Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294877 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #225 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 18:58:28 »
Plus dziesiątki zapytań czy tytuł x lub y jest w kręgach zainteresowania...
A jest coś nie tak np. z takim pytaniem?

Offline isteklistek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 18:59:43 »
Forum jest dla wszystkich, jeżeli chcą dołączyć, to mogą to zrobić i nic na siłę. Na swoich fanpage jakoś mocno aktywni nie bywają, więc tutaj pewnie będą przyklejać to, co już się pojawiło. Dla mnie to takie sztuczne pompowanie VIP-ów, nawet jeżeli będziemy mieli 3/4 wydawców to, co z tego wyniknie? Trochę na forum gildii byłem i jakoś nie pamiętam szczególnie, aby jakiś profil wydawcy czymś się wyróżniał, wchodził w ciekawe dyskusje, którego jakoś szczególnie zapamiętałem. Mogę się mylić, może ktoś taki był?

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 19:04:48 »
Forum jest dla wszystkich, jeżeli chcą dołączyć, to mogą to zrobić i nic na siłę. Na swoich fanpage jakoś mocno aktywni nie bywają, więc tutaj pewnie będą przyklejać to, co już się pojawiło. Dla mnie to takie sztuczne pompowanie VIP-ów, nawet jeżeli będziemy mieli 3/4 wydawców to, co z tego wyniknie? Trochę na forum gildii byłem i jakoś nie pamiętam szczególnie, aby jakiś profil wydawcy czymś się wyróżniał, wchodził w ciekawe dyskusje, którego jakoś szczególnie zapamiętałem. Mogę się mylić, może ktoś taki był?
Dzięki za naświetlenie sprawy. Jeśli rzeczywiście tak to wyglądało to może lepiej zostawmy jak jest. Jak będą chcieli to sami przyjdą.

Offline Murazor

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 19:05:27 »
Trochę na forum gildii byłem i jakoś nie pamiętam szczególnie, aby jakiś profil wydawcy czymś się wyróżniał, (...) którego jakoś szczególnie zapamiętałem.
Nie pamiętasz dyskusji z maximu... znaczy fanta... albo w sumie, może lepiej nie pamiętać? ;D

Itachi

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #229 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 19:08:26 »
A jest coś nie tak np. z takim pytaniem?

Nie tak, jak jesteś czymś naprawdę zainteresowanym to zawsze możesz napisać na fb lub wysłać e-mail. Ludzie (w tym ja) tak robią i zawsze otrzymuje się odpowiedź. To naturalny proces.

Natomiast jak Wydawca Y założy swój wątek to nagle kilkanaście osób zaczyna robić bajzel (co jest jedną z cech forum). Na początku wszystko jest ok, posty miłe i przyjemne "witamy" "fajnie że jesteście" "Siemano". A potem nadchodzi premiera jakiegoś komiksu jednego, drugiego, trzeciego i bum zaraz zostaje wykreowana afera o literówkę, o nasycenie kolorów, o tłumaczenie, o atak cyrklowca z częstochowy i się zaczyna. A w tym czasie jak mówię dziesiątki innych pytań o tamto i siamto. Co było z Taurusem? Najlepszy przykład. Miały być pytania a z czasem wyszła z tego akcja "czy wydacie x".

Offline Murazor

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #230 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 19:48:44 »
potem nadchodzi premiera jakiegoś komiksu jednego, drugiego, trzeciego i bum zaraz zostaje wykreowana afera o literówkę, o nasycenie kolorów, o tłumaczenie, o atak cyrklowca z częstochowy i się zaczyna
Jeżeli wydawnictwo sp**li robotę to chyba można liczyć na wyjaśnienia od nich, no nie?

