Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1185 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 01:11:57 »
Heh, a nie mówiłem, wszędzie Żydzi, unijni lewacy i „te osoby”, a on walczy jak samotny biały jeździec, bo tak go w peerelowskim wojsku nauczyli  ;D

Jeśli masz z tym problem, turu, to proszę:  ja zgłosiłem Twój post (z notką, że zgłoszenie dotyczy też reszty off-topu, który zrobił się w temacie). Nie wiem, czy byłem jedyny. Potem, kiedy reakcja moderatora się opóźniała, a temperatura narastała, zgłosiłem kolejny.

Tak mam, że zwykle kiedy widzę taki bałagan w wątku, wolę dać znać moderatorowi, żeby zerknął na sytuację, niż pisać własny post i jeszcze bardziej nakręcać niezwiązaną z tematem dyskusję i tak przeznaczoną do kosza. Jeśli uważasz to za tchórzostwo - cóż, trudno.

Atmosfera już dawno była wygaszona, kiedy moderator wziął nożyce w ręce.
Nie mam z tym problemu, po prostu uważam to za słabą akcję, bo jestem przyzwyczajony, że takie zgłoszenia robią moi antagoniści w danej dyskusji, a nie ludzie z offu.
Najlepsze, że ledwo udało się zracjonalizować ten wątek z PRLu, bo był całkowicie nieczytelny, i już po chwili mieliśmy tam „łowców lewaków” a teraz się okazuje, że jeszcze „życzliwi” dołączyli (bez urazy, ironizuję).
W praktyce zostało jedno forum komiksowe, cała reszta przeniosła się na FB albo wycofała z sieci.
Naprawdę tylko tyle macie do pogadania o komiksach?
Krzywe okładki, panoramki, a jak ktoś wychodzi poza ten schemat to „won z lewakiem” albo zgłosić do usunięcia.
Słabiutko (nie ma dnia żeby się ktoś nie zapytał, po cholerę tutaj jeszcze zabieram głos).

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1186 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 11:57:18 »
Wątek dotyczy sugestii na temat forum, a nie opłakiwania swoich ostrzeżeń. Proponuję wydzielić narzekania na moderację do osobnego wątku, np. "ściana płaczu". Zgłaszam offtopy i proszę moderację o interwencję.

Offline stachel

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1187 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 23:24:39 »
Rozważę założenie osobnego wątku, na razie zgłaszajcie swoje zastrzeżenia tutaj.

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1188 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 00:20:46 »
Rozważę założenie osobnego wątku, na razie zgłaszajcie swoje zastrzeżenia tutaj.

No to właśnie ci zgłosiłem na priva.
Ale oczywiście mogę tutaj rozwinąć.
Kłamliwa próba poniżenia mnie przez @Apasza poprzez użycie określania „opłakiwanie swoich ostrzeżeń” i wplecenie przez niego motywu o jednoznacznie rasistowskim charakterze „ściana płaczu”.
Wywalasz to co jesteś w stanie jednoznacznie zrozumieć, ale wystarczy pominąć personalia i odrobinę (nieudolnie) zakamuflować opinię na temat jakieś narodowości czy wyznania, żeby swobodnie tutaj hasać?
Jakoś moje wypowiedzi usuwałeś i dowalałeś mi ostrzeżeniem jakiś czas temu, bo @Apasz odebrał je personalnie i poczuł się obrażony, mimo, że nie było w nich o nim ani słowa.
 ::)
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Lipiec 2021, 00:28:20 wysłana przez turucorp »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1189 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 09:41:23 »
Rozważę założenie osobnego wątku, na razie zgłaszajcie swoje zastrzeżenia tutaj.

