Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294945 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1050 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:31:27 »
Faktycznie wyraziłem się nieprecyzyjnie i użyłem skrótowo "danych" w kontekście usunięcia "informacji z danymi". To samo nastąpiło również dzisiaj w przypadku innego użytkownika.

Brniesz prawie jak TVP (post z tożsamością użytkownika był jeden, a Ty wyciąłeś bezpowrotnie cały wątek), ale dobra, przyjmijmy ugodowo, że zasady działania forum pozostają niezmienione, a Twoja zapobiegawcza nadaktywność była jednorazowa i wynikała z chwilowego zapatrzenia się w standardy „telewizji narodowej”  :o

Offline Chmurny

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1051 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:42:18 »
Z tego samego powodu dzisiaj całkowicie usunięte zostały posty dotyczące innego użytkownika.
Czy chodzi o info, które ja zamieściłem? Ktoś to zgłosił? Chyba, że ukarany, bo ja nie znalazłem powodu do pytania o pozwolenie.
Paweł publikuje w sieci pod swoim nazwiskiem i sam udostępnił artykuł. Został potraktowany 'per noga' przez wymiar, a bez względu na jakikolwiek ewentualnie manifestowany na forum światopogląd, jest naszym forumowym znajomym.
Czasem w życiu dobrze być we wspólnocie, która choć znajdzie słowo pocieszenia w trudnej życiowej sytuacji i nie ogranicza się do przerzucania uszczypliwościami i politopiniami.

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1052 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:52:50 »
Czy chodzi o info, które ja zamieściłem? Ktoś to zgłosił?

Teoretycznie odbywa się to „z automatu”, bo administrację forum obowiązuje RODO.
Oczywiście jest to traktowane wybiórczo, bo np. moja tożsamość została usunięta jedynie do kosza (czyli nadal była ogólnodostępna dla zarejestrowanych użytkowników forum), a jej usunięcie nastąpiło po mojej interwencji o usunięcie obraźliwego dla mnie posta (o usunięcie tożsamości nie prosiłem :) ). Trzeba jednak uwzględnić, że moderatorzy są tylko ludźmi, też popełniają błędy lub kierują się osobistymi, subiektywnymi preferencjami przy takich działaniach, taka ich praca.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1053 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:57:46 »
Czy chodzi o info, które ja zamieściłem?

Nie mamy informacji, czy to w ogóle o naszego użytkownika chodzi, czy sobie ta osoba życzy tego, żeby o nim pisać. Poza tym forum to nie miejsce na takie pozakomiksowe tematy.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Chmurny

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1054 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:07:50 »
Nie mamy informacji, czy to w ogóle o naszego użytkownika chodzi, czy sobie ta osoba życzy tego, żeby o nim pisać. Poza tym forum to nie miejsce na takie pozakomiksowe tematy.

To ja przepraszam.

Na pewnym forum poradzono sobie z polityką i pokrewnymi w ten sposób, że powstał dział, w którym moderacja wkracza wyłącznie na wezwanie użytkownika. Tamto forum ma łatwiej, bo całe stoi za hasłem i weryfikacją tożsamości, ale odpoczynki i bany za wycieczki osobiste wlepia sprawnie i bezlitośnie. U nas za hasłem stoi tylko kosz, a lud się domaga polityki. Nie wiem, czy taki wentyl jest potrzebny, ale może w takim miejscu mogłyby lądować niepoprawne dyskusje, a i politykierzy mieliby przytułek.

Offline Gazza

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1055 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:10:35 »
Teoretycznie odbywa się to „z automatu”, bo administrację forum obowiązuje RODO.
(...)
To radzę administracji i nieobeznanym douczyć się o RODO. Samo imię i nazwisko nie są danymi wrażliwymi i nie mieszajmy pojęć.

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1056 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 15:27:17 »
To radzę administracji i nieobeznanym douczyć się o RODO. Samo imię i nazwisko nie są danymi wrażliwymi i nie mieszajmy pojęć.

RODO jest tematem pozakomiksowym i na jego omawianie nie ma miejsca na forum  8)

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1057 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 17:51:59 »
Widzę, że administracja zaczyna stopniowe dyskryminowanie mojej skromnej osoby. Ostrzeżenia bez żadnego pokrycia? Zaczynacie robić niezły syf na forum :/

Offline Szekak

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1058 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 18:10:23 »
Wnoszę też o to, by Mateusz nie mieszał się do moderowania, bo nie po to wybrany jest moderator, by Mateusz moderował to w starym stylu, gdy nie karał za nic, a nowy moderuje w nowym, przez co dochodzi do sytuacji gdy za stwierdzenie, że ktoś jest niemądry dostaje się ostrzeżenie bo trafiło się na stachela, a za stwierdzenie, że ktoś jest idiotą nie dostaje się nic, bo trafiło się akurat na Mateusza. To jest paranoja.
Moderator ma wgląd do wszystkich zgłoszeń i może reagować niezależnie ode mnie.
Stachel w rozmowie ze mną zdradził, że nie zamierza z tego prawa korzystać, więc dalej będzie na forum o ostrzeżeniu w 100% decydować przypadek, mianowicie to jaki moderator będzie rozpatrywał zgłoszenie. Ponawiam więc prośbę byś się całkowicie wycofał z moderowania forum by uniknąć chaosu i całkowitej bezsensowności w karaniu użytkowników lub porozmawiaj ze Stachelem o tym by zmienił swoje postępowanie, bo obecny stan rzeczy jest nie do zaakceptowania.


