Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 298336 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #915 dnia: So, 20 Luty 2021, 13:47:45 »
Cytuj
Filutek usunął konto i w ogóle nie jest mi żal.


(oczywiście tylko do czasu aż założy nowe)

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #916 dnia: So, 20 Luty 2021, 23:14:18 »
6k wydaje na komiksy skąd wziąść na nową tapetę i dywan🤪Wina Kołodziejczaka ze ciągle na recznym jedzie💪 nasz biedny Gadziński😜nie dziwota że taki sflustrowany 😂

Zgłosiłem ten post i powyższe xanara i Szekaka. No chyba coś takiego na jakiegoś osta od moderatora zasługuje.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #917 dnia: So, 20 Luty 2021, 23:24:00 »
Ja tylko napisałem to co ty wcześnie pisałeś, to równie dobrze tobie też można dać.
Na przyszłość nie pisz o swoim życiu prywatnym to nikt tego nie będzie powtarzał, możesz mieć pretensje tylko do siebie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #918 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 13:52:13 »
Twoja wypowiedź narusza §1: Nazywanie zmiany płci cyrkiem jest przynajmniej nieprzyzwoite. Pomijam już, że post zupełnie nie na temat wątku.
Ale ona nie zmieniła płci - nie "dorobiła" penisa, nie usunęła cycków, a jedynie ogłosiła, że jest mężczyzną. Co w USA ostatnio jest modne, bo ułatwia karierę, głównie w sporcie, ale nie tylko (swoją drogą ciekawe kiedy dojdziemy do momentu, że jakiś facet twierdzący, że jest kobietą, zabije w bokserskim ringu rzeczywistą kobietę).

No ale na forum jest dział o innych rzeczach - filmach, muzyce, grach, ksiązkach. I był kiedyś temat o gospodarce. I fajnie się w nim pisało i go uwalono. Jak ludzie chcą w dziale ogólnym pisać w jednym temacie o polityce, to czemu im na to nie pozwolić?
Bo to będzie kibel wyjątkowy.

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #919 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 14:08:50 »
Cytuj
I był kiedyś temat o gospodarce. I fajnie się w nim pisało i go uwalono

   Może się Tobie fajnie pisało, ale prawie wszystkim się to niefajnie omijało w kolejce wiadomości. To forum na które ludzie wchodzą, żeby poczytać o komiksach a nie bzdetów o wędkach i rybach i o tym że nie lubisz Jarka. Mnie dajmy na to, gó...o to obchodzi i większość pewnie też.

Offline Szekak

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #920 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 14:48:55 »
Zgłosiłem ten post i powyższe xanara i Szekaka. No chyba coś takiego na jakiegoś osta od moderatora zasługuje.
Za co zglosiles bazylu moje posty? Powiedzialem cos co cie urazilo?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #921 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 16:35:37 »

Bo to będzie kibel wyjątkowy.

Kibel to się właśnie zaczyna robić w kolejnym wątku gdzie temat polityki wpadł już totalnie od czapy. Taki dział forum byłby jednak niektórym potrzebny bo zwyczajnie szambo wybija w  miejscach nie do tego.


Offline Piterrini

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #922 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 17:40:19 »
Ostatnio zauważyłem wzmożony sezon polowań na czarownice. (...)wystarczyłby spacer lub zimny prysznic. (...)ludziom czasem się myli moderacja z cenzurą(...)

Serio?

Zanim przejdę do meritum - internet trochę czasu już na świecie jest, tak samo różne fora dyskusyjne, o ile wiele forów czytam żeby poznać różne podejścia "zwykłych" ludzi do danego tematu (inaczej niż w artykułach/książkach itp.), tak wypowiadać się zaczynam dopiero znając temat w jakimś stopniu, tak aby móc wnieść coś do dyskusji. Na pewno to wiesz/wiecie [osoby czytające], "dobre" fora, merytorycznie bogate składają się właśnie z wypowiedzi społeczności "siedzącej" w temacie. Oczywiście nikt nie ogranicza wypowiedzi i wszędzie są osoby mniej obeznane, ale tak czy inaczej dyskusje sprowadzają się do rad/opinii/osobistych wrażeń...