Ok, wobec tego zgłaszam zastrzeżenia i jednocześnie proszę o wykładnię zasad obowiązujących na forum, bo niestety w działaniach moderacji trudno dopatrzeć się logiki i konsekwencji. Wierzę jednak, że zarówno mnie, jak i wam, zależy na kulturalnej dyskusji na forum, bo po co wy macie ciągle edytować wątki, a ja dostawać ostrzeżenia za nie wiadomo co. Dlatego wprost, na konkretnych przykładach:

1. Ostatnio otrzymałem 30% ostrzeżenia "za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści w odniesieniu do wiadomości: Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta". Szczegółów brak, natomiast wiem, że jakiś Turek zgłosił mój post, w którym nazywam jakiegoś tam redaktora Alei Komiksów źle ubranym grubaskiem, czy jakoś tak. Domyślam się zatem, że właśnie to było obraźliwymi i nieprzyzwoitymi treściami. Dotyczyły one osoby trzeciej. Czy zatem mogę oczekiwać podobnej reakcji w analogicznej sytuacji, gdy zostanie obrażony ktoś inny, np. celebryta, polityk, czy inna osoba publiczna, a taki post zostanie zgłoszony?

2. Użytkownicy forum wielokrotnie byli karani ostrzeżeniami za sugerowanie rozmówcy zaburzeń psychicznych, chwilowych bądź permanentnych. Administrator tego forum wiele już raz dał wyraz oczekiwaniu, że nie będzie tego tolerował. Tymczasem wspomniany Turek, we wspomnianym wątku, wielokrotnie sugerował, że doskwiera mi paranoja i schizofrenia, a na koniec wprost nazwał mnie idiotą. Mając na uwadze wcześniejsze precedensy zgłosiłem jego posty i nie tylko ja to zrobiłem. A Turek ostrzeżenia nie dostał. Proszę zatem o wyjaśnienie, czy teraz można bezkarnie innych użytkowników nazywać idiotami, ewentualnie czy to Turek ma ten przywilej jako jedyny (a może takich uprzywilejowanych jest więcej)?

Bender

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1190 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 11:59:01 »
Apasz podaruj sobie elaboraty na temat regulaminu, bo nikt się na to nie nabiera. 80% Twojej działaności na forum to trolowanie, właczając powyzszy post. Więc nie rób komedii.

Moderacja nie ma jaj i tylko dlatego tu jeszcze jesteś,

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1191 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 12:59:18 »
@Apasz, z czystej uprzejmości dla każdego ludzkiego bytu odniosę się do twoich zarzutów względem mojej skromnej  osoby (zaznaczam, nie mam wpływu na proces decyzyjny moderacji, z tym problemem musisz się udać do źródła).
-nie przypominam sobie, żeby cię nazwał schizofrenikiem, możesz przytoczyć odpowiedni cytat, czy może coś znowu ci się przyśniło?
-nie nazwałem cię też jednoznacznie idiotą, doczytaj, tam jest „próg wejścia”, od którego rzeczywiście możesz się nim poczuć.
-zgodnie z regulaminem forum, obraźliwe wpisy nie są ograniczone do użytkowników forum. Masz całą listę z konkretnymi przykładami.
 Co ciekawe, ty w swoich atakach i prowokacjach nie używasz mojego nicka tylko jedziesz bezczelnie po nazwisku, przypomnę, brudzia nie piliśmy, a ja jestem relatywnie starym człowiekiem po pięćdziesiątce (meh), więc każdy twój wpis tego typu można uznać za obraźliwy.
Łazisz za mną (stalking), rozkręcasz prowokacyjne „dyskusje” generujące spam, rzucasz na każdym kroku fałszywymi oskarżeniami, a potem jeszcze płaczesz, że dostałeś kolejne ostrzeżenie?  ::)
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Lipiec 2021, 13:12:46 wysłana przez turucorp »

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1192 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 18:22:34 »
Cytuj
Moderacja nie ma jaj i tylko dlatego tu jeszcze jesteś,

This.

Zbanujcie tego pajaca w końcu, bo rzygać się chce, jak się go czyta.

Offline stachel

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1193 dnia: Wt, 06 Lipiec 2021, 21:32:18 »
1. Ostatnio otrzymałem 30% ostrzeżenia "za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści w odniesieniu do wiadomości: Odp: Komiksowa Warszawa 2021 Start/Meta". Szczegółów brak, natomiast wiem, że jakiś Turek zgłosił mój post, w którym nazywam jakiegoś tam redaktora Alei Komiksów źle ubranym grubaskiem, czy jakoś tak. Domyślam się zatem, że właśnie to było obraźliwymi i nieprzyzwoitymi treściami. Dotyczyły one osoby trzeciej. Czy zatem mogę oczekiwać podobnej reakcji w analogicznej sytuacji, gdy zostanie obrażony ktoś inny, np. celebryta, polityk, czy inna osoba publiczna, a taki post zostanie zgłoszony?