Jak wychodziła kolekcja superbohaterów marvela i pierwsze tomy były tragiczne to afera się chyba przydała, nie? Zatrudnili korektorów, poprawili tłumaczenie. W WKKDC Kłoszewskiego jakby mniej ostatnio... itd itd

Itachi

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #231 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:04:22 »
Jak wychodziła kolekcja superbohaterów marvela i pierwsze tomy były tragiczne to afera się chyba przydała, nie? Zatrudnili korektorów, poprawili tłumaczenie. W WKKDC Kłoszewskiego jakby mniej ostatnio... itd itd

A Hachette miało konto na gildii?


Jeżeli wydawnictwo sp**li robotę to chyba można liczyć na wyjaśnienia od nich, no nie?


I zawsze takie wyjaśnienie możesz otrzymać, jeśli masz jakieś uwagi. Forum nie jest do tego niezbędne. Ale bez przesady, sam doskonale wiesz jak to wyglądało wcześniej. Studio Lain jest chyba wyjątkiem, trzymając się uczestnictwa praktycznie codziennie.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #232 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:26:29 »
Nie tak, jak jesteś czymś naprawdę zainteresowanym to zawsze możesz napisać na fb lub wysłać e-mail.
A dlaczego nie mogę tego zrobić na forum?

Offline Murazor

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #233 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:36:09 »
A Hachette miało konto na gildii?
Tutaj pisałem ogólnie o aferach na temat spartolonego wydania.
edit: nie miało, chyba, że Bazyl się liczy :)

Wiem, że nie jest niezbędne i wiem jak bywało, ale nie we wszystkich przypadkach. Elemental, OMG, czy KG nie pisali dużo, ale było to jakieś konkretne info jak już coś dodali. Zdaję sobie sprawę, że zasięg ~200 osób z forum to nie fb i po prostu szkoda im na to czasu. Po prostu miło, że czasem któremuś z wydawców zachcę się "zniżyć" do naszego poziomu ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #234 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:41:32 »
A dlaczego nie mogę tego zrobić na forum?

1. Aktualnie nie masz do kogo praktycznie.
2. Zauważ różnicę kiedy pisze jedna osoba, a kiedy posty pojawiają się jeden za drugim.
3. Forum nie jest najlepszym sposobem na merytoryczny kontakt. Brakuje spójności wypowiedzi, Wydawca musi odpowiadać zbiorczo na wiele pytań jednocześnie.

edit: nie miało, chyba, że Bazyl się liczy :)

Dobre! Masz lajka za to  ;D

Wiem, że nie jest niezbędne i wiem jak bywało, ale nie we wszystkich przypadkach. Elemental, OMG, czy KG nie pisali dużo, ale było to jakieś konkretne info jak już coś dodali.

To już szerszy temat. Mniejsi wydawcy wydają komiksy, ale także pracują. To zazwyczaj jednoosobowe lub dwuosobowe firmy, także korzystniejsze dla nich jest informowanie wszystkich zainteresowanych jednocześnie. Na kontakty forumowe trzeba znaleźć czas, a na e-mail możesz odpisać w każdej chwili. To się tak wydaje, ale czasami dyskusje mocno się przeciągają.
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Kwiecień 2019, 20:45:39 wysłana przez Itachi »

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #235 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 22:56:25 »
1. Aktualnie nie masz do kogo praktycznie.
Załóżmy, że masz do kogo.
2. Zauważ różnicę kiedy pisze jedna osoba, a kiedy posty pojawiają się jeden za drugim.
Różnicę w czym konkretnie? Jesteś jedną osobą, która pisze, a Twoje posty pojawiają się jeden za drugim.
3. Forum nie jest najlepszym sposobem na merytoryczny kontakt.
Forum o komiksach i dla komiksów nie jest dobrym miejscem by rozmawiać o komiksach?  :o
Brakuje spójności wypowiedzi
Która z Twoich wypowiedzi nie jest spójna?
Wydawca musi odpowiadać zbiorczo na wiele pytań jednocześnie.
Nic nie musi. Rozumiem, że odpowiadanie na dokładnie tę samą liczbę pytań tyle, że na każde osobno jest lepszym rozwiązaniem?
także korzystniejsze dla nich jest informowanie wszystkich zainteresowanych jednocześnie.
Jesteś pewien?
Na kontakty forumowe trzeba znaleźć czas, a na e-mail możesz odpisać w każdej chwili.
Bo e-mail istnieje po za czasem i rzeczywistością. W ogóle to sam się pisze.
To się tak wydaje, ale czasami dyskusje mocno się przeciągają.
No i?

