Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 299442 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline kierpic

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1020 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 15:04:32 »
Proponuję założyć 2 nowe wątki:
"Komiks/rysunek prasowy (strona lewa)”
"Komiks/rysunek prasowy (strona prawa)”
.

W których będzie można wyłącznie lizać się po jajkach wybranej strony. Negatywne komentarze będą usuwane i będzie czysto w tematach.

Decyzja o tyle dziwna, że nie wiadomo czy już w ogóle nie można umieszczać komentarzy i żartów prasowych?

Offline Szekak

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1021 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 15:05:03 »
W temacie pojawiały się niemal wyłącznie rysunki nacechowane politycznie, czym wywoływał skrajne emocje oraz był kością niezgody - jak każdy poprzedni temat polityczny - i właśnie dlatego został usunięty. Moderator ma wgląd do wszystkich zgłoszeń i może reagować niezależnie ode mnie.
A to ciekawe, bo na wszystkie moje wiadomosci odnosnie roznych standardow wreczania ostrzezen stachel odpowiada mi tak, ze mam pecha, ze trafiam akurat na niego i dostaje osty, a inni trafiaja na innych moderatorow i dlatego ostow nie dostaja, a na moja sugestie, ze to nie stoi na przeszkodzie by sam wreczyl osta odpowiada, ze skoro ktos inny juz sie ta sprawa zajal, to dla niego temat jest zamkniety. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Komediant

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1022 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 15:17:30 »

Temat "Komiks/rysunek prasowy" został zamknięty i ląduje w koszu. Proszę nie otwierać następnych tego typu wątków.

Hmm, to najgłupsze rozwiązanie wiec się nie dziwie ze zostało wybrane.
Nie za wiele ciekawego do poczytania ostatnio na forum po niedawnym usuwaniu kont, w tym przez Kaprala, to teraz jeszcze mod wątki zamyka. Lipa, chłopcy.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1023 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 16:04:38 »
Moje gratulacje dla zarządzających tym forum, robicie kolejną rzeczy jeszcze głupszą od poprzedniej.
Zamiast pobanować wszystkich, których trzeba było, jak już zaczęliście coś działać w tym temacie, to teraz jeden ma parasol ochronny i tematy zamykacie ::), którego zresztą już dawno nie powinno tu być, oby tak dalej.
Twój komiks jest lepszy niż mój


Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1025 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 16:06:59 »
  Jedyne rozsądne rozwiązanie. Dajcie spokój z tą hipokryzją i nie rżnijcie głupa że ten temat miał pokazywać komiksy prasowe, intencje założyciela były dosyć jasne. Gdzieś tak kiedyś o ile dobrze pamiętam, większość się zgodziła, żeby tematów politycznych starać się unikać i należałoby wolę większości uszanować, co innego dyskusja o politycznym bądź jakoś-tam-światopoglądowym komiksie a co innego codzienne rzyganie jakimiś nieudacznikami z GW czy tam innymi zfraternizowanymi. Żeby to chociaż było jakoś fajne a tam z wyjątkiem Kozy to nikt ani za bardzo dowcipu nie potrafił napisać ani wogóle rysować (niektórzy pewnie i co do umiejętności Kozy mieliby obiekcje). To, że tam się czasami Gauld znalazł dla niepoznaki chyba nic nie zmienia, że już nie wspomnę że samo nazwisko wcale nie gwarantuje poziomu o czym też można było się przekonać.
   A jak nie masz co czytać, to może sam najpierw coś napisz? Forum, to że się tak wyrażę rzecz publiczna.

Offline parsom

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1026 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 16:33:50 »
W temacie pojawiały się niemal wyłącznie rysunki nacechowane politycznie, czym wywoływał skrajne emocje oraz był kością niezgody - jak każdy poprzedni temat polityczny - i właśnie dlatego został usunięty.

A jakie miały się pojawiać, skoro taka jest specyfika przeważającej części komiksów prasowych? Co następne? Usuwanie wątków dotyczących komiksów o wyraźnie ideologicznym przesłaniu?

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1027 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 16:46:06 »
  Komiks prasowy to przede wszystkim paski, które raczej nie miały nic wspólnego z polityką. Ile tam pasków w tym temacie wylądowało?

Offline kierpic

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1028 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 16:52:44 »
  Komiks prasowy to przede wszystkim paski, które raczej nie miały nic wspólnego z polityką. Ile tam pasków w tym temacie wylądowało?