Źle się dzieje na forum ostatnio, osty na chybił trafił, zamykanie tematów komiksowych bo ktoś gada w nich o polityce...
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Marzec 2021, 18:19:37 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1059 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 18:20:06 »
Czekam na odpowiedź @Stachela, na chwilę obecną wygląda na to, że dawanie ostrzeżeń ma charakter  losowy nie tylko ze względu na to, który moderator ich udziela, ale również kiedy mu się ręka przypadkowo omsknie. Takie działania nie mają nic wspólnego z sensownym moderowaniem dyskusji i wprowadzają dodatkowy chaos, którego już i tak jest za dużo na forum  :(

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1060 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 22:55:00 »
Odkąd Stachel został moderatorem, jakość moderacji na forum się podniosła, a ostrzeżenia bynajmniej nie są przyznawane na chybił trafił, tylko za łamanie regulaminu. Nie podoba się wam, bo nie dostrzegacie w jaki sposób obrażacie innych ludzi i czujecie się pokrzywdzeni. Ale wasze osty są jak najbardziej zasłużone. Dostajecie je za chamstwo. Jeśli jest to dla was nie do zaakceptowania, to możecie zrobić rage quit, jak co niektórzy już zrobili.

I nie jest to jedynie moja opinia, inni użytkownicy już wam zwracali uwagę na chamskie zachowanie i plucie jadem na lewo i prawo. A najczęściej na prawo.

Offline Szekak

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1061 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 23:17:56 »
Apaszu, plujacy jadem w moim kierunku od zawsze, fajnie, ze z bazylem jestescie zadowoleni, ze nastala sprawiedliwosc, ale dla mnie nie jest konsekwentne i sprawiedliwe za zdrobnienie imienia dawac 30%, a za "nie zesraj sie" nic. Nie jest tez konsekwentne za "plaskoziemca" karac, a za "pajaca" juz nie. Moderacja moze byc ostra bardziej lub mniej, ale niech bedzie konsekwentna choc w najmniejszym stopniu. Przy dwoch modach majacych totalnie inne standardy konsekwentna byc nie moze, to jest oczywiste. To nie kwestia tego co ci sie wydaje, a oczywistych faktow. Ja przypomne, ze wybory na moderatora odbyly sie dlatego, ze na forum mozna bylo wszystko i nikt za to nie karal. Sam dobrze o tym wiesz, bo tak to mialbys juz bana. I mod ktory karze za wszystko zostal wybrany, ale problem jest taki, ze mod ktory nie karal za nic dalej dziala, a co najlepsze, panowie nie wchodza sobie w droge, a to oznacza, ze to czy sie dostanie ostrzezenie czy nie zalezy od tego ktory mod rozpatruje sprawe. Skrajnie glupie rozwiazanie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Marzec 2021, 23:25:05 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Nawimar III

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1062 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 00:15:30 »
Nic nie uchybiając Stachelowi (bo moderatorka to kawał roboty jest) naprawdę aż tak źle było gdy każdy mógł bez ograniczeń wypowiadać się tak jak chciał i szczerze uważał nie udając kogoś kim nie jest? Aż tak bardzo ta okoliczność po oczach kłuła co poniektórych? Osobiście byłem zdania, że ta obłędna z mojej perspektywy ucieczka od wolności to jakaś aberracja użytkowników nie potrafiących docenić swobody wypowiedzi. Ale skoro tak Wam się zamarzyło to czemu się teraz dziwicie?

Offline turucorp

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1063 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 07:21:10 »
Ale skoro tak Wam się zamarzyło to czemu się teraz dziwicie?
"Zamarzyło" nam się, żeby ostrzeżenia i bany były dawane na podstawie regulaminu forum, a nie widzimisie moderatora. Moment, w którym osty są przyznawane na podstawie jakiś sympatii politycznych moderatora i nieprawdziwych informacji, które on sugeruje, to przekroczenie z jego strony uprawnień i zasad obowiązujących na forum.


Offline Nawimar III

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1064 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 09:49:21 »
,,Sympatii politycznych" 😀 To juz ewidentnie sa tylko i wylacznie Twoje projekcje 😎 Nie pierwszy zreszta i na pewno nie ostatni raz 😁 Mnie one nawet w sumie bawia. Ale do realiow forum nic sensownego nie wnosza.