W zależności od okoliczności (kto jest prowodyrem, recydywa, itp): tak. Obrażanie zarówno innych użytkowników jak i osób niebędących na tym forum jest niezgodne z regulaminem.

2. Tymczasem wspomniany Turek, we wspomnianym wątku, wielokrotnie sugerował, że doskwiera mi paranoja i schizofrenia, a na koniec wprost nazwał mnie idiotą. Mając na uwadze wcześniejsze precedensy zgłosiłem jego posty i nie tylko ja to zrobiłem. A Turek ostrzeżenia nie dostał. Proszę zatem o wyjaśnienie, czy teraz można bezkarnie innych użytkowników nazywać idiotami, ewentualnie czy to Turek ma ten przywilej jako jedyny (a może takich uprzywilejowanych jest więcej)?

Nie, nie można innych użytkowników nazywać idiotami, nikt też nie ma przywilejów z mojej strony. Co do reszty: patrz wyżej.

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 111
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1194 dnia: Pt, 09 Lipiec 2021, 10:56:46 »
„No nie.   ;D  Czy to się dzieje naprawdę ?"

Panie moderator. Dla pana te słowa zasługują na ostrzeżenie ? Człowiek nazywa rasistowskim użycie określenia „ściana płaczu" i nie można się temu dziwić ? Na tym coraz mniej merytorycznym forum panują zasady z facebooka. Wybierz się w drogę może znajdziesz rozum i zdrowy rozsądek bo nie dajecie sobie rady z oceną wpisów.
Osądzić morderców cywili palestyńskich!

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1195 dnia: Pt, 09 Lipiec 2021, 11:21:59 »
@gloriadeus, cywilizowani ludzie zwracają się z takimi kwestiami do moderatora na priva.
Ja dostałem osta za samą sugestię, że robicie sobie z tego forum ideologiczno-wyznaniowe prywatne podwórko i jakoś publicznie się nie awanturuję.

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 111
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1196 dnia: Pt, 09 Lipiec 2021, 19:44:58 »
@gloriadeus, cywilizowani ludzie zwracają się z takimi kwestiami do moderatora na priva.
Ja dostałem osta za samą sugestię, że robicie sobie z tego forum ideologiczno-wyznaniowe prywatne podwórko i jakoś publicznie się nie awanturuję.

Czy ja ciebie koleś o coś pytam ? Będziesz mi tu za każdym razem odpisywał na pytania niekierowane do ciebie ? Co za natręt.
Osądzić morderców cywili palestyńskich!

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1197 dnia: Pt, 09 Lipiec 2021, 19:59:03 »
Czy ja ciebie koleś o coś pytam ? Będziesz mi tu za każdym razem odpisywał na pytania niekierowane do ciebie ? Co za natręt.

Może ustalmy jedno, nie jestem twoim „kolesiem” chłopaku.  ::)
Swoją drogą, masz jakieś prawo, żeby odmawiać mi tutaj możliwości zabierania głosu?
Kilka dni temu zwrócono mi uwagę, że taką możliwość ma tylko moderacja, fajnie byłoby, gdyby ci, którzy wtedy gardłowali teraz też zabrali głos.
BTW moderatorzy po to zaczęli podpisywać swoje decyzje na privach (zgodnie z moją sugestią), żeby nie generować zbędnego spamu. Załapałeś?

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1198 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 10:39:47 »
gloriadeus wygląda na kolejnego trolla który wpadł tylko po to, żeby syfu narobić, ewentualnie czyjeś multikonto. Kapral czy inna cholera.

Offline Castiglione

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1199 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 10:45:01 »
Ta, nie ma to jak jeszcze nic nie napisać, ale już mieć masę sugestii na temat forum.