Przekładając powyższe na "nasz" język - to co w wielu tematach się działo/dzieje w ostatnim czasie to nie jest "zdrowe" forum. Osoby niby obeznane w temacie, a "dyskusja" sprowadza się do "ja jestem lepszy, Ty nie masz racji".
Osobie @JanT już dawniej "wytykałem" pewne manieryzmy, przy czym ostatnio jakby coś w jego stylu wypowiedzi "pękło" i merytorycznych wiadomości nie widziałem w ogóle wśród dosłownie "spamu". Trochę inaczej z @michał81, który starał się równolegle do pisania "głupot" pisać też różne ciekawostki czy też faktyczne informacje/opinie o komiksach. Pisałem też dawniej o agresywnych wypowiedziach osób, które niby mają coś ciekawego do powiedzenia, ale to jak wypowiedzi składają sprawia, że nie zamierzam mieć z nimi nic wspólnego (nawet odpowiedzi w wątku), przykładem @Kapral/@Filutek. Są też użytkownicy "kontrowersyjni", którzy ze swoją "historią" uruchamiają "spamerów", z tymi największy problem, bo o ile ich wypowiedzi można bez problemu ignorować, tak ruszone jałowe dyskusje już ciężej...

Do czego zmierzam - na starym forum nawet całe wiadomości były kasowane ze względu na połowiczny offtop (część merytoryczna a druga część o czym innym), radykalnie ale chyba działało (mogę się mylić, wtedy aktywny nie byłem, a pamięć do takich rzeczy "zawodzi"). Nie twierdzę że tak powinno być i teraz, ale cytowane wyżej podejście też nie jest dobre - odpuszczać "pieniaczom" bo lubimy patrzeć na g*wnoburzę...
Tak jak @Bazyliszek nie przestanie pisać nieprawdziwych informacji, tak @JanT nie przestanie nabijać postów, nie wchodzę tutaj w powody, jedynie jako użytkownik ze swojej strony piszę spostrzeżenie - jeśli takie zachowanie przeszkadza w dyskusji, to ograniczać osoby przeszkadzające trzeba, tyle.

Jeśli moja wiadomość wyda się zbyt "personalna" i nadająca się do kosza, to zrozumiem. Staram się "dyplomatycznie" pisać, i jednocześnie na przykładach pokazać, że właśnie pobłażliwość doprowadziła do tego "rozhulania"...

I jeszcze do @JanT i @michal81, których wkład w forum cenię (niektóre miejsca na forum tylko dzięki Wam są aktywne, często dzięki samej wymianie zdań inni użytkownicy włączają się do dyskusji itd.), musicie przyznać, że wiele Waszych "dyskusji" w ostatnim czasie było bardzo "niezdrowych"... Ilu jest użytkowników w sumie - 1000? Jaki procent jest aktywny (10%, może więcej?)? Ilu jest "gości" spoza zarejestrowanych użytkowników (osób tylko czytających)? Większość osób czytających forum się nie wypowiada, pewnie duży procent szuka tylko info o komiksach, a tymczasem natyka się na głupoty...

Podsumowując - fajnie jakby forum było przyjazne na tyle, żeby wszyscy mogli się wypowiadać (bez banowania czy usuwania konta ze względu na brak zgody z moderacją), z tym że to zależne jest od samych użytkowników.
Trochę jest to związane z samym internetem - tutaj możemy być "niepokorni" i niczym się nie przejmować, dużo w tym racji, ale... Nikogo (w uproszczeniu) nie obchodzą niemerytoryczne "dyskusje" kto ma większego [...] na forum o komiksach. Co robi (albo powinna robić) normalna osoba czytająca forum - przeskakuje te "dyskusje", jak musi przeskakiwać przez kilka stron takich głupot, to po prostu zamyka stronę i szuka info/wypowiada się na innej stronie.