Itachi

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #236 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 23:21:58 »
Udajesz czy na serio piszesz? Każdy wydawca ma swoje oficjalne profile/strony internetowe gdzie dzieli się informacjami. Czy wstawia je na forum czy liczy, że ktoś inny to zrobi (z fanów) można samemu zobaczyć. Nie wiem skąd tyle emocji u Ciebie...

E-mail pozostaje główną formą kontaktu, jeśli masz pytania odnośnie oferty, swojego zamówienia czy jeszcze innych. Zachowanie ciągłości wypowiedzi, sprawne katalogowanie ułatwia pracę. Tak trudno to zrozumieć? Dalej jest jeszcze fb, gdzie o mniej oficjalne kwestie można podpytać. Tam zawsze informacja dojdzie, o ile oczywiście Wydawnictwo ma swój profil, co jest teraz po prostu oczywiste.

Jeśli myślisz, że wszyscy mniejsi Wydawcy nie mają co robić tylko dyskutować godzinami o komiksach na forach to się mylisz. Do tej pory mało było przypadków w historii Gildii, aby któryś z nich był regularnie aktywny przez dłuższy czas. Jak myślisz skąd to się bierze?

I na koniec podtrzymuję zdanie że fora nie są najlepszym miejscem do kontaktów z Wydawcami. Jak wspominałem na początku zawsze jest wszystko ładnie i kolorowo, ale z czasem zazwyczaj wyskakuje jakaś niepotrzebna akcja, tu ktoś nie odpowie to zaraz pojawiają się teorie, tam pojawia się zbicie argumentu które nie spodoba się części forumowiczów.

Wstawka raz na jakiś czas jest preferowana przez większość i się sprawdza. A fora są czytane od prawa do lewa, także każde niedopatrzenia fanów docierają do nich tak czy siak.

Możesz nadal próbować i usiłować zmieniać świat, może stworzysz komórkę wydawniczą? Może napiszesz do nich i zapytasz czy będą się regularnie udzielać? Działaj Panie!

Offline chch

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 07:02:53 »
Dalej jest jeszcze fb, gdzie o mniej oficjalne kwestie można podpytać. Tam zawsze informacja dojdzie, o ile oczywiście Wydawnictwo ma swój profil, co jest teraz po prostu oczywiste.
Tak oczywiste, że aż największy wydawca komiksów w Polsce nie ma oficjalnego profilu na fb...

Offline robbirob

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 07:38:06 »
Rzucając ten temat wczoraj tutaj nie sądziłem, że aż takie dyskusje wywoła i zamieszanie :)
Sorki Panie i Panowie, więcej nie będę. A widząc niektórych podejście, to może i faktycznie lepiej jak wydawcy będą omijali fora.

Offline Antari

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #239 dnia: Cz, 04 Kwiecień 2019, 16:42:07 »
Moim zdaniem takie tematy to są bezcennym i darmowym źródłem informacji na temat produktu. Jakbym był wydawcą to bym na pewno takie coś założył. Same korzyści.

A spróbujmy z innej beczki. Piszesz aplikację, tworzysz repozytorium na Githubie. I teraz co? Masz gdzieś bugi i uparcie ciśniesz, że stworzyłeś apke idealną i bez wad? Broń Boże nie piszcie mi, że coś z nią nie tak i nie zgłaszaj propozycji usprawnienia! Nie. Zapraszasz ludzi do zakładania tematów i zgłaszania z nią problemów oraz dodatkowych propozycji do implementacji. To jest bezcenne źródło informacji. Im więcej narzekania tym lepiej. Jako twórca, wydawca czy ktokolwiek nie możesz się bać krytyki.