kto tu jest płaczkiem? Ja bo dwa razy zaproponowałem zmianę, czy czwórka userów, jęczących i bluzgających drugi dzień?

I wnoszę o zostawienie działów z promocjami, tak jak jest. Czym innym jest wejście do dwóch działów interesujących mnie, a czym innym do wątku, który wciąż jest zapchany tematyką nieinteresującą.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Lipiec 2021, 16:18:46 wysłana przez Pawel.M »

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1273 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 16:46:44 »
Aktualny podział tematów z promocjami zostanie utrzymany, bo uważam, że jest optymalny. Nie widzę sensu w ciągnięciu tej dyskusji, ale jeśli ktoś uważa, że ma jakieś merytoryczne argumenty, które będą w stanie mnie przekonać, to śmiało. Reszta postów będzie usuwana i polecą ostrzeżenia.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1274 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 19:54:37 »
Dla mnie merytorycznym argumentem wydaje się być argument ilościowy. Niech wypowiedzą się zainteresowani i wynik głosowania będzie wskazywał, która opcja jest optymalna dla większości forumowiczów.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".