PS. wymienione wyżej osoby - jesteśmy w internecie, nie obchodzi mnie kto kryje się pod jakim nickiem, jak można coś ciekawego przeczytać/napisać to dobrze, jak można podyskutować to jeszcze lepiej, nie ważne z kim o ile jest to merytoryczne... Przykładem @michal81, o ile dobrze kojarzę to na fb wymieniliśmy zdanie przy kilku tematach na grupach komiksowych, tam nie rzuciło mi się w oczy abyś się z kimś kłócił w taki sposób jak tutaj...
Z drugiej strony @JanT niejednokrotnie pisał, że dużo rzeczy "rozwiązuje" w prywatnych wiadomościach, tak chyba najlepiej byłoby niektóre tematy zamykać, bo jednak każdy chce udowodnić swoją rację kiedy jest wywołany na forum...
No nic, uruchomiła mnie ta cytowana wypowiedź, postaram się mniej "personalnych" rzeczy pisać w przyszłości, bo nie po to na forum jestem :)

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #923 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 17:51:01 »
No przecież to jakiś, żart jest, jaki spam, cytowałem osobę, która sama to pisała. Później ta sama osoba zgłasza "swoje słowa" jako spam, która sama spamuje w każdym poście i która za sam spam powinna wylecieć stąd parę lat temu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Piterrini

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #924 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 18:13:40 »
IGNOROWAĆ!

Jeśli osoba szukająca atencji nie dostanie zainteresowania takiego jakiego oczekuje, to chwilę jeszcze pokrzyczy i przestanie (co ciekawe odnosi się to też do małych dzieci i starych ludzi ;) ).

Wiem że chodzi o to, żeby spróbować przemówić do takiej osoby że się myli (może uda się ją przekonać), ale jak pokazuje ww. historia - nie jest to możliwe w wielu przypadkach.
Też chodzi o to, żeby osoby czytające nie uwierzyły w niezgodne z prawdą stwierdzenia, no tu jest problem, bo forum z założenia jest miejscem gdzie wymieniane są osobiste spostrzeżenia/wrażenia/poglądy, osobiste tj. subiektywne. Nikt (żaden moderator itp.) nie będzie weryfikował faktów...
Heh, też piszę tylko to co widzę, nie mam rozwiązania na wiele z tych problemów. Są jakieś ikonki "obserwowany" itp., może w przypadku użytkowników którzy notorycznie mijają się z prawdą poprosić o sygnaturkę (podpis itp.), że "wypowiedź przedstawia tylko mój osobisty pogląd i nie jest podparta żadnymi faktycznymi informacjami" :P
No nie wiem...

Edit: starałem się wskazać ogólnie problemy z zaznaczeniem najczęstszych przypadków, @xanar rozumiem odnosisz się do czegoś co miało miejsce niedawno (?), ja piszę o tym co widzę od tygodni/miesięcy (kłótnie i niemerytoryczne dyskusje dominujące w wątkach) lub dłużej (brak kultury wypowiedzi, wprowadzanie w błąd osoby czytające forum czy ww. jałowe dyskusje).
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Luty 2021, 18:19:03 wysłana przez Piterrini »

Offline stachel

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #925 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 18:37:01 »
Jeżeli ktoś uważa, że ostrzeżenie dostał niesłusznie proszę się odwołać do Administracji. Ten wątek ma służyć sugestiom, co poprawić w działaniu forum, a nie Waszemu chwaleniu się/żaleniu, że dostaliście ostrzeżenie. Kolejne tego typu wiadomości będą lądować w koszu.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #926 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 19:20:03 »
Drogi "moderatorze globalny" podanie napisać i wysłać pocztą.
Ja to się chałwę, że dostałem głupie ostrzeżenie za cytowanie osoby, która najwięcej spamuje i potem zgłasza posty jako spam.
Widzę, że koledze stachel trochę woda sodowa uderzyła od odrobiny władzy, ale oczywiście jak pisze Bazyl jest mój własny i prywatny punkt widzenia.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #927 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 19:42:17 »
Coś mi sie zdaje, że to forum zacznie szybko pustoszeć przy wlepieniu procentów za żarty...

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #928 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 20:06:37 »
Jeżeli ktoś uważa, że ostrzeżenie dostał niesłusznie proszę się odwołać do Administracji. Ten wątek ma służyć sugestiom, co poprawić w działaniu forum, a nie Waszemu chwaleniu się/żaleniu, że dostaliście ostrzeżenie. Kolejne tego typu wiadomości będą lądować w koszu.

Czy można w takim razie założyć temat, gdzie ukarani będą się żalić za osty i upomnienia i pokazywać swoje argumenty, że są one niesprawiedliwe?

Offline stachel

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #929 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 21:09:20 »
Skargi wysyłajcie w prywatnych wiadomościach, wątek na odwołania moim zdaniem będzie generował tylko niepotrzebne emocje.