W tym momencie wracamy do punktu wyjścia i zastanawiamy się co to jest komiks? ;)

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1029 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 17:07:16 »
  Jedyne rozsądne rozwiązanie. Dajcie spokój z tą hipokryzją i nie rżnijcie głupa że ten temat miał pokazywać komiksy prasowe, intencje założyciela były dosyć jasne. Gdzieś tak kiedyś o ile dobrze pamiętam, większość się zgodziła, żeby tematów politycznych starać się unikać i należałoby wolę większości uszanować, co innego dyskusja o politycznym bądź jakoś-tam-światopoglądowym komiksie a co innego codzienne rzyganie jakimiś nieudacznikami z GW czy tam innymi zfraternizowanymi. Żeby to chociaż było jakoś fajne a tam z wyjątkiem Kozy to nikt ani za bardzo dowcipu nie potrafił napisać ani wogóle rysować (niektórzy pewnie i co do umiejętności Kozy mieliby obiekcje). To, że tam się czasami Gauld znalazł dla niepoznaki chyba nic nie zmienia, że już nie wspomnę że samo nazwisko wcale nie gwarantuje poziomu o czym też można było się przekonać.
   A jak nie masz co czytać, to może sam najpierw coś napisz? Forum, to że się tak wyrażę rzecz publiczna.

Dokładnie. Rozumiem kiedy na forum przewijają się tematy wynikające poniekąd z przenikania się popkultury z polityką jak zwolnienie Giny Carano, ale temat będący wymówką na wyrażanie sympatii i antypatii politycznych i to jeszcze na naszym własnym podwórku to jest bomba z opóźnionym zapłonem. Nie chcę mi się czytać na forum komiksowym kto jest za jaką partią, bo robi się z tego odpowiednik sekcji komentarzy na interii, który już zresztą nie istnieje.

Co do tego, że nie ma co czytać na forum to powiedziałbym kto co czego oczekuje. Akurat polityczny shitstorm to ostatnia rzecz jakiej oczekiwałem po tym forum.

Offline kierpic

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1030 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 18:09:05 »
Jeszcze raz zadam pytanie do Mateusza lub stachela:

Czy już w ogóle nie można umieszczać komiksowych komentarzy i żartów prasowych?

Jeżeli można to gdzie?

Offline gashu

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1031 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 19:00:53 »
Problemem jest niestety pogłębiająca się psychoza polskiego społeczeństwa (widoczna doskonale na forum), ogromna drażliwość (zwana również „bólem du…”) i podciąganie pod hasło „polityka” tematów, które w większości z polityką nie mają nic wspólnego.   

Kilka przykładów z pamięci:

Komiks z facetem wywożącym śmieci do lasu = polityka
Niezdarny młody lekarz = polityka
Ksiądz i stara baba w kościele = polityka i lewacka propaganda
Gość biorący ślub z kozą =  niby polityka, ale w sumie to ha ha, super dowcip!

Może faktycznie lepiej zamknąć ten temat i nie tracić czasu na czytanie pyskówek.

Do wrzucania śmiesznych obrazków był kiedyś (już od wielu miesięcy nieaktualizowany) temat aktualnie zakopany gdzieś w „Ogólnym”.

Offline nori

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1032 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 08:01:12 »
Ej, z zasady nie mieszam się w pyskówki i przepychanki, cenię sobie merytorycznie wartościowe posty, a spamerów nie lubię, ale usuwanie całego tematu z dziwnych powodów to już przegięcie. Nie tędy droga. Pisałem w wątku Komiksy rysunki prasowe, żeby go ograniczyć po prostu do wrzucania takiej twórczości, bez zbędnych dyskusji, niech każdy we własnym zakresie sobie je analizuje, ale jednak żeby można je było pooglądać/poczytać. A pojawiało się sporo naprawdę fajnych rzeczy.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1033 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 09:52:10 »
Sorry post pod postem. Droga moderacjo, jak najbardziej na naszym forum moderacja jest niezbędna, ale zlitujcie się, nie wywalajcie wszystkiego do kosza, niektóre tematy są kontrowersyjne, ale pod pewnymi względami wartościowe. Trochę dystansu, nie tedy droga. Widzę rano post, są jakieś odnośniki, po pracy pewnie po klikam, wchodzę parę godzin później, posta nie ma. Przesada już. O nowym Kapitanie tez nie gadamy?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline SawiK

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1034 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 09:55:45 »
Co się dzieje moderacjo z naszymi postami, brać komiksowa winna wiedzieć co się w sieci dzieje, zwlaszaa gdy jeden chce nas eksterminowac 😤 potempiajmy rasizm a nie pod dywan zamiatajmy!