Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294924 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #945 dnia: So, 27 Luty 2021, 01:45:35 »
Wnoszę postulat o stworzenie osobnego wątku "komiksy a polityka" (może być np w dziale ogólnym) i jednoczesne zakazanie tworzenia postów politycznych w reszcie wątków.

Rozumiem że wielu użytkowników ma potrzebę wyrażania swoich poglądów ale serdecznie dosyć mam czytania o lewactwie, neomarksistach, ellen page, blm czy cierpieniach białych mężczyzn w co drugim temacie na forum. (parę wątków ostatnio przejętych przez tematy polityczne :ms marvel, punisher, uniwersum dc, marvel now). Nie przekonuje mnie argumentacja o polityce jako integralnej części dyskusji komiksowej, w wyżej wymienionych wątkach z moich obserwacji wynika że komiksy są jedynie pretekstem do wyrażania swoich poglądów politycznych i wzajemnego klepania się po plecach (np dyskusja o ellen page w temacie o punisherze która była kompletnie niezwiązana z tematem.)

Ostatnie nasilenie tematów politycznych skutecznie zniechęciło mnie do wypowiadania się na forum, sądząc po generalnie mniejszym ruchu na stronie wydaje mi się że nie jestem odosobniony. Jeżeli obecny trend przejmowania wątków przez posty polityczne się utrzyma najpewniej przestanę w ogóle tu zaglądać, i raczej nie będę jedyną osobą która tak zrobi.

If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline gashu

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #946 dnia: So, 27 Luty 2021, 07:08:45 »
Jak dla mnie dyskusje związane z polityką w komiksie (oczywiście, o ile są prowadzone na poziomie i nie sprowadzają się do tropienia "lewackich" motywów w komiksach, co mam wrażenie jest swego typu obsesją niektórych forumowiczów) są dużo ciekawsze niż dziesiątki nabitych stron o żółtym papierze w "Muminkach", albo wojenki w rodzaju "kolekcje kontra reszta komiksowego świata".

Offline Lafar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #947 dnia: So, 27 Luty 2021, 09:18:50 »
To, że są *dla ciebie* ciekawsze nie oznacza, że w temacie powinno się wylewać swoje poglądy polityczne i atakować 'tych złych' którzy 'śmią śmieć' mieć odmienne zdanie. To tak jak pójść do księgarni i zobaczyć w niej regał z pączkami. Niby fajnie, dużo osób lubi pączki ale nie przychodzi się po to do księgarni. Oprócz tego książki i komiksy uwalone tłuszczem i lukrem bo ludzie nie wycierają rąk.

Offline sad_drone

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #948 dnia: So, 27 Luty 2021, 09:30:56 »
@gashu Musisz mi wskazac te dyskusje polityczne na poziomie bo ja kojarze tylko te o lewackich komiksach ;). Zgadzam sie ze dywagacje o zoltym papierze i wojny bazyliszkowe sa raczej umiarkowanie interesujace, ale w odroznieniu od dyskusji politycznych nie sprawiaja ze bierze mnie cholera jak je czytam. Zreszta moja propozycja wszystkich sympatykow tematow politycznych powinna zadowolic, jestem pewien ze w watku "komiksy i polityka" bedzie bardzo duzo do czytania, a reszta forum bedzie mogla odetchnac ;)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline chch

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #949 dnia: So, 27 Luty 2021, 10:20:38 »
Wiem, że już kiedyś padło to pytanie, ale nie mogę znaleźć. Jak dodać użytkowników do blokowanych (aby nie widzieć ich postów)? Grzebałem w ustawieniach, ale nie widzę tego.

Offline perek82

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #950 dnia: So, 27 Luty 2021, 11:31:28 »
Profil - profil forum - modyfikuj profil - lista ignorowanych.
Poradzisz sobie😀
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline chch

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #951 dnia: So, 27 Luty 2021, 11:44:54 »
Profil - profil forum - modyfikuj profil - lista ignorowanych.
Poradzisz sobie😀
Baaardzo dziękuję. Nie jest to intuicyjne, ale postaram się pamiętać.

Offline gashu

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #952 dnia: So, 27 Luty 2021, 12:22:04 »
@gashu Musisz mi wskazac te dyskusje polityczne na poziomie bo ja kojarze tylko te o lewackich komiksach ;). Zgadzam sie ze dywagacje o zoltym papierze i wojny bazyliszkowe sa raczej umiarkowanie interesujace, ale w odroznieniu od dyskusji politycznych nie sprawiaja ze bierze mnie cholera jak je czytam. Zreszta moja propozycja wszystkich sympatykow tematow politycznych powinna zadowolic, jestem pewien ze w watku "komiksy i polityka" bedzie bardzo duzo do czytania, a reszta forum bedzie mogla odetchnac ;)

Faktycznie często zdarza się, że dyskusje polityczne/światopoglądowe przekształcają się w pyskówki.
Tu widzę jednak rolę moderatorów, którzy powinni trzymać rękę na pulsie i ucinać co bardziej agresywne wątki.
Z drugiej strony, był już kiedyś na forum temat o polityce (nie tylko w komiksach) i jeżeli mnie pamięć nie myli został zamknięty. Może jednak należałoby więc ciąć wszystko? Trochę jednak szkoda by było, bo w omawianym obszarze zdarzają się jednak ciekawe wymiany argumentów (nie mylić z wymianą epitetów).

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #953 dnia: So, 27 Luty 2021, 13:41:03 »
Ostatnie nasilenie tematów politycznych skutecznie zniechęciło mnie do wypowiadania się na forum, sądząc po generalnie mniejszym ruchu na stronie wydaje mi się że nie jestem odosobniony. Jeżeli obecny trend przejmowania wątków przez posty polityczne się utrzyma najpewniej przestanę w ogóle tu zaglądać, i raczej nie będę jedyną osobą która tak zrobi.

Na pewno nie jedyną, ale jedną z nielicznych. Z tego, co widzę, większość aktywnych użytkowników forum preferuje jednak swobodę wyrażania opinii i jak dotąd wyraża niezadowolenie raczej z powodu cenzury, niż jej braku.

Faktycznie często zdarza się, że dyskusje polityczne/światopoglądowe przekształcają się w pyskówki.
Tu widzę jednak rolę moderatorów, którzy powinni trzymać rękę na pulsie i ucinać co bardziej agresywne wątki.

Dokładnie tak. Obrażanie od dyskusji bardzo łatwo odróżnić i wtedy należy moderować. A nie wysyłać do kosza wszystko, co ma jedynie potencjał do przekształcenia się w dyskusję o polityce / światopoglądzie. A właśnie, zakazane są dyskusję polityczne, ale należy jeszcze odróżniać politykę od światopoglądu. To są diametralnie różne rzeczy.

Offline sad_drone

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #954 dnia: So, 27 Luty 2021, 15:41:13 »
@Apasz ależ drogi Apaszu, ja nie chcę nikogo cenzurować, zależy mi jedynie aby dyskusje polityczno światopoglądowe zostały przekierowane do jednego miejsca abym mógł ich skutecznie unikać. Biorąc pod uwagę że 90% z nich sprowadza się i tak do tego samego, czyli jak lewactwo niszczy komiksy i forsuje swoją ideologię, jeden temat spokojnie wystarczy na takie dyskusje. Powiem więcej, jestem również za tym aby do działu na luzie powrócił osobny wątek polityczny, skoro jak widać na przykład po ostatnich paru stronach "uniwersum dc" forumowicze mają potrzebę wyrażać również poglądy z komiksami całkowicie niezwiązane.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Dracos

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #955 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 10:44:19 »
Profil - profil forum - modyfikuj profil - lista ignorowanych.
Poradzisz sobie😀

Też dziekuję bardzo w końcu mogłem dać Szekaka na ignore bo powiem szczerze że tak toksycznej osoby to dawno nie spotkałem.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #956 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 23:40:01 »
@Apasz ależ drogi Apaszu, ja nie chcę nikogo cenzurować, zależy mi jedynie aby dyskusje polityczno światopoglądowe zostały przekierowane do jednego miejsca abym mógł ich skutecznie unikać. Biorąc pod uwagę że 90% z nich sprowadza się i tak do tego samego, czyli jak lewactwo niszczy komiksy i forsuje swoją ideologię, jeden temat spokojnie wystarczy na takie dyskusje. Powiem więcej, jestem również za tym aby do działu na luzie powrócił osobny wątek polityczny, skoro jak widać na przykład po ostatnich paru stronach "uniwersum dc" forumowicze mają potrzebę wyrażać również poglądy z komiksami całkowicie niezwiązane.

Ach, żeby to było takie proste. Niestety lewackie ideololo jest promowane w wielu komiksach, stąd pewnie krytyka tegoż zjawiska pojawia się w wielu wątkach. Osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, żeby nie rozlewało się to tak szeroko na siłę, bo zrobiłbym dokładnie tak, jak ty - skutecznie unikał. A tu gdzie nie spojrzeć, jaki amerykański komiks nie wziąć do ręki, to jakieś dziwolągi  :-\

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #957 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 23:52:03 »
aby dyskusje polityczno światopoglądowe zostały przekierowane do jednego miejsca
Jestem przeciwny - takie coś było na forum Gildii, to była straszna kloaka, pełna tekstów antysemickich, antyszczepionkowych itd.

I chyba po raz pierwszy zgadzam się z Apaszem... Qniec świata nadciąga :D

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #958 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 14:57:11 »
Mam pytanie do admina - ile tobie potrzeba czasu na reakcję? Bo byłem obrażany przez usera Szekak od 7 marca - i raportowałem 7 marca. Dziś mamy 11 marca, wleciałeś i wlepiłeś mi procenty, bo się dałem sprowokować. Może gdybyś robił, co do ciebie należy, to by tego nie było?

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #959 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 15:10:01 »
Przydałby się jednak dział polityczny bo tego co się wyprawiało w temacie rysunków prasowych nie dało rady czytać bez migreny. TVP, TVN,PIS,PO. Powiedziałbym klasyczna wojenka polsko-polska.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Marzec 2021, 15:17:50 wysłana przez Pan M »